Ozbrojení a nebezpeční (2009)

Svižné akční béčko, které neurazí. Nalákán na herecké obsazení jsem si tento film pustil a rozhodně jsem zklamán nebyl, film uteče jako voda, takže nějakou převratnou jízdu nelze očekávat. Je to takový lepší průměr, jako oddechovka to ujde.

Zevlovat a prudit (2009)

Setha Rogena docela můžu, ale tady dostal roli, ve které mi absolutně neseděl. U pár vtipů jsem se docela zasmál, ale to bylo asi tak všechno, jinak většinou převažovaly ty trapné a nudné. Moc mě potěšila stopáž filmu, protože sledovat amerického burana se mi čím dál tím víc přestávalo líbit.

Zločinec (2008)

Velmi zdařilé vězeňské drama, které vás od začátku do konce nepustí. Filmy s podobnou tématikou mám velmi rád, proto jsem nemohl odolat ani tomuto počinu. A rozhodně jsem neudělal špatně, klasický příběh, skvělé herecké výkony a výborná atmosféra - celé to ladí dohromady a má to zkrátka svoje kouzlo. Já byl spokojen.

Funny Games USA (2007)

Zdařilý thriller, který rozhodně není pro slabé povahy. Perfektně zpracované téma, protože tohle se může stát komukoliv a kdykoliv - je to prostě realita dnešního světa. Herecké výkony jsou na vysoké úrovni, jen mi vadila občasná nelogičnost a scéna s ovladačem. Jinak ale povedený film, který si ty čtyři hvězdy zaslouží.

Po přečtení spalte (2008)

Za celý film jsem se ani jednou nezasmál a šíleně jsem se u toho nudil. Film absolutně o ničem, na to jsem ale u filmů bratří Coenů zvyklý, mě se prostě ty jejich poslední filmy nelíbí. Hvězda navíc za Brada Pitta, jinak velké zklamání.

Byl to tichý muž (2007)

Kvalitní psychologické drama, které určitě potěší ale možná i vám zamotá hlavu stejně jako mě. Přesvědčivé herecké výkony Christiana Slatera a Elishy Cuthbert, naopak mě neoslovil hudební doprovod. Mile mě překvapil konec, konečně žádný happyend.

Rafťáci (2006)

Na dvojici Mádl - Kotek jsem už pěkně alergický. Jinak průměrná komedie, která neurazí ale ani nenadchne. Film je spíše pro mladší publikum náctiletých, mě osobně to nijak neuchvátilo. Ale jako oddechovka je to ideální, viděl jsem dvakrát, příště už nemusím.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Po různých ukázkách na tento film jsem si myslel, že to nebude tak hrozné, ale opak je pravdou. Celý film je postaven na hláškách z kultovní jedničky a celkově je to takové nudné, až trapné. Postrádal jsem nějaký hlubší smysl tohoto pokračování - že by z toho chtěli vytřískat co nejvíce peněz ? Až na pár vtipných chvil je to slabota - 20%

U mě dobrý (2008)

U mě docela OK...Docela povedená komedie s poněkud pomalejším rozjezdem. Po hodině to ale stálo za to a já se docela bavil. Na naše poměry se jedná o docela zdařilé dílko se spoustou kvalitních herců. Vidět to jednou, dvakrát ale vícekrát už ne.

Den, kdy se zastavila Země (2008)

Toto sci-fi mě nijak neoslovilo, přitom začátek vypadal nadějně. Keanu Reeves zahrál celkem obstojně, stejně tak Jennifer Connelly. Trikově se to docela povedlo ale to je asi tak vše, co k tomu řeknu. Slabých 40%.