Sedm životů (2008)

Vynikající film. Ať si kdo chce, říká co chce, ale tento zcela odlišný Awake mě fakt dostal. Výborná atmosféra, jež člověka vtáhne do děje a nepustí dokaď neuvidí závěrečné titulky je podkreslena velmi dobrým soundtrackem a lvím dílem vděčí skvělému výkonu Willa Smithe. Přestože jsem podchytil 2 rušivé elementy v podobě až příliš Hornerovské skladby (Beautiful Mind ) Angela Milliho - Requiem (při běhu za deště na hotel) a nedokonalosti v popisu postav, za mě plných 5.

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Třetí Futurama se opět povedla (ano třetí, více filmů zatím nikdy neexistovalo a nic mě nepřesvědčí o opaku), ale opět to není stoprocentní. Konečně se po BBS a BBB pevně navázalo na vývoj postav v poslední řadě Futuramy a dnes se opět posouvají o kousíček vpřed což je rozhodně výborné. Hudba i když zde chyběly ony fenomenální pasáže z BBS a BBB příjemně podkreslovala děj, který svižným tempem běžel tak, jak se na kvalitní seriálový díl patří. Celkové pojetí přímo dýchá další sérií, která by mohla po tomto filmu následovat v což budu osobně velmi doufat.

Den, kdy se zastavila Země (2008) odpad!

Jestli Emmerich dostal za "Den poté" ODPAD, tak tady to bude tím tuplem. Za co? Nelogičnost navazujících scén, kdy divák ztrácí přehled, co se děje, zdrogovaní scénáristé, Hummery rychlejší než van GMC, neuvěřitelná kýčovistost dialogů a v neposlení řadě taky režie. Vyložená ztráta času, u které se nedá vypnout a bavit se dějem, protože ona nesmyslná rozptýlení člověka obratem vrací do reality.

Transformers (2007)

No do majtek si teda rozhodně nečůrnu, to ne. Třebaže poslední léta nebyly zrovna plodné co se "blockbusterů" týče, uchlácholit se grafickými orgiemi na úkor příběhu rozhodně nenechám. Zapamatovatitelné (nádherné slovo) momenty se dají na prstech jedné ruky spočítat, přičemž se všechny vyskytovaly již ve traileru, tudíž jediným přínosem filmu bylo... bylo... já vlastně ani nevím. Dnes mi jej zastírá docela hustý mrak prachu, efekty vyčpí a pak už vlastně nic z "transformeráků" nezbyde. Tak si říkám, jestli nemám sáhnout ještě níž, anebo jo sáhneme ještě níž špatně ražená infantilnost se neodpouští. Pravdou budiž, že Bay neumí dělat dobré filmy (snad vyjma Armageddonu), ale pouze filmy efektní, po kterých, ale za pár let ani pes neštěkne (vyjma Armageddonu, který ač načančaný patriotismem k nevíře, hrou na city drtivě rozdrtil tehdejšího rivala Drtivý dopad a nejen mě si získal).

Občan Havel (2007)

Nemíním se zabývat personou o níž dokument je, jakožto jen o dílu jako takovém. Nevím proč, ale postupem času jsem se na dokument Občan Havel těšil a těšil a nyní po shlédnutí bylo mé natěšení zcela uspokojeno. Snad je to má zvídavost nahlédnout pod každou pokličku všech možných kuchyň, která dokonale přehlušila sym/antipatie k dané osobě a podařilo se mi zcela vypnout a užít si dílo tak jak bězí. Dostal jsem co jsem čekal a i přes trochu zrychlený konec jsem se náramně bavil. Vůbec by mi nevadilo, kdyby byla stopáž dokumentu navýšena o dalších 120 minut protože narozdíl od jiných jsem dokumentu věnoval pozornost plnou zájmu. (Aneb, jak ve čtyřech různých větách říci naprosto stejnou věc :) )

It's All Gone Pete Tong (2004)

Jediné co mě posadilo za celých 90 minut na zadek byl Reflekt feat. Delline Bass - Need To Feel Loved v závěrečných titulcích. Jak bych jen popsal tento film.... nerealistický, povrchní, roztahaný jako nudle z nosa? Určitě! Ale koukat se na to dalo :)

Chaos (2005)

Další film balancující na hranici s odpadem, čili vyloženou ztrátou času. I přes nadějné herecké obsazení z toho zdaleka není ani zpola výtečná buchta, jako spíš prohnilý koláč. Celým filmem se vydatně plíží nuda, snad, aby se člověk náhodou necítil pobaven. "Logika" mnoha scén mi zůstává záhadou, avšak kdybych viděl tento počin před filmem "Spojenec" s Danzelem Washingtonem a Clivem Owenem, patrně bych i přese všechnu tu haldu nudy co by se dala lopatou přeházet dal hvězdy dvě, ale protože tak tomu není, nejsem ochoten přistoupit na hru, kdy ze mě budou dělat velmi podprůměrně bystrého amerického diváka, jež ani neví jak to chodí s tamní policií. Promiňte, ale průměrně bystrý americký divák, natožpak evropský divák toto nemůže považovat za ucházející film.

96 hodin (2008)

Akční nášup, kde nemáte ani cvíli čas na nudu, pefektně sestříhané akce, ale otřesný herecký výkon Maggie Grace. Snímek jež mě svou reálnou brutalitou konečně uspokojil, konečně tu není nějaký kus hnědého "panduláka", co si nechá nahnědit na hlavu, ale uvěřitelná postava která jde nezastavitelně za svým cílem bez ohledu na následky.