• Fantasy

Xena - Pekelná propast (2000) (epizoda)

Xena s Gabrielou zažívají dobrodružství s lidožrouty. Ti jsou nejdříve úplně supersilní, ale později se s nimi dá normálně bojovat. Řešení jejich situace je nesmyslné a nepravděpodobné, výkřiků Xeno! - Gabrielo! je tady snad nejvíc ze všech epizod, až je to otravné. Ovšem hudební složka této epizody opravdu vyniká.

Elvis (2022)

Od tohoto filmu jsem měl z trailerů poměrně rozporuplná očekávání - a bohužel to dopadlo ještě hůř, než jsem myslel. Nezaujal mě ani příběh, ani způsob vyprávění, vadily mi zkratky v ději (v nichž přitom byly klíčové události, které pak ve filmu chyběly), k tomu ještě nekonečná stopáž... Co se ale musí nechat, jsou opravdu povedené masky a hudební čísla. Celkově to bylo ale dost zklamání a obdivuju se, že jsem to vůbec dokoukal.

Xena - Dědictví (2000) (epizoda)

Xena s Gabrielou (a bez Evy, přestože její absence zde není nijak vysvětlená) putují pouští a narazí na kmeny, k nimž se pověsti o princezně bojovnici také dostaly a očekávají, že je povede proti Římanům. Hlavním tématem je zde odpovědnost za své činy. Prostředí pouště je působivé. Samotný příběh ovšem zas tak zajímavý není.

Xena - Kdo je Gurkhan? (2000) (epizoda)

Gabriela se setkává se svou o pětadvacet let starší sestrou a dozvídá se příběh celé rodiny. A tak se vydává na svou cestu za pomstou a nám se tak dostává příběh, který je... předvídatelný a do velké míry vlastně podobný už jiné epizodě, kterou jsme tu viděli.

Xena - Srdce samoty (2000) (epizoda)

Kdo usedne na uvolněný trůn v pekle? Seznamte se s Luciferem, ubohým archandílkem s extrémně slabou vůlí, a s Xenou, největší pokušitelkou pod sluncem. Luciho je mi vlastně líto a Xenino chování neschvaluju :D Vyskytuje se tu ale spousta skvělých momentů i vtipných hlášek. Ovšem triky kolem andělů za moc nestojí.

Xena - Prokletí Amphipolis (2000) (epizoda)

Xena se vydává za svou matkou do Amphipolisu, ale místo svého rodného města a domku nachází město duchů a strašidelný dům. Dostane se nám tak několika skutečně působivých hororových scén, ale i několika spíše srandovních. Dočkáme se nicméně i exorcismu a konce, který slibuje další tajemná a nadpřirozená dobrodružství.

Odebrat z přátel (2014) odpad!

Postavy možná v průběhu prožívaly utrpení, ale jsem si jistý, že mnohem větší utrpení jsem prožíval já, když jsem se snažil tuhle nudnou zhovadilost dokoukat.

Xena - Návrat domů (2000) (epizoda)

Šestá série nás přivítá novou znělkou. Ocitáme se ale ve světě, kde přestávají staré pořádky. Zvládne se Árés vypořádat se svým smrtelným životem? A jakou roli v tom hrají Amazonky? Rozhodně je tu pár dobrých nápadů a momentů, ale oproti konci páté série je to zkrátka sešup.

Xena - Série 5 (1999) (série)

Pátá série je zatím asi to nejlepší, co Xena mohla nabídnout. Díky Xeninu nečekanému a záhadnému těhotenství i tomu, co následovalo po porodu, jsou tady epizody provázané více než kdy dřív a myslím, že to seriálu hodně prospělo. Celou sérií se táhne téma osudovosti a možnosti ovlivnit nebo změnit svůj osud. Častý výskyt bohů a jejich zásahy tak pozvedají seriál na úplně jinou úroveň. A přestože některé epizody nebo místy i záměry tvůrců mi nebyly úplně po chuti, musím říct, že mě tato série rozhodně dokázala upoutat a pořádně napnout.

Xena - Mateřství (2000) (epizoda)

Eva si prochází katarzí a bohové se dozví, že je naživu. Strhne se tak osudová bitka mezi bohy a smrtelníky. Do té se konečně výrazněji zapojí i Afrodíta, nemalou roli tu má i Árés. Kromě toho tu dostáváme další paralely mezi Eliho učením a křesťanstvím (ačkoli vycházejí z úplně jiného filosofického kontextu), už jenom čekám, až se dozvíme, že Xena byla ve skutečnosti panna Maria.

Časové pásmo bylo změněno