Swordsman (1990)

..dekadentne..zmetocne..halucinogenne..rychle..//a zbesile//..:-P

Jeden den v New Yorku (2004)

vlastne som to ani príliš nesledovala, ale začínalo to dokonale..jedna sa sprchuje a do sprchy sa jej vplazí veeeľký had škrtič..potom sa stal ten osudný omyl - nezaškrtil ju..a potom dvojičky šli do NYC, zdvíhali "sebavedomie" nejakému mladíkovi, keď jedna po druhej v spomalenom zábere napodobňovali Hildu (pre mladších: prehadzovali si rozpustené vlasy), majúc na sebe jedna župan a druhá uterák..potom vypadli z okna alebo tak nejako..a potom tam bol nejaký koncert Blink 182..ale ten začiatok bol fakt skvelý..//Marius, tuším cestujeme tou istou "firmou" :-P..ja som to prekladala Úvodem do současní filosofie (nech žije Kant, Husserl a Bergson!!)

Pravidelní milenci (2005)

..oki, ked to povedali nahlas, usmiala som sa (Bertolucci)..co mi ale neprijemne vadilo a neprijemne ma rusilo bolo pouziti klavirnej hudby v par mometoch filmu, ktory bol az na par miest bez hudby (spomente si na Who Is Afraid of Virgnia Woolf)..a Louis Garrel - jeho vyraz mi fakt siel na nervy..

Vášnivý polibek (1994) odpad!

..atmosféra filmu sa buduje zásadne plošným svietením a hmlou..

Ichi the Killer (2001)

..ale jedna je pre mňa..nezvládam pohľad na ihly, britvy a nože zasekávajúce sa do tela..bŕŕŕ!..idem si pustiť niečo na kompenzáciu..gumkáči by to mohli urovnať..alebo niečo zo série Barbie alebo My Little Pony..mamma mia!..piercing vzdávam nadobro..

Donggam (2000)

..i like..jemné, s citom, trochu kruté..sometimes impossible happens..and sometimes it happens in a way it´s believable..

Haneul jeongwon (2003)

..verbalizácia oslabuje prežívanie emócie..to tvrdia psychológovia a preto odporúčajú o problémoch hovoriť..osobne mám pocit, že v praxi to funguje - nefunguje, ale pre film to platí..vraj som cynik, ale spleť osudov a bolestí a hľadania momentov šťastia a strach zo šťastia, lebo umierame, ale umierame šťastní mi v prípade tohto filmu prišla výrazne televízna (čo posilnilo pár rušivých strihov a nasvietenie sekvencia prechádzky v lese a aj niektorých iných scén)..škoda, lebo film mal pár dobrých a silných momentov, pár úsmevných a krehkú Eun-ju Lee..