Django (1966)

Westernový klasický příběh. 69% (viděl jsem: 1x cz)

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 7 (2024) (epizoda)

To je jako zaplácnout to plastelínou. Díl úplně bez nápadu. 2 hvězdy jsou s přimhourenýma oběma očima.

Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Výborný seriál o začátcích kriminalistiky, o dobrodružném objevování nových postupů a metod k odhalení pachatelů. Na velmi vysoké kvalitě zpracování seriálu se jistě podepsala mezinárodní koprodukce (kteroužto připomenou zahraniční herci v českém dabingu). Poutavá titulní znělka mne i po letech přiláká k zhlédnutí reprízy napínavých kriminálních příběhů. >95%

Dobrodružství kriminalistiky - Portrét duše (1993) (epizoda)

Novější série už nemají tak objevný potenciál jako v prvních sériích, které diváka seznamovaly s velkými objevy a novátorskými inovacemi na poli kriminalistiky.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Indiana Jones, nové synonymum pro romantické dobrodružství v tom nejlepším smyslu slova!

Docent (2023) (seriál)

V kompletu je to jedna z těch lepších kriminálek. Má docela svižný a poutavý děj, zločinec není (v mírně překombinovaném ději) odhadnutelný za pár minut. Herecky obsazeno povedeně. Drobná výtka na přehnanou uječenost v prvních dvou dílech minisérie. Samozřejmě se tu režisér nevyvaroval spousty klišé v podobě chyb při policejní práci, které diváka bijí do očí a předvídatelný způsob dopadení pachatele a zakončení vyšetřování. Na druhou stranu, z gauče v obýváku je každej mistr světa a chytřejší než Sherlock Holmes dohromady. Docent je povedený a nedivil bych, ba i přimlouval, za další díly.

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

Zajímavá krimi série. První díl potěší hereckým ansámblem. Trochu více podezřelých postav na pamatováka - žádná jednohubka, kde je pachatel odhalitelný jakmile vstoupí na scénu. Terka však hraje moc uječeně. Se divím, že nedostane infarkt.

Docent - Preso s mlíčkem (2023) (epizoda)

Nejméně realistické mi přijde přehnaně afektované chování vedoucího a mladé policistky (Tereza až moc je místy zpovykaně uječená). To moc nepůsobí soudržným kolektivem. Poutavé, nenudí, závěr dílu správně vygradován.

Docent - Rozhodnutí (2023) (epizoda)

Tak to skoro vypadá, jako by režisér vyslyšel volání o umlčení Ramby alias Fousové, která tak v závěrečném díle měla menší mluvený part než Arnold alias první Terminátor. Ondra Vetchý už taky není takový bručoun. Prakticky zbytečná postava ministra bez nějakého vyššího účelu či pointy. Škoda předvídatelnosti závěrečného dílu. Scéna s vodou mi připadala jako samostatný kraťas při Noci filmových nadějí a nějak mi tam nepasovala, a ani závěr neměla. Alespoň trochu (ne)překvapivé reality tam chybělo, kdyby  ... pozor, nyní (skoro) spojler ... přišla pomoc o chvilku později. Nejslabší z dílů, komplet však povedený a nadprůměrný.

Dokonalá loupež (2018)

Dobrá, trochu dlouhá podívaná s tématem loupeže, kdy je všechno tak neuvěřitelně (a trochu nevysvětleně) naplánováno, že i mocha letící kolem by vše zmařila. 75% (viděl jsem: 1x)