Zrodila se hvězda (1976)

Tenkrát vznikala opravdu dobrá huba, dnes se točí opravdu dobré filmy o těch, co jí tvořili. Tenhle film mě opravdu nezaujal. Přestože rockerské zákulisí vykreslil možná věrohodně a herci se také předvedli..., ale prostě tomu něco chybělo. A bylo toho dost. Kdyby mi někdo nakukal, že se jedná o životopisný film nějakého slavného rockera, možná by to trochu pomohlo...

Dvě tváře lásky (1996)

Jó, nebude to asi lehké natočit dobrou romantickou komedii. Vtipnou a milou, s citem tak, aby se nestala přeslazenou a kýčovitou. Tady se to povedlo po všech stránkách!

Stahující se smyčka (1984)

Prostě šedivý průměr. Z nemastného neslaného děje film k vyšším příčkám nese charisma Clinta Eastwooda, dolů ho táhne ta ( pro osmdesátá léta tipická ) snaha o rozbití co nejvíce filmových tabu jako náhražka čehokoliv jiného, co by zaujalo. Pochopte. Aby byl film co nejvíc cool!

Match Point - Hra osudu (2005)

Samotný příběh má něco do sebe. Ale kdyby to nebylo tak šíleně zdlouhavé, pomalé, nudně a sterilní! Veškeré ty zazobané nazijímavé postavičky bez špetky vtipu mě nechávaly chladným a tím v podstatě i jejich osudy

Život je krásný (1946)

Byl jsem naladěn a v očekávání vánoční nálady a ona dlouho nikde. Ale přijde, nebojte. A to vkusně, originálně, vtipně, neinfantilně,... Znám málo vánočních filmů, které by splňovaly tyto požadavky. It's a Wonderful Life mezi ně patří, přesto že vánočním duchem tady dýchá v podstatě jen poslední třetina. Což je vůbec nejlepší část filmu a člověk se k ní musí prokousat podle mě trochu méně zajímavou ale také ucházející částí. A herci tohoto filmu? To je vůbec na samostatný článek. Vskutku jeden lepší než druhý v čele s Jamesem Stewartem, který mě svým naprosto přirozeným a suveréním herectvím vážně dostal

Zvon, kniha a svíčka (1958)

Příjemná oddechovka, z které na vás dýchne duch starých dobrých časů. Ať už si o těchto časech myslíte cokoliv:-) Kdyby pro nic jiného, doporučuju tento film zhlédnout kvůli Kim Novak. Která vás určitě očaruje s kocourem, nebo bez

Ray (2004)

Tento životopisný skvost jsem po zhruba deseti minutách televizního vysílání vzdal. A dobře jsem udělal. Nechtěl jsem si totiž kazit zážitek špatným dabingem a mizerným zvukem mé televize. Po pozdějším zhlédnutí tohoto filmu ( ani pouhý poslech by mě v nejmenším nenudil ) nemůžu přijít na kloub tomu, jak jsem mohl tak dlouho ignorovat rayova CD zapadlá v mém kumbálu. Nemám co dodat. Krásně a věrohodně zfilmovaný život legendy, jejíž nádherná hudba ho v mých očích vynáší do nebes

Comeback (2008) (seriál)

Je to sice proti mým zásadám, hodnotit seriál po jednom shlédnutém díle, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o díl přibližně desátý ( což je počet, při kterém už většina lehce nadprůměrných seriálů ztrácí dech ) a já se neskonale bavil bez toho aniž bych musel výrazně přimhuřovat oči, tak mi to nedá a musim mu zde přispěchat na pomoc. To, že se jedná o humor nenáročný, ještě neznamená, že je tenhle sitcom špatný. Naopak, cením si každé úspěšné a upřímné snahy o seriál, který si na nic nehraje a dokáže originálním způsobem rozesmát. V lavině unylých a ultradepresivních seriálových výplodů poslední doby ( nemluvě o jejich smrtelně vážné stupiditě ), je tahle oddechovka jako oáza uprostřed pouště

Bimboland (1998)

Co si tak matně vzpomínám, nebylo to žádné veledílo, ale jako oddechová komedie mi to stačilo. Gérárd Depardie svým hereckým výkonem a charismatem dokáže zachránit ledacos.

Když Harry potkal Sally (1989)

Přišlo mi to opravdu, ale opravdu zoufale nudné. Rád bych k tomuto snímku ještě něco řekl, ale nevím co. Ničím mě nezaujal ani neurazil, herci mi nevadili, ale ani nenadchli, žádnou objevnou myšlenku jsem tu nenašel... Prostě nuda. Nic víc, nic míň