Koputus (2023)

Nápad byl dobrý, ale zpracování horší. Je fakt, že se celý film táhnul a nebyly v něm žádné zapamatovatelné pasáže, natož nějaké strašidelné. Je to tak nějak klasicky seversky sterilní, bezemoční snímek, který nadchne jen určitou skupinku fanoušků psychologických hororů, možná ještě pár fandů folk hororu, zbytek diváků se tou hodinou a půl prokouše se smíšenými pocity, ale na film hodně rychle zapomene.

The Last Voyage of the Demeter (2023)

Slušně natočený dobový horor, kterému sice chybí překvapivý prvek strachu (netvor je znám), ale vynahrazuje to dost působivou atmosférou.

Marianne (2019) (seriál)

Já to říkám pořád, že Francouzi tenhle žánr umí. Mou pozornost si seriál udržel od začátku do konce, ten mi ale bohužel přišel až moc jednoduchý, neoriginální a nefér k divákovi, který čekal určitě něco víc zajímavějšího. Každopádně Marianne v letošní shlédnuté haldě seriálů považuju za nadprůměrný počin.

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

První Indiana Jones, který mě od začátku do konce nebavil. Úvod, odehrávající se v minulosti sice měl snahu navnadit, ale digitálně omlazenému Indymu jsem prostě nevěřil. Sebelepší digitální efekty, sebelepší akční scény nebo návštěvy exotických míst (a časů) nenahradí to osmdesátkové dobrodružné kouzlo prvních dílů. Tento díl měl s těmi předchozími společné jen jedno - Harrisona Forda, unaveného, starého muže, který chce za každou cenu uzavřít jednu etapu svého života. Doufám, že po tomhle nedůstojném zakončení čtyřicet let trvajícího dobrodružství už nechají Indyho odpočívat v pokoji. Navždy.

Pavučina (2023)

Nenápadný horor, na který jsem narazil úplnou náhodou a díkybohu za to. První polovina se sice, navzdory děsivé atmosféře, vleče, ta druhá už ale rozjede parádní masakr s příkladným zakončením!

Kostlivec (2023)

Bál jsem se, fakt jsem se bál. Bál jsem se toho, že zase promarním hodinu a půl nad filmem, který vůbec nebude strašidelný. Bál jsem se oprávněně - protože jsem se nebál.

Pancho Villa: Kentaur ze severu (2023) (seriál)

Docela koukatelný seriál, i když herecké výkony chvílemi připomínají hraný dokument. Co mě potěšilo, byly dobové záběry a "Panchovy komentáře" k jednotlivým událostem, nasadilo to příběhu větší punc věrohodnosti.

Rozhodně nejsi zvaná na mou bat micvu! (2023)

Docela příjemná rodinná komedie s dvougeneračním židovsko-sandlerovským humorem. Nic převratného, ale kdo čeká něco víc od filmu, kde hraje Adam Sandler?

Constantine (2014) (seriál)

Film mám moc rád, ale seriál mě vůbec nenadchnul. Ani se nedivím, že měl jen jednu sérii.

Vosí hnízdo (2002)

Devadesátá a první polovina nultých let přála Francii akční/komedie filmy. Vosí hnízdo je toho příkladem. Poprvé jsem na film zíral s mrazením v zádech a otevřenou hubou, dnes, po dvaceti letech, mám hubu zavřenou, ale z té akce a brutality mě pořád mrazí. Super film.