• Pohádka

Film o filmu: Pelíšky (1999) (TV film)

**23** Ježiš, to je skvělý! Já tyhlety náhledy do natáčení miluju, zvlášť, když jde o moje oblíbené filmy. :)) Hrozně ráda jsem viděla alespoň zlomek z atmosféry natáčení. Myslím, že v tomhle případě to tvoření filmu musela být opravdu zábava.

Sexy Dancers: Slim Jim (1998) (hudební videoklip)

**22** Ježkovy voči, to je ptákovina! ... ale zase nemůžu říct, že jsem se nebavila. Koukla jsem kvůli Aně. Hezké, pár sexy zlomků (a tím nemyslím Slimův přifouklej rozkrok!), bláznivé, vtipné, wtfoidní. No když to shrnu - pěkná slizárna s chytlavým refrénem. :)

O lidech a tramvajích (1958)

**21** No nic moc... Vlastně nevím, co mi to mělo dát a nebo do toho jednoduše nevidím. Předpokládám, že jsem v tom měla najít něco výchovného spíše než dokumentárního, ale pro mne - mladého diváka - to má hodnotu opravdu spíše dokumentární. Staré tramvaje, srovnání bývalých linek s dnešními... Prahu jsem tramvajemi prokřižovala celkem důkladně, takže srovnávat můžu.

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

**20** Ježiš, to je tak hezký! :) Jedna z pohádek mého dětství. Moc ráda jsem to po těch letech opět zkoukla. To si člověk krásně duševně odpočine.

Geriho hra (1997)

**19** Tak to jsem tak dutá, že jsem to nepochopila? Já vůbec nevím, co si o tom myslet... nějak mi uniká, proč to má tak vysoké hodnocení. Co přesně mi to mělo dát? Nějak nemůžu nalézt pointu, poučení nebo vlastně cokoliv?? Je to asi směšný, ale i 4 minuty jsou v tomto případě poměrně dost. A na Pixaru je stejně nejlepší ta jejich lampička! :))

Bakaláři - Anténa (1982) (epizoda)

**18** "A hele! Už se blíží - matka tmelu!" :D Ale jo, proč ne... když je mlžný ospalý den, tak je to příjemné, podívat se na takový mikropříběh. :)

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

**17** Jeden z mých nejmilejších filmů. Nejsem schopná odhadnout, kolikrát jsem ho už viděla, ale málokdy si ho nechám ujít a vždycky se moc dobře bavím. Skvělá komedie, skvělí herci, skvělé hlášky. Nemůžu hodnotit jinak než za pět. Tenhle film mě asi nikdy neomrzí. „Folof me!“ :))

Nevinné lži - Druhý dech (2013) (epizoda)

**16** Jiří Langmajer byl hodně dobrý... hrál toho chlapíka, který si myslí, že je nejlepší v galaxii a pro své okolí naprosto nepostradatelný fakt skvěle. Tak skvěle, že by mu člověk dal nejradši z každý strany po držce. :D Jako jo - to, jak na sebe Langmajer s účetním, kterého před svým pádem vyhodil, neustále naráželi, to bylo celkem přehnané... v realitě by se potkali maximálně na té tramvajové zastávce. Závěrečný happy end je teda opravdu hodně happy a spíše pohádkový, ale když film vezmu jako celek - myšlenka, poučení, herecké výkony... - myslím, že ty 4 hvězdy si to určo zaslouží.

Hon (2012)

**15** Skvělé. Dobré herecké výkony, nádherná Alexandra Rapaport; jestli se nepletu, tak herecká premiéra pro Lasse Fogelstrøma a byl také velmi dobrý. Na to děcko bych se snad ani nezlobila, prostě v dotčení řekla kravinu a nemohla ve svém věku domyslet, co tím může způsobit. Vytočila mě ale matka, která se v podstatě vůbec nezajímá o detaily, holky se na nic nezeptá a je skálopevně přesvědčená, že jejímu robátku někdo ublížil. A ještě, když už se dítě chystá rozpovídat, protože už i samotné vidí, že začíná být něco hodně špatně, ho matka rázně utne a přesvědčí, že se to všechno opravdu stalo (malá byla přece v šoku a proto si to nemůže pořádně pamatovat). Otec alespoň trochu přemýšlí. A pak mě trochu drásal samotný Lukas, který sice chce, aby mu jeho nejlepší přítel věřil, že nic neudělal, ale vůbec mu neposkytne nějaký vlastní úhel pohledu, vlastní verzi příběhu. Jenom sedí, v podstatě nic neřekne a čeká na zázrak nebo co. To jsem se skoro chytala za hlavu a říkala jsem si: "Ježiš Marja, co seš to za jelito??"

Svatba ve třech (2005)

**14** Jeden z mých oblíbených snímků. Luce bych si nejradši okamžitě nastěhovala domů, protože je prostě nádherná. Rachel zmatená z nově poznávaných citů je sladká a nutí mě, abych se při jejím pozorování usmívala jak měsíc na hnůj. Jasně... je to taková pohádka, limonádička... ale já jako holka na holky prostě občas potřebuju taky vidět něco milého, romantického a hlavně happyendového. Spousta filmů na tohle téma bohužel dobře nekončí, láska je neopětovaná, hrdinové rozervaní a nešťastní... Kdo mi šel teda šíleně na nervy, je Cooper; strávit s ním v reálném životě pár hodin, asi ho po schůzce někde vyložím zavázaného v pytli. Rachelina matka je sice taky trochu jedubába, ale aspoň je vtipná. :D