Zevlovat a prudit (2009)

Tyvole. Neskutečnej nářez. Tím, jak dává dohromady zdánlivě neslučitelné prvky, střídá nálady a vyvíjí se naprosto (ale naprosto) nepředvídatelně se vyrovná tomu nejlepšímu z Tarantinovy tvorby. Rozhodně to není prvoplánová komedie. Rozebírat tu dál, čím je hlavní postava Observe And Report tak výjimečná a proč mě tak baví je zbytečné, jen se odkážu na výstižný komentář uživatele JFL. Označovat tenhle film za hloupý považuji za nedostatek filmové reflexe. Pro mě je to jeden z nejchytřejších filmů roku 2009 P.S. Baví mě jak se spousta uživatelů na CSFD často nedokáže vyrovnat s "nesympatickými" hlavními postavami a nedokážou se nedokážou se přes to přenést P.P.S Seth Rogen jde do topky P.P.S: Na IMDb někdo o tomhle filmu jednovětně výstižně napsal "the most wild and unpredictable movie i have ever seen! hysterical!!!!"Souhlas.

Over the Edge (1979)

Určitě jeden z nejdekadentnějších teenagerovských filmů vůbec.

Pontypool (2008)

Tohle spousta lidí nedá. Nejoriginálnější horor za hooodně dlouhou dobu. Ten nápad, ten nápad

Poslední americký hrdina (1973)

Country písnička do úvodních titulků. Mladý Jeff Bridges. Gary Busey a jeho zuby. Mustang 67. Závody aut. Americký jih. Pašováni whiskey. 95 minut. Jenom jsem si odškrtával políčka spokojenosti.

Vyfič! (2009)

Až na pár "over the top" nezávisláckých úletů (podvodní scéna WTF) a lehce přepálenou stopáž dobrá věc. Juliette Lewis je čím dál tím plošší :/

Posel (2009)

Jo, takhle si představuji dobře natočený film na téma mezilidských vztahů a problémů s komunikací. Ben Foster i Woody Harrelson vynikajicí!

Norma Rae (1979)

Tyhlety silné levičácké/ženské filmy se už dnes netočí v odborových svazech už totiž všichni jsou. A nevím kdo by dneska zvládl ten jižanský "buranský" (Brad Pitt hadr) typ temperamentní ženské. Jiná doba, jiní herci, jiné typy. Jednička s hvězdičkou. Další na řadě - Silkwoodová

Návrh (2009)

Sandra Bullock na mě fungovala kdysi dávno (viz např. hodnocení filmu jako Živelná pohroma) a překvapivě jí dokážu podlehnout i dnes. 70% a v rámci žánru nahoru.

Paranormal Activity (2007)

Jak píše Ish, je to hodně o vztahu k postavám, o autenticitě jejich projevu. Katie Featherston mě měla za 15 minut na lopatě. Není to tak dobré jako Blair Witch, ale hodně povedné rozhodně ano. A kinozávěr ultimátní.