Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Velmi slušně natočené drama, které vám poskytne druhý pohled na válku. Film má velmi silný příběh, který vás ani na chvilku neodpoutá. Herecké výkony, především ty dětské, jsou na vysoké úrovni a líbila se mi také hudba pod taktovkou Jamese Hornera. Příjemná byla hlavně stopáž filmu, hodina a půl je tak akorát. Jen ten konec jsem tak trochu očekával, ale i přesto mě to dostalo.

Avatar (2009)

James Cameron se po osmi letech vrátil v plné síle ! Po technické stránce je to dokonalost, není nic, k čemu bych měl výhrady. Dávám sice plné hodnocení ale nejlepší film všech dob to není. Proč ? Především kvůli příběhu, který ničím nevybočuje a nepřekvapuje. Ostatní aspekty jsou ale dokonalé, proto ***** zaslouženě.

Zelená zóna (2010)

Slušně natočená válečná detektivka, alespoň pro mě lepší než Smrt čeká všude. Matt Damon potvrdil svojí kvalitu, kterou nám už mnohokrát ukázal. Dost mi vadila roztřesená kamera, nevím, co je tohle za zvyk ?! Film nám ukazuje i zákulisí americké armády a politiky, docela by mě zajímalo, co na to George W. Bush.

Prokletý ostrov (2010)

Martin Scorsese + Leonardo DiCaprio = záruka kvality !!! Leonardo s každou rolí zraje jako víno. Film je plný napětí, hercům nelze nic vytknout a díky ponuré atmosféře jsem si film patřičně užil. Ano, zápletka snad každému dojde ale během filmu jsem byl neustále na pochybách, takže jsem celý film vlastně nevěděl, co je pravda a co není. Takové napětí vydrželo celé dvě hodiny a tak to má přece být. ***** zaslouženě !

Poldové (2010)

Nebýt Willise, na tento film bych se zřejmě nepodíval. Už během sledování mi bylo jasné, jak se to bude vše odehrávat a také jsem si můj dojem na konci potvrdil. Pár vtipných scén tam bylo, ale mnohem více bylo těch trapných amerických rádoby vtipů, kterým se jen těžko budu smát. Režisér Kevin Smith má rozhodně na víc. Alespoň Seann William Scott to trochu zachránil a jen díky jemu dávám ***.

Kajínek (2010)

Na české poměry je to dobře natočený thriller, který rozhodně neurazí. Je vidět, že Jákl se něco v Hollywoodu naučil a jeho první film se mu více než povedl. Kvalitu filmu sráží menší množství chyb ale ty lze snadno zapomenout. Konstantin Lavroněnko zahrál velmi dobře, ale na jeho místě bych si dokázal představit i jiného herce. Ostatním hercům se také nedá nic vytknout, všichni hrají nad své možnosti. Poslední role pro Vladimíra Dlouhého, čest jeho památce. Už nikdy nám nenadabuje Toma Hankse a to je velká škoda.

Saltová (2010)

Plakát z tohoto filmu na mě celé léto pokukoval, proto jsem se na Angelinu těšil. Film má spád, solidní hudební doprovod a napětí. Po celou dobu sledování jsem nevěděl, jak to dopadne. Až na ten konec, který jsem tak trochu nečekal, to byla dobrá podívaná, kterou můžu vidět klidně ještě jednou. Hlavně nad tím filmem moc neuvažujte, to by jste z toho pak nic neměli.

Predátoři (2010)

Co na tom, že to kopíruje více než dvacet let starou jedničku ? V tomto případě mi to nijak nevadilo a filmařům se tento snímek docela povedl.Potěšila mě hudba, herecké výkony i velké množství akce. Škoda, že ty známější tváře opouštěli scénu celkem rychle. Ale celkově jsem byl spokojen a dávám tedy 60%

Expendables: Postradatelní (2010)

I pro mě to nebude TOP film ale jsem vcelku spokojen. Nechybí vtip, akční scény a i dějově má film spád. Dva roky čekání se vyplatily. Hereckému obsazení nelze nic vytknout, jen ten Bruce Willis a Arnold Schwarzenegger se mohli chvíli ohřát. Bruce Willis bude ale v dalším pokračování Postradatelných, které Stallone chystá. No, docela se těším.

Kid (2010)

Další z dramat podle skutečné události, které mě osobně nijak nedostalo. Takových filmů na podobné téma je mnoho, skutečných příběhů jsou tisíce, proto nic nového pod sluncem. Film je dosti předvídatelný a nalinkovaný, nic mě zkrátka nezaujalo natolik, abych dal větší hodnocení. 30%