Barva peněz (1986)

Paulu Newmanovi toho Oskara za roli Eddieho přeju. Myslím, že si ho zasoužil. Bohužel on sám je jedinou kvalitou tohoto snímku. Zbytek je laciný povrchní šunt, přesně jak osmdesátá léta káži. Abych řekl pravdu, nelíbil se mi ani film Hráč. Nudil jsem se u něho zrvana tak, jako u Barvy peněz. Ale přece jen, nějaké ty body navíc mu v přímém srovnání přiznat musím. Za prvé mladý Newman v Hustleru už zdaleka nebyl necharismatické jelito, jako čryřiadvacetiletý Cruise v Barvě peněz, neubíjela tu nesnesitelná, laciná a hlavně nepřetržitá hudba a celkově Hustler působí jako o deset tříd hodnotnější film. To všechno zohledňuji, přestože mě nudily oba, jeden jak druhý

Perfektní skóre (2004)

Scarlett to tu sekne, jako snad nikde, Erice Christensen jakbysmet, ale to je tak všechno, co v tomhle filmu stojí za zmínku. Ostatně jako u drtivé většiny náctiletých amerických komedií

Někdo tam nahoře mě má rád (1956)

Starobu a naškrobenost fílmů z padesátých let většinou těžko vydýchávám, ale tohle mě docela bavilo. Přesto lituju dvou věcí. Za prvé toho, že film nebyl natočen v barvě ( za ty historické záběry New Yourku by to stálo ) a za druhé toho, že Rockyho neztvárnil Marlon Brando. Původně měl hrát Rockyho James Dean, který se bohužel natáčení nedožil, ale podle mého by se k této roli nejvíc hodil právě Marlon, v té době značně ostřílený a od pohledu drsnější a "rváčtější". Paula Newmana mám rád, ale v tomto filmu jsem pochopil, proč se říká, že se na začátku své herecké dráhy nějaký čas hledal. Jeho herectví tu působí dost pubertálné. Na druhou stranu ale tleskám na svou dobu nečekaně sugestivním a akčním scénám z ringu. Ani v nejmenším nepůsobí komicky a amatérsky, jako v o rovných dvacet let mladším Sylvestrově Rockym.

Rebel bez příčiny (1955)

Tento film jsem shlédl proto, abych si udělal názor na to, jestli je James Dean legenda bez příčiny, nebo legenda způsobená svojí předčasnou smrtí. No odpověď jsem nenašel, nicméně James Dean se mi líbil. Jeho herectví mi přišlo přirozené a suverénní. Na druhou stranu je tohle tak stupidní a vyčpělý film, že pochybuju o tom, zda by byl tak uctíván i při Deanově smrti na rakovinu plic kolem šedesátky. Z názvu bych čekal, že půjde o alespoň trochu nekonvenční drama. Přitom se jedná o standrartní, škrobenou a prehistorickou záležitost, která svým pojetím vypadá o dobrých patnáct, dvacet let starší než ve skutečnosti je.

Roming (2007)

Nechápu, čím zrovna tenhle film tak urazil. Je sice buranský a vulgární ( respektive jen Bolek Polívka ), ale jaksi inteligentně a nesamoúčelně. Což je potřeba rozlišovat. Vlastně ani nevím, co bych mu vytknul. Na plné hodnocení to ve mě nezanechalo až tak silný dojem, ale rozhodně tento film nepatří mezi ty, na které bych se s odstupem času s chutí nepodíval znovu. Mimochodem jsem byl mile překvapen, že jsem se nedočkal žádného křečovitého moralizování a "hlubokých" úvah na téma diskriminace romů

Fontána (2006)

Musím se přiznat, že jsem tenhle film opravdu nepobral. A to takovým způsobem, že mě to až naštvalo. Ale budiž. Dejme tomu, že jsem pro něj ještě nedozrál ( a upřímně pochybuju, že to někdy příjde ). Osobně ale pochybuju, že jsou na tom ty desítky místních zasvěcených kritiků výrazně lépe. Fakt je, že by mě Fontána nejspíš nechytla, ani kdybych jí chápal. Tak jako tak, hodnocení pro všechny případy nechám na těch, co mají pocit, že filmu rozumí. Jo a jinak Hugh Jackman byl vynikající, jako vždy, ostatní herci jakbysmet, obrazová stránka skvélá, atd, atd

Protivný sprostý holky (2004) odpad!

Ty protivný holky jsou opravdu nádherný, ale ani tahle skutečnost nezachránila film před naprsotou nekoukatelností.

Hnus (1965)

Má to něco do sebe, ale tempo je tak pomalé, až se člověk bojí, aby nedopadl jako ta krásná bláznivá Carol