• Krátkometrážní
  • Hudební

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

David Yates přinesl, jak už to při výměně režiséra u této ságy bývá, opět jiného Pottera. Opět mnohem temnějšího, ale hlavně s dobrým příběhem. Hlavně Dolores je zajímavá postava - jedna z nejodpornějších v dějinách filmu. Zlepšil se také Voldemort, byť si ani tentokrát neodpustil zcela zbytečný proslov, tak jeho ovládání Harryho mysli je skvělé. Ale nejlepší je tady Snape, sice zde má málo prostoru, ale když už, tak to stojí za to - "Původně jste se ucházel o pozici učitele proti černé magii, že?" - "Ano." - "Ale neuspěl jste." - "Očividně.". A závěr je opět zcela perfektní. |85%|

Harry Potter a Ohnivý pohár (2005)

Mike Newell udělal opět jiného Pottera. Pottera více trikového, což není na škodu. Už od samého počátku filmu lze vidět, že je zase o něco temnější a tajemnější - avšak mohl být tajemnější ještě více, kdyby od samého začátku nebylo jasné, že se Voldemort dříve či později ve filmu ukáže. Turnaj tří kouzelníků z výjimkou sekvence v Černém jezeře, která se za mě řadí k nejslabším z celého filmu, skvěle zpracován. A teď k samotnému finále filmu. Když se po výtečně zpracované sekvenci v bludišti objeví Voldemort, je jasné, že to bude další slabší scéna. Trapný teatrální proslov Voldemorta, který by klidně mohl Pottera zabít, kdyby mu přenášedlem neutekl, je skutečně slabý. Asi nejsilnější scéna je s nejsilnější postavou celého filmu - když se nepravý Pošuk Moody pokusí zabít Pottera. |85%|

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Alfonso Cuarón dokázal natočit docela jiného Harryho Pottera, než jakého jsme mohli vidět u Chrise Columbuse. Film je takový uvolněnější než předchozí dva díly, dopomohli k tomu i nové prostory Bradavic a taky to, že Daniel Radcliffe už není tak strašně prkenný. Díky Mozkomorům už konečně skýtá nějakou tu temnější vizáž. A nejdokonalejší část je ta s obracečem času, ta je vážně dovedená k dokonalosti. |90%|

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

O trochu lepší než první díl. Je to temnější a tajemnější, avšak najde se i nechutný moment - scéna s pavouky. Daniel Radcliffe zlepšil své herecké výkony, avšak v některých momentech je stále prkenný. |80%|

Harry Potter a Kámen mudrců (2001)

Vcelku dobrý začátek pro nejslavnější kouzelnickou ságu. Je to nabité dobrými efekty, hudbou i obsazením (až na zde ještě prkeného Radcliffa), ale to je tak všechno. Když jsem byl malý, nesmírně mě to bavilo, ale čím jsem starší, už to pro mě není nic extra. Ovšem, přes každoročně se opakující reprízy a po opakovaném zhlédnutí musím dát o trochu vyšší hodnocení. |80%|

Ad Astra (2019)

Je to takové utahané, nudné, ale místy i celkem zábavné, akční..ale jinak to moc dobrý film není. |60%|

Na hraně zítřka (2014)

Film, kde se pořád dokola restartuje den, pokud Tom Cruise zemře, a musím říct, že je to celkem zábavné, dostatečně dlouhé a krásně zpracované. |95%|

Návrat do budoucnosti (1985)

Vždy jsem si myslel, že je to strašná blbost, ale když jsem teď konečně našel odvahu se na to kouknout, tak jsem změnil názor. |95%|

Top Gear (1978) (pořad)

Božský pořad o autech a všechno kolem nich (Mluvím jen o sériích s Clarksonem, Hammondem a Mayem). |100%|, Můj 1. nejoblíbenější pořad

Simpsonovi (1989) (seriál)

Série 1-16 topka, Série 17-28 průměr, Série 29-33 nuda. |90%|, Můj 3. nejoblíbenější seriál