Hvězdný prach (2007)

Nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera. Mě to absolutně dostalo. Sice efekty nic moc, ale to ostatní.... to byla lahůdka. Co se herců týče - nádherná (velice povedená) Claire Danes, De Niro a nakonec jsem i tomu Charliemu Coxovi přišel na chuť. To co předvedl De Niro to bylo na výbornou (Pamatujte, že kapitán Shakespeare má pověst drsňáka :-)). Perfektní zábava, hvězdní herci, chytlavý děj .... no prostě DOPORUČUJI.Fantasy k pohledání.

Knight Rider - legenda se vrací (2008) (TV film)

Už jsem asi vyrostl....... Jinak si to nedokážu si to vysvětlit. Seriál jsem strašně žral, ale toto... Není to sice nejhorší a dá se na to podívat, ale čekal jsem víc. Tvůrci to dokonce spojili se Zmijí (vzpomínte to někdy červené a někdy šedé auto, které se měnilo podle potřeby). Ale toto všechno mi přišlo takové plitké. Nerozvedený děj (vždyť nám KITT ani pořándě neukázal co umí) a chabé dialogy nezachránila ani TA legenda co se mihla na konci. Jo a ještě něco - to má být Bruce Davison náhrada za Edwarda Mulhara ??? Ani náhodou

Králové ro(c)ku (2006)

Je to taková lepší Škola ro(c)ku, avšak je zde víc rocku a víc zábavy. Po zhlédnutí jsem si sice nepamatoval co bylo na začátku (obsah filmu mě moc nechytl), ale všechno bylo kompenzováno skvělou hudbou a skvělými texty. Závěrečné duo se Satanem bylo velice povedené - taková třešnička na dortu (u mě bez pochyby vyhrál Santan :-)) Dávám 4*, ale kdybych byl pro rock zapálen, tak dám určitě 5.

Prci, prci, prcičky: Spolek Beta (2007)

Musím dodat, že všechny díly od trojky ( kdy Stifler byl Seann William Scott, a ne jeno bratranci z druhého a ze třetího kolena ) jsou trapné. Tento poslední sice méně než předchozí, ale podle mě si titul "American pie" nezaslouží stejně jako 4 a 5. Nicméně kdyby tam nebyli některé nechutné scény ( ano, nemusím vidět jak na sebe lidé zvracejí ) a film nabral trochu zdravého humoru, tak to nemusí být špatná podívaná. Ono se na to dá dívat i teď, člověk se i zasměje ( Wesley je borec ... :-), ale už to není můj šálek čaje...

King Kong (2005)

Už jen z principu dávám 4*. Od velkofilmu se asi čeká že bude trvat dlouho, ale v tomto případě si myslím, že by snímek šel zkrátit alespoň na dvě hodinky. Peter Jackson z této velkolepé podívané udělal něco. To něco je místy perfektní, místy průměrné, místy zbytečné a místy pohádka. Adrien Brody a Naomi Watts byli úchvatní. Avšak nejlepší scéna z celého filmu nepramení z jejich hereckého umu, ale ze speciálních efektů - scéna kdy King Kong bojoval s ještěrama. Také domorodci byli perfektní.

Král Škorpión (2002)

Tenhle film měl všechno - perfektní téma i parádní herce, tak pro se proboha snažil být vtipný. Čekal jsem historický film, ale dostal jsem zábavnou americkou podívanou. Vtip v tomto žánru mi rozhodně nesedí. Kdyby se snímek držel spíše toho histirického zadání a The rock by se nesnažil být vtipný, tak by to bylo určitě lepší. Od filmu jsem čekal daleko víc a tak jsem byl celkově sklamaný.

Joseph (2005) (TV film)

Mě se to líbilo. Děda, který si chce po smrti své ženy vzít život, si to nakonec rozmyslí a pomůže svému vnukovi, zapletenému s narkomafií, a tím si získá jeho přízeň. Výborná ukázka rodinné lásky a cti. Pierre Mondy je navíc veliký sympaťák a svou roli si evidentně užíval. ( Edit: Viděl jsem dříve než Heroin, takže se mi to líbilo...)

Království (2007)

Tomuto filmu dám s klidným srdcem 5*. Pro mě to byla perfektní podívaná. Bombastický začátek i konec. Film zkrátka neztratil na tempu - a to se mi líbilo. Příběh (od kterého jsem nic nečekal ) mě prostě dostal. A ta poslední věta.... to byla třešnička na dortu. MYslím si že to bylo lepší něž třeba Černý jestřáb. Doporučuji...

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

NO toto bylo otřesný. Jedna hvězda je pouze za stopaře v pralese :D. Tento film výrazně zaostával za Indianou. I když je oproti Indianovi o více než deset let mladší, některé vizualizace byly dokonce horší. Celkový nádech filmu také kazila pro mě velice nesympatická Sonya Walger. Scény kdy zmlátila tucet chlapů, kteří byli dvakrát tak větší jak ona, mě prostě urazily.

Monstrum (2008)

Tehle film se nedá k ničemu přirovnat. Četl jsem tu srovnání s Godzilou, ale tohle je uplně o něčem jiném. Monstrum slouží spíše jako kulisa. POhled z digitální kamery to je něco, co tu ještě nebylo, a jednou to muselo přijít. Vynikající zvuk a perfektní dechberoucí podívaná. Trochu mě sklamal hodně roztřepaný obraz, díky němuž byly záběry choatické a nepřehledné (no ale zase na druhou stranu- mě by se ta ruka taky třepala, i kdybych nebyl podělaný strachy). Pro mě osobně nejpozoruhodnější film co jsme zatím zhlédl. Nejlepší na tom všem je useknutá hlava sochy svobody - symbol chaosu a beznaděje pro amerikánce.