1890 - Úplněk (2017) (epizoda)

Druhý a třetí díl jsem propásl, ale nijak mne to netrápí a dohánět to nehodlám. Tento díl je zase takový příliš nemastný neslaný, přesto o chlup lepší než jednička. Ty dva četnický komedianti předvádějí humor, který je (nebo býval) pro slovenskou komediální tvorbu typický, ale v Česku se moc nechytá. Navíc aby měl člověk uši na štopkách, aby tomu drmolení četníků v nějakém slovenském dialektu dostatečně rozuměl.

1890 - Vabank (2017) (epizoda)

Opět jsem propásl předchozí díl. A opět to vůbec nevadí neb jsem o nic nepřišel. A znovu tomu dávám trochu zoufalé tři hvězdy. Zoufalé jsou tu ty rádoby vtipné epizodky s přitroublými četníky, které si ukousnou snad třetinu stopáže.

2012 (2009)

Nemohu si pomoci. I přes zdejší (oprávněnou) kritiku, jaká je to blbost, dějové klišé atp., mne tato megalomanská hollywoodská destrukce světa baví! A just nechám 4 hvězdy (za lepší považuji 1.polovinu filmu). #75%# Viděno (potřetí) dnes, ne náhodou 21.12. 2012 :-) (viděl jsem: nejméně 5x)

2012 - Mayská proroctví a kruhy v obilí (2008) (TV film)

Jak je možné, že v dnešní době stále nejsou pořádné záznamy vzniku kruhů v obilí!? Někdo se nám od někud pěkně směje :) Je vzrušující si představovat, že je z jiné galaxie...a ne jen geniální vtipálci z planety Země. 80% PS: Již zítra... :-D

21 gramů (2003)

Droga pro náročného diváka. Příběh několika postav vyprávěný ve střípkách rozházených v časové ose. Od filmu nelze odbíhat na kafíčko, je to třeba pečlivě sledovat a skládat si onu mozaiku tragického příběhu.

22 Jump Street (2014)

Dvaadvacítka volně navazuje na jedenadvacítku a předpokládá, že jste ji viděli. Však je to v podstatě velice podobné a film si z toho krásně utahuje. Jak jste se bavili u prvního dílu, tak se budete bavit i teď! Pár scének mi přišlo natahovaných až moc, ale bavil jsem se opět výtečně! (DVD cz dabing)

22. míle (2018)

Svižný akční thriller. Jen škoda, že Uko nedostal větší příležitost udělat z toho o kapku krvavější balet. 70% (viděno: 1x cz)

24 hodin na planetě Zemi (2014) (TV film)

Grandiózní přírodopisný dokument. Pohodový komentář, který si na nic nehraje a jen zlehka komentuje. 100% Strašně by mne zajímal dokument o know-how natáčení obdobných přírodopisných dokumentů...

25. hodina (2002)

Dobrý film, nadprůměrně dobře natočený... jen jsem neshledal nic až tak zajímavého a poutavého, proč bych to měl chtít vidět více než jednou v tv... edit: tak přece jen podruhé...a v tv... dojem se mi zlepšil a zvyšuji na 4*

3Bobule (2020)

Není to trapný pokus o komediální taškařici jako dvojka, atmosféra svěží a inteligentně vtipné jedničky s vůní vína však také chybí. Příběh ujde. Je však cítit spíše melancholie a pokus navázat na úspěch prvního dílu připomínkou zábavných scén či hlášek. Tak nějak mi pokračování připomínalo návratové "Sněženky a machry po 25 letech", kdy opakovaný vtip již není vtipem veze se to v melodramatickém duchu. 60% (viděl jsem: 1x)