Yes Man (2008)

Vcelku podařená komedie ale už to není to, co bývalo. Je vidět, že Jim umí zahrát i bez těch jeho grimas a má svým fanouškům stále co nabídnout. Tato komedie měla to, co správná komedie musí nabídnout - příběh, humor a romantická zápletka. Já se bavil a hotovo - 75%.

Dům na špatné adrese (2008)

Klasický thriler s výborným Samuelem L. Jacksonem, nebýt jeho, moje hodnocení by šlo ještě dolů. Je vidět, že režisér ovládá spíše divadelní jeviště a na filmu to bylo docela znát. Chyběl tomu ten pověstný šmak ale celkově se na to dalo koukat. Film nepřekvapí ale ani nezklame.

50x a stále poprvé (2004)

Působivá a originální zápletka, kterou jsem v jiném filmu ještě neviděl. Skvělé výkony obou hlavních představitelů a krásné prostředí. Film jsem viděl asi třikrát a vůbec se na sebe nebudu zlobit, když si ho ještě několikrát pustím. Já se královsky bavil a film si užíval.

10 000 př. n. l. (2008)

Hrozný paskvil, který se skutečnou historií nemá nic společného. Nudný a tupý film, který ve mě nezanechal vůbec nic, scénáristé museli být asi hodně mimo. Koncem filmu jsem byl ještě více rozezlen. Vzhledem k tomu, že film jsem sledoval odpoledne, tak jsem u něj neusnul, v případě večerní projekce bych za sebe neručil.

Zrůda (2003)

Rozhodně jedno z nejlepších kriminálních dramat. Od začátku do konce jsem byl v neustálém napětí. Excelentní výkon Charlize Theron a okaté Christiny Ricci, Oscar pro Charlize naprosto zasloužený. Také oceňuji práci maskérů, "ošklivá" - krásná Charlize Theron byla opravdu zrůda. Film rozhodně stojí za zhlédnutí.

Ospalá díra (1999)

Jednoznačně nejlepší film Tima Burtona. Díky vynikající strašidelné atmosféře mě neskutečně mrazilo snad po celém těle. Úžasně zpracovaný a skvěle zahraný film, který můžu vidět několikrát a vždy zaručeně potěší. Film je doslova pastva pro oči a tak to má přece být. Jasných pět hvězd.

Maska (1994)

Velice vydařená komedie s Jimem Carreym, podle mě jeho nejlepší film. Originální příběh, výborné efekty a herecké výkony. Maska nasazená psovi mě naprosto dostala. První filmová role Cameron Diaz. Já se neskonale bavil a to je u takové komedie žádoucí, na plný počet hvězd to ale není.

Pravdivé lži (1994)

Vynikající akční komedie od mistra Jamese Camerona. Film je vtipný, akční, romantický i napínavý = dokonalá směsice tvořící dokonalý celek. Cameron umí zkrátka natočit všechno, to z něj dělá skoro boha. Jasných pět hvězd.

Duch (1990)

Duchařské filmy já můžu. Originální, výborně sehraný a od každého žánru něco, celé to sedí jak pr*el na hrnec. Efekty na tehdejší dobu byly skvělé, dnes už se tomu člověk jen usměje. Whoopi Goldberg byla úžasná, její nejlepší role. Výborný byl také Vincent Schiavelli v roli ducha z metra. Nemůžu tedy jinak, než dát plné hodnocení a jak už tady někdo psal, s chutí bych ještě jednu hvězdu přidal.

Armageddon (1998)

Velice zdařilé akční sci-fi , kde není nouze o efektní akční scény, výbornou hudbu, humor a kvalitní herecké výkony. Po příběhové, herecké a technické stránce nemám co vytknout ale plné hodnocení nedám kvůli jedné věci - a to díky tradičnímu americkému patriotismu. Ale na tom některým divákům nesejde a budou spokojení tak jako já. Takže **** zaslouženě.