Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Sporný ale kvalitní krimi seriál. Tehdejší režim dýchá téměř z každého dílu, ale pokud si toto odpustíte, dostanete dobré krimi s plejádou skvělých herců. Hodnotím kvalitu seriálu, politika jde stranou, proto dávám čtyři hvězdičky (ta čtvrtá je za Studnu).

Tváří v tvář (1997)

Výborný thriller, který zaujme výbornou zápletkou a hereckým obsazením. John Woo a jeho (podle mě) nejlepší film. Více netřeba psát, jen bych se opakoval. Tento skvost si plné hodnocení zaslouží.

3:15 zemřeš (2005)

I přes pár nejasností se jedná o kvalitně natočený horor, který určitě nezklame. Potěšila stopáž filmu, dobrá hudba a výkony herců. Z Ryana Reynoldse šel opravdu strach, potkat ho někde v noci, tak nevím nevím. Potěšila mě také Chloe Moretz, ta holčina se mi líbí čím dál víc.

Rallye smrti (2008)

Výborný akčňák podle mého gusta. Drsňák Jason Statham se snad za volantem narodil. Film má dobré tempo a skvělou rockovou hudbu, která se moc dobře poslouchá. Originální a výborně natočený film, který rozhodně nikoho nezklame. Hned mám chuť si zahrát PC hru Carmageddon.

96 hodin (2008)

Neskutečný nářez, od 30. minuty do konce jsem byl přikovaný v křesle a hltal každý záběr. Liam Neeson se i ve svém věku umí pořádně otáčet, jen mi vadila ta jeho "nesmrtelnost" a věčně plné zásobníky. Ale to je jen detail, celkově jsem maximálně spokojený, dávám plný počet ! Takhle se točí pořádný thriller !

6. den (2000)

Začátek je utahaný ale postupem času se to zlepšuje. Film jako takový ničím nevyniká, nepřekvapuje, je to prostě takový průměr. Arnold se snažil ale mě v té roli prostě neseděl. Škoda, nápad dobrý ale chtělo by to lepší zpracování. 50%

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Více akce ? Více destrukcí a výbuchů ? ANO ! Michael Bay jako utržený ze řetězů nám opět nachystal dokonalou akční podívanou. Komu se líbila jednička, dvojka se mu bude líbit také. Zaujala mě akce v lese a pak závěrečný boj, u kterého jsem se trochu ztrácel. Skvělá výprava a především lepší hudba než v jedničce tento skvost jen podtrhla. Já byl maximálně spokojen.

Transformers (2007)

Více než dvě hodiny plné akce, humoru, výborné hudby a především vizuálních efektů. Michael Bay se opět vyřádil, efekty byly tak realistické, že byly jen těžko k rozeznání. Shia LaBeouf hrál výborně, kráska Megan Fox nezůstávala pozadu a ostatní ansámbl také podal skvělé výkony, kterým lze těžko něco vytýkat. Poprvé jsem film viděl na DVD a při druhé projekci na Blu-ray jsem doslova zažíval orgie. Nemůžu jinak, než udělit plný počet hvězd.

Transsibiřský expres (2008)

Film byl pro mě velkým zklamáním. Tak nudný film jsem už dlouho neviděl, přitom film začal docela nadějně. Zaujala mě pouze role Bena Kingsleyho, ostatní herci mě o jejich výkonu nijak nepřesvědčili a to je škoda. V půlce filmu jsem měl sto chutí to vypnout a neztrácet čas, nicméně jsem vydržel a druhou polovinu jsem přetrpěl. Takže jsem viděl jednou, podruhé už to vidět nechci.

Labyrint lží (2008)

Slušně natočený thriller, Ridley Scott opět potvrdil svojí kvalitu. Ale něco tomu chybělo. Škoda, že filmu nevydrželo počáteční tempo. Kromě DiCapria a Crowa byl také výborný Mark Strong, který už mě zaujal v předchozích filmech. Zápletka dobrá, přidal bych více akce a méně řečí. Ale i tak je to velmi slušný film, který si těch 80% zaslouží.