Zastav a nepřežiješ (2006)

Jeden z tých lepšich béčkových filmov. Niečo pre násťročných, na zábavu je to dobré. Scenár málo prepracovaný. Ale dej odsýpal pekne a rýchlo ako hodinky. Tiež Statham výborný, ale on sa mi hodí len do takýchto filmov. Keby mal stvárniť nejakú charakterovú postavu,neviem neviem. Každopádne v tomto filme mu to ,,pasuje´´ a konečný verdikt : 3*. (Keby tam hrá Chester z LP dlhšie,tak dam 4* :D)

Ve jménu krále (2007)

Tak zlý film. Technicky možno dobre zvládnutý. Dobrá kamera, pekné zábery krajiny z vtáčej perspektívy to sú asi jediné klady tohto filmu. Scenár,strih,herecké výkony slabé. Film podľa mňa stál dosť peňazí, mohli sa minúť na iné účely...Môj otec keď len chvíľu pozeral tento film, krútil hlavou a (citujem) : Zlatý Jakubisko

Satira na tému : Studená vojna. Film musel mať isto problémy a veľa kritiky v tej dobe, ale tak to by nebol Kubrick,keby jeho dielo nebolo rozporuplné. V súčasnosti je film vzácnejší o to, že vieme ako konflikt skončil...Neviem ako sa cítili ľudia v 64tom,keď vychádzali z kina. Možno Kubrick chcel aby ľudia zabudli na vojnu a brali ten svet trochu s humorom. Chaplinovi sa to podarilo, môžem povedať, že aj Kubrickovi. Mein fuhrer , I can walk :)).

Stezky slávy (1957)

Na tú dobu vynikajúci film. Výborne herecké výkony, scéna útoku na ,,mravenisko´´ točená kamerou na kolajniciach, záverečná scéna, ktorá vyvolá emóciu snáď aj skinheadovi, to všetko su dôvody, prečo si tento film pozrieť skor než zomreme...

Ukradené Vánoce (1993)

Nálepka ,,kultový" už filmu zostane navždy. Pri asi tretej projekcii, ktorá bola v škole, moje priblblé spolužiačky snímok onzačili za ,,hovadinu". Ak patríte do skupiny podobnej mojim spolužiačkam, tak film si ani nepúšťajte. Musíte byť fanušík podobných žánrov aby vás film bavil.

Osvícení (1980)

Pri prvej projekcii som bol trocha zmätený a film sa mi až tak nepáčil, niečo mi vadilo. Ako horor mi to nepripadá...Ale z herecých výkonov,hudby,kompozície z toho ide mráz po chrbte,to sa musí nechať. Postupom času som si uvedomil, že tento film nie je tuctovka, mal som ho stále v pamäti a pozrel som si ho ešte raz = 5*.

Sólista (2009)

Musím priznať že film ma sklamal, hodnotenie je také váhavé...Ale dám 4. Downey je vynikajúci, Jamie Foxx samozrejme tiež. Ale film nemá svojho ducha. Niečo mu chýba... Wright mal ostať Wrightom a nie bábkou producentov.

Olověná vesta (1987)

Kubrickove jediňečné dielo.Scény ako vystrihnuté z učebnice...Film, ktorý bol točený ako vojnový film,ale nesie väčšie posolstvo. Vojna je politická hra.My sme hračky. Posledná scéna ako vojaci spievajú prevzatú melódiu z mickey mouse club, veľa symboliky, film sa mi nakoniec javí ako protivojnový. Pri záverečných titlkoch som si uvedomil (nie len to,ze dam 5*), ze takýto film môže natočiť jedine Kubrick.

Spalovač mrtvol (1968)

Hrušinský sa asi do tejto role narodil. Z hudby mi išiel mráz po chrbte. Strih, kamera, niekedy mi to pripomínalo Kubrickove filmy. Film o ideológii. ,,Je na štvrť Židovka."

Saw: Hra o přežití (2004)

Výborná zápletka, vynikajúci soundtrack a pomerne neznámi herci, ktorý prekvapili. Škoda je len, že pokračovania už nerobia dobré meno tomuto scenáristicky a réžijne výborne zvládnutému filmu.