M*A*S*H (1972) (seriál)

Seriál,ktery nenabízí nic jiného,než pozitivní atmosféru. V podstatě je to o ničem, vtipné to taky není, ale je vám u toho tak nějak dobře. Tak trochu jako seriál Přátelé, jenom větší extrém. Mě to bohužel nestačí

Fotograf (2015)

Je otázkou, do jaké míry je Fotograf fabulací, která mimochodem (dost možná neprávem) značně poškozuje Sáru Sadkovou. Ale pokud tohle člověk neřeší (rozhřešení stejně není v moci diváka), můžeme si vychutnat jeden z nejlepších českých filmů za poslední roky. Roden je tu snad přesvědčivější než samotný originál, působí naprosto uvolněně (ne tak křečovitě jako Saudek), a ostatní herci mu zdatně sekundují. Celý film je prodchnutý humorem a působí věrohodně. Saudka vykresluje jako skutečného člověka se spoustou chyb, spoustou předností a talentu, živelného ale čestného chlapíka, který člověku nemůže nebýt sympatický. A v zásadě je mi vlastně jedno, je-li tento obraz pravdivý nebo ne. Film mě totiž opravdu bavil

Kam čert nemůže (1959)

V jednoduchosti je krása. Velice příjemný film plný vynijajících herců, na které je radost se dívat a poslouchat je

Vyprávěj (2009) (seriál)

Jako takový banální průvodce historií ČSSR, ČSR a ČR pro první stupeň základní školy (ne-li druhý), to je jakž takž použitelné. Ale jinak jde o naprosto standartní jalovou telenovelu se všemi obvyklými mínusy

Dr. House (2004) (seriál) odpad!

Prostě odpad, který u diváků z nějakého důvodu zabodoval. Což je to jediné, co je na tomhle bezduchém seriálu pro mě zajímavé

Odložené případy (2003) (seriál) odpad!

Všechny současné americké nebo německé kriminální seriály bych bez vyčitek hodil do jednoho pytle a ten hodil do žumpy, z které vzešly. A tak si alespoň zktritizuji tento, který v práci nedobrovolně vidím nejčastěji a pravidelně mi hýbe žlučí. Jedná se o naprosto neosobní, bezduchou, prázdnou a citově vydírající sra***, která nemá člověku šanci cokoliv dát. Krom pocitu naprosto promrhaného času. Až se divím, kde pořád tvůrci těhle hovadin berou ty kvanta herců, nebo spíš tuctových modelů a modelek, bez sebemenšího stopového množství charismatu. O hereckém talentu nemluvě. Scénáristi "hercům" vkladají do úst zhovadilé pindy, nemající za účel nic víc, než zaplácnout čas, stejně jako v jakýchkoliv telenovelách. Ničím jiným tento seriál (ani jemu podobné) ostatně není. Jen narozdíl od běžných telenevel, je cílený na přízemnější lidské pudy, než potřebu lásky. A z nějakého důvodu, to co telenovelám u kritiků neprojde (a nejsem jejich divákem, chraň bůh), součačnému kriminálnímu balastu to projde bez problémů. Zlatý Schimanski. Kam se na něho ta navoněná pakáž ze současných kriminálek hrabe

Hodinový manžel (2014)

Asi se začnu živit psaním scénářů. Mám rád filmy, které nedeptájí. Které jsou pravdivé a dávají naději. O což se Hodinový manžel evidentně snaží. Jenže aby film dával naději a povznášel náladu, tak nesmí být úplně dementní, jako tento. Velmi důležitá je tam právě i ta pravdivost, potažmo uvěřitelnost. A tohle film Hodinový manžel naprosto postrádá

Zlo mezi námi (2003)

Kdyby si ubralo na násilí a především na krvi, přidalo by to výrazně na věrohodnosti. Ale i přesto je Ondskan nakažlivým příběhem o boji dobra se zlem, příběhem o lidské důstojnosti a odhodlání, o základních morálních hodnotách, který stojí za vidění.

Tajemství hradu v Karpatech (1981)

Teda musím říct, že něco podobného jsem ještě neviděl:-) Když nic jiného, tak za naprostou originalitu by si to snad i o hvězdu víc zasloužilo. Ani vtip se tomu upřít nedá. Ale přesto všechno jsem se tak od poloviny těšil, až to skončí

Taková, jaká jsi (1978)

Těžko můžu dát odpadové, nebo jednohvězdičkové hodnocení filmu, který se odehrává převážně ve Florencii sedmdesátých let, kde se producíruje nahá mladičká (a nádherná) Nastassja Kinski, který nabízí takové herecké obsazení,... Ale přesto všechno, se obsahově jedná o telenovelu. Značně nepřesvědčivou, sladkobolnou, utahanou,... no zkrátka telenovelu.