Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Musím říci, že geniální (genitální?) potvora pro mě byla slušným zklamáním, napíchnutý Fry tím tuplem, ale zkousnout se to dalo poměrně obstojně. Velmi se mi zde líbilo emotivní vtažení do děje, kdy jsem doslova lapal po dechu spolu s Benderem, cože nám to ti odporní lidé udělali (jak Zoidberg řekl: "I love this part.")... Navíc to geniální podkreslení chorály... bomba. Avšak i přes značný krok vpřed v určitých aspektech oproti BBS stále film postrádá onu lehkost, jež by mu slušela. K hodnocení by patřilo ještě mínusko, ale protože tady není, tak si nedovolím díky pokroku BwBB dát o hvězdičku méně, nicméně dle mě osobně to minule klapalo poněkud lépe(konzistentněji). Uvidíme co nám nabídne Bender's Game jestli bude už konečně možné dát s radostí 5 hvězdiček.

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Musím se přiznat, že první dojem byl o hvězdičku, až dvě nižší, nicméně, jakmile jsem to zkousl podruhé a hlavně potřetí našel jsem v tomto počinu tradiční kus kvalitní futurozábavy. Musím hlavně vypíchnout hudební stránku, jež přestože se vyskytuje ve filmu ojediněle, vyskytuje se ve velmi kvalitní podobě.

Mumie: Hrob Dračího císaře (2008)

... hmm ani Brendan Fraser nezachrání tenhle patvar, jež se tváří jako mumie. Nebýt Frasera, tak si řeknu že je to nějaká laciná Bčková capina kde dostal omylem štěk i Jet Li. Ale takhle? Pardon ale tudy cesta nevede, není na místě ani tak zklamání, jakožto naprosté znudění a rezignace na reakce jakýchkoliv podnětů. Prostě přese změnu herců ani podivné časové souslednosti jsem se nepřenesl a děj mě nikterak nepoznamenal... Vlastně, jako bych tuhle Mumii nikdy neviděl. Pochybuji, že si budu po týdnu pamatovat o čemže to bylo.

Star Trek: Enterprise - Setkání u Broken Bow (2001) (epizoda)

Hmm? Enterprise jako třída Akira? Enterprise předKirkovská? Ne, děkuji stačil mi již Pike. Těšil jsem se na světelné efekty alá Star Trek, ale to co jsem shlédl bylo obyčejné Cčkové zklamání. Navíc se mi despota Archer i arogantní T'Pol znelíbili.

Star Trek (1966) (seriál)

Ok, ok umírněně. +++Pozitiva: Old crew, charismatický James T. Kirk, Triblové, nenamaskovaní klingoni :), lhář Scotty, Warp 10+, Spock, Chekov, Uhura, Sulu, úsměvný námět, scénář, dialogy, postavy, kostýmy, atd... ---Negativa: Některé 5x obměněné zápletky jsou už nuda, Andoriané (nemám je rád). Ano je to staré, ale zábavné, nejzábavnější mi přišel Kirkův postoj "Nejdřív střílej, pak se ptej." :)

Ghost Rider (2007)

Dvě hvězdičky za flame chopper ve verzi celoohnivé.

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Hvězdičku za Johna Williamse. Celý film je jinak takřka dvouhodinová nudle čouhající z nosu, jíž se nemůžete zbavit a zábava to na rozdíl od nudy rozhodně není.

Dr. House (2004) (seriál)

"Kde ostatní končí, tam House M.D. začíná." --- Aneb u ostatních seriálů vidíme vesměs upadající kvalitu s přibývajícími díly, House M.D. je přesným opakem, s každým dalším dílem jen roste na kvalitě a stává se stále lepším a lepším... --- První sezóna sledovala schéma - Pacient, diagnóza, skoro smrt, zásah boha House, vyléčení - a takhle 18 dílů beze změny (spíše nuda, jež může snadno odradit), pak se začaly vyvíjet charaktery a přidalo se několik delších zápletek, včetně omylnosti, jež nám krásně zpestřili druhou sezónu. Třetí sezóna je prozatím ódou na radost co se diváka týče. Dějové zvraty, pád božského neomylného kultu House, intriky, další výraznější krystalizace postav, no prostě bomba. Se slinou na jazyku očekávám nášup 4řky a ještě nepostiženým mohu říci, jděte do něj ;)

Den poté (2004) odpad!

Mrznoucí lidé za chodu? Mrznoucí helikoptéry za chodu? Mrznoucí přílivová vlna? Prosím vraťte mi peníze za lístek do kina, děkuji. Nejhořčí filmová pilulka od dob Man in Black 2 s níž u mě Emmerich padá k nížinám.

Rychle a zběsile (2001)

Hlavní role Nissan Skyline GT-R, guest star Dodge Charger 1970. Pokud se necháte unášet na vlně modře, zeleně či červeně podsvětélkovaných krasavců doplněných o interakci s Vinem Dieslem, Paulem Walkerem, či Michelle Rodriguez budete se místo tradiční nedělní odpolední procházky královsky bavit, ovšem na výraznější špás už bohužel není... Nemilovníci světélkujících autíček si mohou s klidem odstranit jednu hvězdičku.