Zažít Woodstock (2009)

Líp to natočit nešlo. Far Out. -- Tenhle "pohled z boku" a ještě s hlavní postavou, která se mezi hippies neřadí, se mi líbil moc. Právě proto, že nejede podle toho nejjednoduššího, nejočekávanějšího ( viz koment Che Guevara) a imho taky nejzbytečnějšího konceptu. Ztotožnění s hlavní postavou vysoké, i když má všechny předpoklady abych ho odstřelil jako nezajímavou postavu. A několik magických scén se taky najde. 90%.

Dům ďábla (2009)

Nejstylovější horor roku. Bavil jsem se osmdesátkovými elementy a zároveň jsem byl podělaný strachy, přesto, že se tam většinu filmu naprosto nic neděje. 90%.

Tokio! (2008)

Asi si objednám poslíčka s pizzou :) Bongova povídka je mistrovská, ale kvalitní jsou všechny

Přenašeči (2009)

Velké překvapení. V rámci subžánru post-apokalyptických filmů jeden z nejlepších kousků. Chytré (ani v jednom okamžiku jsem neměl problém s chováním postav), atmosférické a dobře zahrané. A nečekaně umírněné, žádné cool filtry, agresivní muzika nebo rychlé střihy. Pokud bude stejně dobrá Hillcoatova Cesta, budu spokojen. P.S. jen zajímavost - Carriers je film, který se líbil Stephenu Kingovi.

Střelec (1952)

Z filmově-historického hlediska zajímavé dílko s prvoplánové zakomponovaným sociálně-kritickým přesahem. Přesně takovým, jaký bysme z produkce Stanleyho Kramera čekali.

Antikörper (2005)

Výborná depresivní žánrovka, která se svým lookem může směle rovnat hollywoodské produkci. Po dvou třetinách už jsem si připravoval pochvalné čtyřhvězdí s tím, jak je to podhodnocený film. Jenže v poslední třetině se naplno vyvalí křesťanské motivy a nijak zvlášť dobře vygradovaný závěr se zvraty a budovaná kvalita je v tahu. pozornosti hodné dílo je to ale i tak, některé pasáže úpadku dobrého člověka jsou vážně působivé a lezou na mozek P.S. Tak mě napadá, že Antibodies mají hodně společného s českým Normalem, ale je to film méně artovější, méně divadelní a je tu víc sexu. Takže je lepší. 70%.

Bulvární plátek (1952)

Jeden z novinářských noirů. Tak trochu variace na The Big Clock, akorát slabší. Výborný Broderick Crawford.

The Echo (2008)

"Asijských duchařin" jsem viděl asi tak ...dvě? Ale i tak je mi jasné, že tohle omílá všechna možná klišé a ty postupy už tu milionkrát byly. I tak za trojhvězdí, protože je to krítké a stylizované temné chodby tar=ho činžáku na mě působí. Až se zítra vzbudím, asi už si ani nebudu pamatovat, že jsem ten film viděl.

Psanec Josey Wales (1976)

Zvláštní western. Jak už se tu párkrát objevilo, není moc dramaticky sevřený a nikam se nespěchá. Navíc se vystřídá hodně westernových stylů, občas to je jak Peckinpah, pak zase odlehčenější John Wayne styl, ve druhé půli často John Ford a taky už se zde rýsuje Clintův úsporný neheroický styl. Ne vždycky to střídání funguje, ale celkově to vytváří zvláštní originální směsku. 70%.

We Were Strangers (1949)

Žáné sladké melodrama ona + on ve víru historických událostí, ale překvapivě s chladným odstupem podaný příběh s realistickou přestřelkou v závěru