Klepání na nebeskou bránu (1997)

92%.  Podařená dvojice. Filosof má leukémii a Tvrďák nádor na mozku. O tom jak si užít než žití mé bude ukončeno...Zdařilé a milé dílko se smutným závojem jediné životní jistoty. SMRTI.

Otčina (1994) (TV film)

80%.Alternativní historie. Nic proti mému gustu. Rád jsem si připomenul jaké by to bylo pod dohledem vůdců (komoušsko-sociálně-národně-dělnicko-fašounských). Ještě štěstí, že obýváme tuto planetu DNES a jsem potěšen, že tady máme ten bordel demokracie. Opravdu více než potěšen.. :).

Jmenuji se Khan (2010)

41%. Nějak se to pohybuje mezi dešťovým mužíčkem  a chlápkem jménem Forrest Gump. Ovšem, že se kinotyjátr výše uvedený uboze zmítá o dvě třídy níže... Stojí to vcelku za As (pochopitelně tím myslím starověce římskou měděnou minci).

Mládí v hajzlu (2009)

15%. Výborné knihy a pak taková ubohost. Jó, čekal jsem asi moc. Patnáct bukvic je jen úlitbou filmovým bohům, neť si k svému hlubokému žalu uvědomuji, že Nicku Twispovi a jeho deníkům se na plátně dařit nebude.

Kick-Ass (2010)

94%. Pane Bože, to byla taková prdka, že Ti odpustím i ....NÁŘEZ. Potažmo i vytěžení motivů z LEONA, SIN CITY, et cetera, et cetera...:-).*****A ta muzika.

96 hodin: Odplata (2012)

60%. Vítejte v Cařihradě vy méně nadaní předvídavostí. ... Důsledně vykradeno z dílka minulého, přesto si kopu bukvic zaslouží.

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

90%. Přátelé. Dobří. V životě a ve válce si nápomocní. Posléze... Bývalí.... Náboženský fanatik (protestant, abych se nedotkl církve obecné), versus tvrdohlavý pragmatik (Kevin Costner je v roli dokonalý) … Na televizní prácičku je to dobré až až. Kvalitní a silný příběh. Vychválit do nebes musím dobové odění, interiéry, exteriéry (bez chyby jsou zbraně a jejich sírou oplývající čmoudíky), což rozhodně nemám u podobných dílek zvykem. Plný počet bukvic přesto nemohu nadělit. Válečné scény byly vysloveně amatérské, na úrovni bitev klubů vojenské historie, a nepřítomnost střihů jim opravdu nepřidala. ---Allan Pinkerton a jeho chlapci detektivní. Právníci odborně vzdělaní. No nejsou to hajzlíci zlotřílí?

Afghánské peklo (2011)

59%. Chvilku si to hraje na Četu, okamžik na umění, pak přichází nanosekundy reality. Nakonec musím souhlasit s tvrzením: Tady nepřátelé nejsou, jen budoucí spojenci.

Nezahrávej si s ohněm (2012)

25%...Glavnyj gěroj (v hovorové thajštině - HasKA Típák) se po náročném dni v práci, kde se choval jako dokonale neprofesionální dement (mimo jiné frajersky obral majitele, kterému shořel bar na popel a nesmírně škodlivý Cé Ó dva), po takovém dni se Džeremy vrací do Josh Duhamelova pravého těla. Hrdinského, ale ne tak moc. Prostě tak akorát, akurátně. Bohužel má k dispozici nejen sterilního Brusíka, ale i černočerného bělouše Hagana s opravdu zlounským černorudým krajcem na hrudi. Člověk nemusí pochybovati kde je zlo a dobro. Děkuji za prožitek bez užitku a pohazuji pětadvacet bukvic.

Červený trpaslík (1988) (seriál)

85%. Dnes mi to připadá takové puberťácky nablblé, leč nemohu si pomoci. Tehdy: Já řval smíchy jako malej týnejdžřrrrr (to rachotivé slovanské rrrrr si rrozhodně vychutnávám). Já fandil Dejvovi, vočmuchával egoistického Kocoura a společně jsme nenáviděl Rimra. Vzpomínku mám rád dodnes. Prostě kultovní seriál. !Smajloch se srdíčkem!____A pak si člověk koupí knihy a pocítí skutečné utrpení. Děkuji za seriál. !Smajloch se srdíčkem a pak ten emotikon s tou slzičkou v levým oku!