Bod obnovy (2023)

Počáteční nadšení postupně ubil těžce průměrný scénář. Hlubokou poklonu tak zaslouží hlavně vynikající výprava. Takhle uvěřitelně vypadající budoucnost se sci-fi prvky se jen tak nevidí.

Ztracené město (2022)

Neurážející zábava. Skvělé cameo Pitta. Na rozdíl od posledního dílu Indiana Jonese jsem tohle byl schopný dokoukat.

Pianista (2002)

Mistrovské dílo. I když je první půlka divácky možná vděčnější a druhá polovina je o dost jiná, nelze odtrhnout oči, nelze přestat s napětím sledovat, co bude dál. Dokonalý Polanski, nezapomenutelný Brody ve filmu, který by měl být povinný pro všechny.

To Catch a Killer (2023)

Tohle mě docela rozsekalo. Chladná kriminálka, kde se hodně klade důraz i na zákulisí vyšetřování. I díky tomu to celé působí hodně realisticky. Nejlepší thriller 2023? Dost možná:-)

Stvořitel (2023)

Vydržel jsem 50 minut, na dokoukání bych musel podstoupit lobotomii mozku. Pěkné obrázky, ke kterým někdo zapomněl dopsat alespoň maličko smysluplný děj.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Vydržel jsem asi 70 minut. Strašně smutná podívaná a výsměch předchozím dílům. Ford je starej, už by mu to někdo měl říct.

Anatomie pádu (2023)

8/10 Velmi obyčejná forma, ale naprosto úchvatný obsah. Je manželská krize důvodem k vraždě partnera? Podívejte se a uvidíte. Dokonalí herci a velmi, velmi uvěřitelné drama (až na toho prokurátora), skvělé dialogy. Pro mne nejlepší film 2023 (sory Spidey), ale samozřejmě jsem neviděl zdaleka všechno.

Smrtonosná past (1988)

Pořád pecka. Teda až na toho "oživlého oběšence" těsně před koncem. Jinak ale bez chybičky.

Napoleon (2023)

7/10 Hodně jsem se rozmýšlel mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale jak často dnes člověk v kině vidí historický velkofilm? Bohužel kvalit Gladiátora, Statečného srdce či Království nebeské jsem se nedočkal i když mi ty dvě a půl hodiny v kině utekli příjemně rychle. Scott se zaměřuje rovnou měrou na osobní i historickou rovinu Napoleona a obzvlášť ta osobní mi poněkud nesedla. Phoenix sice hraje skvěle, ale postavu pojal stylem citově nevyrovnaný fracek a tak pro mne bylo dost těžké uvěřit, že tohle je člověk, kterého jeho vojáci milují a zbytek Evropy nenávidí. A cesta k moci byla projetá opravdu hodně z rychlíku. Nějaký ten čas navíc by to rozhodně sneslo už v kino verzi, na režisérskou jsem hodně zvědavý. Už kvůli dalším postavám, kromě Napoleona a Josephiny je tam víceméně jen zástup zaměnitelných tváří.