Looper: Nájemný zabiják (2012)

65%. Mé poněkud starobylé názory mne nutkavě pobízejí ku pěkným třem stálicím. No jo. Chybky se přihodily. Chvilkama to nedrželo pohromadě. Ale argumentovat odkazy na kinotyjátry Equillibrium, Terminátor, Potomci lidí a Kukuřičné děti ? No a co, že byly první tři kousky o třídu lepší! Já si to užil a na ty kukuřičný haranty zcela relevantně kašlu.

Méďa (2012)

85%. Drsný, chvílemi až krutý příběh. Pravda o životě. Jak někdo může od sebe odtrhnouti dvě šťastné a souznějící bytosti kvůli okaté buchtě a přitom doufati, že vše dopadne dobře...Zcela nekriticky dávám pětaosmdesát bukvic. Prostě mám svýho MÉĎU rád. Navíc mi připomíná Pavlíka Nezemšťana - Paul// Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný USA / Velká Británie, 2011, 104 min___Odkaz na kinotajátr Flash Gordon mne tak potěšil, že jsem na něj uklohnil i komentář.

Flash Gordon (1980)

65% Tolik stálic za dávný prožitek, možná za nic, možná za milované Kvíny. Z dnešního hlediska totální zhůvěřilost, tehdy zábava. Freddie Mercury a jeho kapela mi záhrála k srdci. Příběh dementní, efekty blbínkovské, ale Ornella Mutínkovic byla tak sladká...

Sousedská hlídka (2012)

43%. Obvyklá kvalita děl chlapíka jménem Ben Stiller. Ten by snad dokázal svojí přítomností zhubit  každou propracovanou béčkárnu .

Hříšníci a svatí (2010)

45%. Čtyřicet poctivých bukvic dávám za vystřílenou munici, zvukové efekty (auťáky a kvílení pneu), béčkově přitažlivou řežbu a barvu podobnou hemoglobinu. Zbylých pět je za UMĚNÍ neherců.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

90%. Nebyla to pohádka , kterou jsem čekal po čtivu (The Hobbit, or There and Back Again), nebyl to Pán prstenů (The Lord of the Rings), který jsem čekal po vizualizaci v počátečních letech třetího tisíciletí. A to je dobře. Filmový Hobit není rozvláčně poetická a zároveň srandyplná pohádka psaná pro děťátka Pana profesora J. R. R. Tolkiena v letech třicátých. Hobit je dnešní. Svižnější, akčnější. Thorin Pavéza není Aragorn a Bilbo není Frodo. Díky Bohu. S čistým svědomím naděluji devadesát bukvic.

Dredd (2012)

60%. Vcelku slaboduché a nelogické. Ale co bych zase čekal. Překotná střílečka, občas se to ňák kamerově zpomalilo na detailní mordy. Objektivně, i s ohledem na dnešní diGY a technologii převratných let 8-desátých, ... Stallone mi ňák seděl víc...

Zabít tiše (2012)

65%. Karty, hráči, bezdomáči... Dva debilové s citlivým přístupem k drogám, rukavice na čištění hajzlíků, brokárna, která je funkčností spíše podobná granátu než střelné zbrani, a pak se objeví "vyšetřovatel", jež mi krapet zvedl náladu. Jinak nelze než opakovat: Karty, hráči, bezdomáči...a vcelku nuda vylepšená o žvatlání v pozadí, jež se obecně týkalo ekonomiky, voleb a mulatů v prezidentském křesle.

Rurōni Kenshin: Meiji kenkaku romantan – Shin Kyōto-hen (2011)

15%. Mojí chybou je, že nesním o minulosti a v pazourách nedržím šinajokeník abych se povznesl mezi osobní stráž hatamotíků Šógunovic. Skutečné samuraje divák tohoto kinotyjátru neuviděl ani náhodou. Obvyklé mečákovací poskakování a poletování je správně urychlené, katany zvoní, drama kypí....člověk se pořád učí, ale někdy má opravdu chuť si otevřít, jistěže po shlédnutí díla, břišní dutinu...

Sedm psychopatů (2012)

80%. Inu - V BRUGGÁCH - to byl počinek. Zde byla opětovně viděna kvalita v sestavě dobře vedených herců, za které bych i pár bukvic přidal, nemít pravačku zmoženou klikáním na svýho myšáka. Jó, syndrom karpálního tunelu (pro nepostižené - syndroma canalis carpi), to je pěkná mrška.Takže, jen a pouze za osmdesát.