Americký gangster (2007)

Jak to dopadá, když člověk od filmu něco očekává? Že je zklamán, v horším případě unuděn. Přestože žánr je má krevní skupina, tento počin nikoliv.

Ples příšer (2001)

Některé pasáže byly napsány fakt reálně, místy mi bylo z té reality působící na vlastní prožitky špatně. Pět to není, ale čtyři hvězdičky jak vyšité. (A ta scéna s podáním léku Halle Berry měla rozhodně něco do sebe)

Pojídač hříchů (2003)

Nepobouřilo, nenadchlo, ale kdyby to bylo o 10 minut kratší rozhodně by mi to nevadilo.

Earth (2007) (TV film)

Nechápu to. To snad všichni viděli vůbec svůj první dokument vživotě, anebo je zdejší hodnocení vtip? Recyklované záběry z Planet Earth které jsou jen ovzdušneny HD rozlišením. Ano příroda v HD vypadá pěkně, ale že by zde byl vyprávěn nějaký příběh, jako je u dokumentů zvykem? Ne! Earth je jen slátanina nicneříkajících scén podložených nudným komentářem charismatického Patricka Stewarta. Ani zdaleka jsem si z dokumentu neodnesl nic vyjma toho, že HD vypadá opravdu nádherně a to je špatně. Hvězda za HD.

Lara Croft - Tomb Raider (2001) odpad!

Odpad! Více vyjádření netřeba. Ale v rámci slušnosti uvedu alespoň všechna pozitiva co jsem zde našel: "mělo to konec".

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Už mě pomalu začínají iritovat filmy kde "loooser" slízne smetánku... kdyby se alespoň nějak psychologicky/fiziologicky změnil, ale ne. Budiž, ale k tématu... docela úsměvně působilo herecké obsazení obyčejných ksichtíků a ne jen výběrových krasavců/kyň a přestože každá scéna byla předem čitelná smál jsem se, bavil jsem se, usmíval se najivitě dialogů, čertil nad některými herci, ale ve výsledku to byla dobře upečená buchta. za 4.

Potomci lidí (2006)

V sáhodlouhém období vyprahlého "sci-fi sucha" jsem se oklikou dostal k tomuto dílu, jemuž jsem neprávem nedůvěřoval a vzal jej na milost výhradně díky Clivu Owenovi, který v poslední době spadl do mého hledáčku a udělal jsem dobře. Přestože je příběh o sterilním lidstvu pomnohé omílaný, ve zdejším provedení působil až na pár scén kvalitním konzistentním dojmem. Na britskou produkci je ovšem kvalita snímku přímo nevídaná a obzvláště při záběrech "reportážním stylem" s kameramanem za zadkem v závěru filmu jsem skoro chrochtal blahem. Jedna z nemnoha věcí co by šla tomuto počinu vyčíst je poněkud fádní hudba, avšak s přihlédnutím k onomu "sci-fi suchu" to špinavých 5* bude :)

Suprhrdina (2008)

Ve svém žánru střelených komedií za posledních X let i přes nevýrazný konec jednoznačně největší prdel. Mít po ruce flašu s pitím během koukání, měním koberec a umývám nábytek, kdy něco zdánlivě podobného se mi přihodilo u Meet the Spartans, kdy "armáda" vánočkonamalovaných Sparťanů odhopsala jak banda buzíků za stylové muziky do boje. Musím říct, že po shlédnutí filmu na mě hřejivě dýchla atmosféra kvalitních capin 80tých let alá Žhavé výstřely, a pod.

Kurýr 3 (2008)

Chtěl jsem se bavit, vypnul jsem mozek, všechno, ale tentokrát to nefungovalo. Na začátku začínal film s 5ti hvězdičkami, které vydržely přes nádherné bojové scény (Jason vs 7 lidí a pod) až do tržiště, kde se oněch 15 metrů filmaři Xkrát natáhli, ok ale co nesnesu je choromyslné zrychlování filmu, resp. honiček. Chápu že když jedou auta 30km/h, šlapou na brzdu, plyn a hrají si na "hranou" honičku, že z vrtulníku to bůhví jak efektně vypadat nebude, ale že by zrychlili film, nahodili několik prostřihů na tachometr s 200km/h a zdrogovali pervitinem střihače, který prostřídá 4 záběry v jedné sekundě, to jsem ale opravu nečekal. A to jsem si bláhově myslel, že takovou zvrácenost od dob 60 sekund už nikdy nepoužijou. Co pro mě srazilo film na kolena vyjma druhořadého herce (Teddy z PB) a dalo pomyslný poslední hřebíček do rakve, byly FX PC efekty. Proč proboha všechny létací auta (vyjma padajícího z mostu) jsou dělané na PC? A hlavně proč je to tak odfláknuté?!? Nebudu do hodnocení raději započítávat úžasný scénář, kde jsem jaksi nepochytil jedinou smysluplnou záležitost, hudební ozvučení, kameru, natáčecí prostory,... a výjde mi neférová jedna hvězdička, jež tak tak balancuje na hladině s odpadem. Čili ne, díky.

Lemra líná (2006)

Skvělé vyplnění otravné dvouhodinovky místo práce :) U těch útočných zvířat jsem se fakt nasmál.