Návštěvníci (1993)

Prostě výborná komedie. Viděl jsem opravdu hodněkrát ale pokaždé se těším že se na ni podívám znova a zasměju se tak že nebudu lapat dech. Jean Reno i Christian Claviere se velmi osbitým způpsobem vyrovnávají s výdobytky dvacátého století bez kterých si už leckterý člověk ze součastnosti ani nedokáže svůj život představit. Možná nejlepší frncouzská komedie

Braindead - Živí mrtví (1992)

Výborná kombinace hnusu a humoru. Film je plný šíleností které se postupem času stupňují a proto vás na konci filmu nepřekavapí ani zombie střeva pronásledující hlavního hrdinu ani hektolitry umělé krve stříkající všude kolem. Jednoduše vynikající na oreagování a pobavení. Ovšem nedoporučuji pustit si tohle k nedělnímu obědu. Nejlepší scény pohřeb zombie večeře a vycházka v parku.

Lovci pokladů (2004)

Řekl bych že to mělo být něco jako Indiana Jones a poslední křížová výprava ale nakonec z toho vypadlo něco jako hraný dokument o symbolech americké nezávisosti. Napětí se rovná téměř nule a jednoduchost a předvídatelnost příběhu je až zarážející. Rozhodně to nestojí za to abych se na to někdy podíval ještě jednou.

Halloween (2007)

Rob Zombie se pokusil o remake jednoho z nejslavnějších hororů všech dob. vzal si opravdu pořádné sousto ale dokázal se s tím vypořádat docela dobře. Film má dvě naprosto odlišné půlky. V té první nastiňuje proč vlstně se v malém dítěti probudilo naprosté zlo. Buduje perfektní atmosféru a naprosto se odlučuje od Carpenterovy předlohy. Druhá část se pak proměňuje v klasický slayer. Kečupen se rozhodně nešetří. Kopíruje původní předlohu ale snaží se trochu přitvrdit a atmosféra je tatam. Rozhodně je to koukatelné ale na přelohu to zdaleka nemá

Halloween: Zmrtvýchvstání (2002)

Jedna hvězdička za to že s tím už skončili. Jinak je to opravdu hrozné znesvěcení celé série. Hrozný střih, neoriginální vraždy, příšené obsazení. Asi by se toho našlo víc ale už jsem to pozapomínal.

Halloween: H20 (1998)

Opravdu brilantní nápad smazat vše zlé co bylo (čtvrtý pátý a šestý díl) a nasadit do hry zpátky Jamie Lee Curtis a vrátit se k původní myšlence Halloweenu. I když scénáristovi brzo došly nápady a některé scény si půjčuje z předchozích dílů. Jinak na Michealově projevu je mi docela divné že projevuje emoce což je u něj docela novinka a ne zrovna vítaná. Z vraždícího stroje se tím stává pouhý šílenec s maskou. Nicméně osmý díl bych už nepovažoval za součást ságy tím pádem důstojné rozloučení s celou sérií.

Halloween: Prokletí Michaela Myerse (1995) odpad!

Oficiální text distributora má pravdu jen v tom že vrah se jmenuje MIchael Mayers jinak je to smůška hovadin stejně jako film. Když vynechám trojku která je naprosto mimo tak je to nejslabší díl série a to na plné čáře.

Halloween 5 (1989)

Furt lepší než čtvrtá díl, sice ne o moc ale je. Rozdíl bude v tom že zatím co v minulém díle nebylo moc čeho se bát nebo že chyběla nějaká napínavá scéna tak v tomhle díle byla alespoň scéna ve stodole která se mi opravdu zamlouvala. Asi to bude tím že Michael tam vyměnil svůj oblíbený nůž za farmářské náčiní. Taky se mi líbilo že se tak rychle zbavil Rachel protože ta mě štvala už v minulém díle. Ale jinak je to taky docela fajn kravina. Tím že se nějakým způsobem snažili psychicky propojit Michaela a s tou maolou holkou film totálně pohřbili a o závěru se není třeba ani zmiňovat ten byl jednoduše katastrofální.

Halloween 4: Návrat Michaela Myerse (1988)

Jak hlásá podtitul Michael Mayers se vrátil ale od svého posledního řádění se trošku zmenšil hodně přibral a tím že ležel několik let přivázaný k lůžku a měl popáleniny po celém těle hodně posílil. Chodí ještě pomaleji než v předchozích dílech ale i přesto má vždycky náskok před svou obětí. Navíc jeho sestra zmizela bůh ví kam ale aspoň po sobě nechala svou dceru aby měl Michael co dělat až se zas vrátí do Haddonfieldu. Doktor Loomis naprosto zešílel a Haddonfieldská policie je naprosto neschopná. Sorry ale tohle nemělo vůbec vzniknout. Je to naprosto nenápadité a velmi nudné. U "nejnapínavějších" scén jsem usínal. A jestli by se dalo najít nějaké plus tak je to pořád stokrát lepší než třetí a šestý díl.

Halloween II (1981)

Druhý díl navazuje na jedničku a je jen o málo horší. Je to tím že na úkor děsivé atmosféry umírá víc lidí i když Michael zapojuje svoji fantazii na plné obrátky. Zakonponování děje do útrob nemocnice je vynikající (když se opominou detaily typu že tam je nějak málo personálu a kromě Laurie žádný pacient). Tento film dává klasickou koncepci pro horory zavřením lidí do jednoho baráku kde jich začne postupně ubývat a až zbývají poslední dva nebo tři tak najdou mrtvoly všech ostatních a zjistí že se něco děje a začnou zběsile utíkat. Jinak ještě oběti umírají strašně rychle a docela dobrovolně. Rozhodně měl na režsérskou stoličku usednout znova Carpenter.