• Pohádka

Comeback - Taneční (2008) (epizoda)

**26** ,,Ozzáku, nechceš jít na pivo?" "Nechci, mě to tady zajímá!"   Tanečním jsem se na střední vyhnula obloukem, takže vlastní originál zážitek z nich naštěstí nemám. Ale věřím, že přesně takovéhle malé katastrofy provázejí veškeré taneční. A takhle v roli diváka je to neskutečná prča. :D

Poslední aristokratka (2019)

**25** Ježiš na tomhle mě nejvíc bavilo asi to přesypávání nebožtíků do plechovek od buráků. :D A mufloni! Krásní koně. A taky mě hodně bavilo sledovat Hynka Čermáka v komediální roli. To jsem ještě neviděla, neříkám, že mu to nešlo, ale v těch vážných rolích se mi líbí o dost víc. Liška krásně k nepoužití a Eliška Balzerová vždycky přidá ten svůj specifický elán. Jako oddechovka je to fajnové. :)

Život na zámku - Havárie (1995) (epizoda)

**24** Občas mám pocit, že to hodně zachraňuje paní Jirásková. Od její postavy často přicházejí ty nejvtipnější hlášky a dle mne taky podává nejlepší herecký výkon. Asi mě scény s ní nejvíce baví. A pořád mě nepřestává fascinovat, jak se v tomhle seriálu po*ere všechno, co se jen po*rat může. Takovou smůlu snad nemůže mít naprosto nikdo na zeměkouli. Kromě Králových teda. "Co je, někdo umřel?" "Ne, my tady máme dámskou jízdu." "...že děláte takovej kravál."

Film o filmu: Pelíšky (1999) (TV film)

**23** Ježiš, to je skvělý! Já tyhlety náhledy do natáčení miluju, zvlášť, když jde o moje oblíbené filmy. :)) Hrozně ráda jsem viděla alespoň zlomek z atmosféry natáčení. Myslím, že v tomhle případě to tvoření filmu musela být opravdu zábava.

Sexy Dancers: Slim Jim (1998) (hudební videoklip)

**22** Ježkovy voči, to je ptákovina! ... ale zase nemůžu říct, že jsem se nebavila. Koukla jsem kvůli Aně. Hezké, pár sexy zlomků (a tím nemyslím Slimův přifouklej rozkrok!), bláznivé, vtipné, wtfoidní. No když to shrnu - pěkná slizárna s chytlavým refrénem. :)

O lidech a tramvajích (1958)

**21** No nic moc... Vlastně nevím, co mi to mělo dát a nebo do toho jednoduše nevidím. Předpokládám, že jsem v tom měla najít něco výchovného spíše než dokumentárního, ale pro mne - mladého diváka - to má hodnotu opravdu spíše dokumentární. Staré tramvaje, srovnání bývalých linek s dnešními... Prahu jsem tramvajemi prokřižovala celkem důkladně, takže srovnávat můžu.

Jak krtek ke kalhotkám přišel (1957)

**20** Ježiš, to je tak hezký! :) Jedna z pohádek mého dětství. Moc ráda jsem to po těch letech opět zkoukla. To si člověk krásně duševně odpočine.

Geriho hra (1997)

**19** Tak to jsem tak dutá, že jsem to nepochopila? Já vůbec nevím, co si o tom myslet... nějak mi uniká, proč to má tak vysoké hodnocení. Co přesně mi to mělo dát? Nějak nemůžu nalézt pointu, poučení nebo vlastně cokoliv?? Je to asi směšný, ale i 4 minuty jsou v tomto případě poměrně dost. A na Pixaru je stejně nejlepší ta jejich lampička! :))

Bakaláři - Anténa (1982) (epizoda)

**18** "A hele! Už se blíží - matka tmelu!" :D Ale jo, proč ne... když je mlžný ospalý den, tak je to příjemné, podívat se na takový mikropříběh. :)

Zítra to roztočíme, drahoušku...! (1976)

**17** Jeden z mých nejmilejších filmů. Nejsem schopná odhadnout, kolikrát jsem ho už viděla, ale málokdy si ho nechám ujít a vždycky se moc dobře bavím. Skvělá komedie, skvělí herci, skvělé hlášky. Nemůžu hodnotit jinak než za pět. Tenhle film mě asi nikdy neomrzí. „Folof me!“ :))