Pearl (2022)

Perfektne atmosféricky budovaný film. Úplne iný ako jeho predchodca film X. Je to skôr psychologická dráma ako horor a to sa mi celkom páčilo. Od začiatku to má takú zlú a zákernú atmosféru a nemôžem nič vyčítať herečke Mie Goth pretože psychopatickú dievčinu z farmy zahrala na výbornú. Mrazivý film ktorý mi obyčajnými dialógmi dokázal nahnať husiu kožu. Vraždy keď už tam nejaké sú tak sú celkom dobré a posledná večera s rodinou bola perfektná, naozaj creepy. Finálny prehovor Pearl bol za mňa príliš dlhý ale aj tak dobre urobený. Nechutných vecí tu bolo dosť takže za mňa sa jedná o podarený film. HODNOTENIE: 7,5/10

X (2022)

Tento film by som rozdelil na dve polovice. Prvá je atmosféricky užasne urobená a druhá je jedno klišé za druhým ktoré však vôbec nekazí výsledný zážitok z filmu. Skôr naopak. Hodí sa to tam.  Film X je pekným príkladom ako má vyzerať slasher, nie vždy je to však ukážkový príklad ale vo väčšine prípadov je. Začíname neobyčajne točením po*na, a ďalej pokračujeme točením po*na, ale to ku niektorým hororom patrí tak mi to nevadilo. Sympatický herci, výborné scénky a kvalita kamery tak tiež. Druhá polovica je už o niečo zaujímavejšia pretože sa tam toho deje naozaj veľa a je tam aj dobre urobený gore ktorý je niekedy naozaj dobre natočený (Hlavne rezanie hrdla pred svetlami auta.). Vraždy nie sú vôbec originálne, ale ako som na začiatku povedal ku tomuto filmu sa to hodí pretože sa to odohráva v roku 1980. Perfektne budovaná atmosféra a to čaro osemdesiatych rokov vo mne vyvolalo nostalgiu na staršie horory. HODNOTENIE: 7,5/10

Mayday (2023)

Páči sa mi že vo filme sa vždy niečo deje a nie je vôbec nudný, ale scénky v ktorom lietadlo padalo boli oveľa napínavejšie ako obyčajné prestrelky v džungli. Začiatok je za mňa super a napínavo urobený ale priebeh je už slabší, a to aj koniec. Celkom mi aj záležalo na pár postavách ale až tak by mi nevadilo keby ich pár aj zomrelo, je to akčný film tak prečo nie. Akcia dobrá a napätie tiež ale vizuál bol trocha odfláknutý. Obyčajný film ktorý na začiatok roka 2023 celkom bodol. Svoj potenciál to splnilo, zabaviť a zaujať diváka. HODNOTENIE: 6/10

Zlo (2012)

Prekvapilo ma že práve Slovensko dokáže natočiť celkom solídny horor. Zo začiatku nuda ale slovensko-vtipné dialógy to zachraňujú. Herci niesu až taký zlý ale niekedy sa mi zdalo že fakt čítajú prózu na Hviezdoslavov Kubín. Atmosféra v celom filme je parádna, hlavne pri niektorých scénach ktoré boli aj prekvapivo dobre spracované. Stále mi nejde do hlavy že som o tomto filme ešte nepočul ale hneď keď som sa o tom dozvedel tak som utekal pozerať a neoľutoval som, aj keď to mohlo byť lepšie. HODNOTENIE: 6/10

Někdo klepe na dveře (2023)

Film má sám o sebe celkom dobrý point a dej okolo ktorého sa mohol točiť. No ale keby to spracovanie bolo o trocha zaujímavejšie, jednalo by sa o celkom nadpriemerný film. M. Night Shyamalan siahol po niečom čo mohlo pôsobiť ako super psychologický thriller, ale priniesol nám skôr nudnú hru presvedčiť niekoho o totálnej kravine. Ako som povedal, nápad dobrý ale spracovanie je strašne nudné. Ani pomaly neviem čo sa tam dielo pretože som každú pol hodinu zaspával ale zas na druhú stranu to bolo celkom zaujímavé, ale nie až na toľko aby som tomu filmu dal že nadpriemerný. Začiatok vydarený, jadro nudné a koniec celkom v pohode. Jednoducho sklamanie z mojej strany. HODNOTENIE: 5/10

Snow Falls (2023)

Parta mladých ľudí sa vydá na chatu v snehu...Od začiatku nudné a na horor slabé ale nie je to až také hrozné. Je pravda že je väčšina filmu amatérsky natočená ale napríklad úvodné titulky ma bavili viac ako celý film. Chýba krv, hystéria ktorá v takýchto hororoch musí byť, a čo je hlavné...nápad je totálny odpad. Drogy v snehu, hmm. Keby ich tam začal prenasledovať ten hrozne vyzerajúci CGI snehuliak bolo by to podľa mňa zábavnejšie. Ale napríklad ruka v šatníku bola celkom creepy, ale to sa nedá povedať o celom filme. HODNOTENIE: 3,5/10

There's Something Wrong with the Children (2023)

Niečo je zle s týmto filmom, ale sám neviem čo. Je sám o sebe dobrý ale chýba tu originalita. Videl som veľa filmov s otravnými a zároveň vraždiacimi deckami ale tieto boli naozaj hrozné. Málo krvi aj keď hystéria medzi postavami bola celkom dobre zahraná, málo vrážd, atmosféra je zas celkom podarené ale niekedy sa mi zdá že je to až príliš amatérsky natočené. A čo sa týka tej zrúcaniny ktorá je približne taká veľká ako Noachova archa nepôsobí vôbec ako niečo reálne, stojí to hneď pri dome kde bývajú ľudia na ktorých sa bohužiaľ musím pozerať celý film a nikto si to nevšimol. Opäť zasa nudné a keď tam už niečo je tak slabo urobené. HODNOTENIE: 5/10

Vampírky 2 (2014)

SWITCH WEEK 1 / 7) VAMPIRE SISTERS 2: BATS IN THE BELLY Je to tu! Koniec týždňa a aj utrpenia s filmami pre malé dievčatá. Úprimne poviem že dvojka sa mi páčila o trocha viacej ako jednotka ale stále tie isté chyby. Opäť je tu až nervy trhajúc otravný sused a taktiež neznesiteľné piesne. O hereckých výkonoch mladých slečien už ani nehovorím pretože to je jedna veľká katastrofa. Nápad tiež celý na špunt pretože sa tu deje jedna kravina za druhou. Film som dopozeral pred piatimi minútami a už si z neho nepamätám skoro nič. Ale čo ma asi sralo najviac sú slovné hračky ktoré zaznejú skoro v každom deckom filme. VampiBook, VampiMail,...Kto to mohol vymyslieť? Viem že je to film mierený na menšie publikum ale film je film a nie vždy sa vydarí ale toto bolo už naozaj utrpenie. (Koniec tohto týždňa znamená koniec vymeneného filmového rozvrhu s mojou kamarátkou. HODNOTENIE: 4/10

Predátor: Kořist (2022)

A ja som si už myslel že Predátor je už u konca. Ale čo sa nestalo, vznikol nový. A som prekvapený že bol taký dobrý. Nápad priviesť Predátora do doby keď žili Indiáni a ukázať ako sa dostal prvý krát na zem je úžasný a aj dobre spracovaný. Vidieť ako sa monštrum snaží zrovnávať si sily s rôznymi suchozemskými tvormi...Ah, je to naozaj dobrý film. Herecké obsadenie je fajn ale vzhľad Predátora sa mne nepáčil. HODNOTENIE: 7,5/10

Vampírky (2012)

SWITCH WEEK / 6) VAMPIRE SISTERS. Ja už začínam ľutovať do čoho som sa pustil. Videl som málo filmov na motív upírov pretože ich nemám až tak rád a Twilight mi úplne stačil. No ale toto bolo už naozaj hrozné. Trápne dialógy a správanie sa postáv mi doslova trhali nervy. Herecké výkony jednoducho stáli za nič a nápad zrealizovať celé toto fiasko už bol hriech. Celý film som sa náramne nudil a chcel som aby to čím skôr skončilo. A aj keď tam bolo už niečo zaujímavé tak prečo sa nevrhnúť do ďalšej nudnej a neuveriteľne nudnej sekvencii plnej zlých dialógov. Celé to "Nemecko" v ktorom žili bolo...Ja vlastne neviem čo to bolo. Jedna ulica na ktorej je tak 10 domov maximálne a hneď vedľa toho je les a cintorín, to je všetko. Ale niekedy sa mi zdalo že je to oveľa väčšie, a aj bolo ale celé to na mňa pôsobilo tak utesnene. A to nehovorím ešte o strašnom greenscreenu a CGI. HODNOTENIE: 3/10