maseer2

nepochybně pochybná existence

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 14 28 41 54
    • 16.3.2017  17:53

všudypřítomný hype nelhal, Logan je skutečně takřka bezchybná komiksárna, která je primárně hutným dramatem, jež je říznuté postapo atmosférou a především napěchované pořádnou dávkou brutální, krvavé akce, která (za pět minut dvanáct) vyobrazuje Wolvieho tak, jak jsme ho chtěli vidět už dávno.. maximální spokojenost!

• 16.3.2017  17:21

základní myšlenka filmu je sama o sobě silná, jenže celé je to podané tak povrchním a suchým způsobem, že to s váma, co se emocí týče, neudělá vůbec nic..

• 16.3.2017  16:51
    Jedna noc (TV seriál) (2016)

ukrutně napínavá a maximálně nepředvídatelná kombinace krimi a právnicko-vězeňského dramatu, v níž excelují John Turturro a Riz Ahmed.. HBO zase jednou potvrzuje svou extratřídu! jasných 5*

• 13.1.2017  07:58

scénář z prdele, otřesně prkenný, vysixpackovaný Skarsgård a efekty, které vypadají, jako by je Yatesova stará spíchla doma na svém MacBooku.. k smíchu..

• 10.1.2017  00:27

béčková, tuctová a neskutečně povrchní sci-fi ptákovina, která vykrádá to nejlepší z jedničky a servíruje to v o dvě třídy horším provedení.. pořádná osudová atmosféra, kterou film tohoto typu zkrátka musí mít, zde naprosto chybí a co se týče postav, tak jediným důvodem pro to, že s několika z nich máte tendenci sympatizovat, je ten, že jste si je oblíbili v prvním díle - ani tihle navrátilci (natož ti ostatní) zde totiž nic zajímavého nepředvedou.. Emmerich ztratil soudnost (resp. on ji nikdy neměl, ale v pár případech to fungovalo) a 165 mega vyletělo oknem..

• 6.1.2017  15:27
    Pasažéři (2016)

podívaná, která začne jako výpravná sci-fi, aby následně přes komediálně-romanticko-dramatické pasáže dospěla až k akčnímu a krapet klišovitému finále.. no a mě tenhle mix vesmíru, napětí a dojetí zkrátka neuvěřitelným způsobem sedl, takže nebudu skrývat své nadšení a střílím za pět!

• 6.1.2017  15:12

zdaleka ne takový propadák, jaký jsem na základě spousty ohlasů očekával.. je to sice celé vystavěné na hodně pochybné (resp. vyloženě směšné) zápletce ohledně jakéhosi debilního jablka a konec vyzní dost do ztracena, jinak má ale celý film slušný spád, hodně zajímavou atmosféru a především výbornou akci, takže z mé strany nakonec v podstatě spokojenost a ke 4* chybí jen malinko..

• 5.1.2017  18:37

intergalaktická nuda plná naprosto nevýrazných charakterů, jejichž osud vám je úplně fuk.. a nadupaná akce (zejména v poslední třetině) to sama o sobě nezachrání.. za mě nejslabší Star Wars a slabounké 3*

• 5.1.2017  17:11
    Kosmo (TV seriál) (2016)

výborná satira na českou politiku a především češství samotné.. tohle tu chybělo!

• 5.1.2017  17:07
    Trabantem z Austrálie do Asie (TV seriál) (2016)

oproti Jižní Americe o něco méně zajímavé, tudíž i zábavné.. seriál v podstatě trpí stejným neduhem jako film, kdy se na plátně krom neustále se opakujících poruch vlastně nic extra zajímavého neodehrává, z čehož plyne, že 12 dílů je zbytečně moc a při řekněme poloviční porci by to fungovalo o mnoho líp.. celé bych to připsal zejména nepříliš zajímavým lokacím, díky čemuž věřím, že plánované nadcházející putování (po ose Thajsko, Indie, Pákistán, Afghánistán, Kazachstán a dále pak okolo Kaspického moře a přes Turecko zpět do Evropy) bude o poznání výživnější.. slabé 4*

• 5.1.2017  16:25
    Westworld (TV seriál) (2016)

myšlenkami neuvěřitelně nabité, vizuálně vypiplané a atmosférou po většinu času odzbrojující, ovšem místy také poněkud zdlouhavé a rovněž zdaleka ne tak dobře vypointované, jak bych čekal.. do plných tedy jít nemůžu, ale jsem spokojen a těším se na nášup!

• 9.12.2016  15:58
    Příchozí (2016)

osobitá, komorní sci-fi s elektrizující atmosférou, kterou bych se nebál přirovnat třeba k Nolanově Interstellaru.. zatím film roku, druhá projekce jistá a Villeneuve už je definitivně záruka kvality.. 5*

• 9.12.2016  13:45

společně s Iron Manem jednoznačně nejlepší marvelovský origin, který má svižnou zápletku, nadupanou vizuální stránku, správnou dávku vtipu a zejména spolehlivého Cumberbatche, jehož Strange má dostatek charismatu na to, aby jednoho dne vystřídal Tonyho Starka v roli ústřední postavy celých Avengers.. spokojené 4*

• 9.12.2016  09:56

z originální podívané plné sprostého, kontroverzního humoru, kterou slibovaly trailery, se vyklubal naprosto neškodný počin, jemuž se za těch 90 minut krom pár trefných přisprostlých vtípků nepodaří vybočit z kolejí tuctového animáku.. velké zklamání.. 2*

• 7.12.2016  15:29
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

1. série - 4* » moc zajímavá, těžce znepokojivá a velmi originální třídílná podívaná.. nejvíc se mi líbil první díl, nejméně třetí.. hodně silná čtyřka (2.11.2012) | 2. série - 4* » seriálu se i ve druhé sezóně víceméně podařilo udržet vysoko nastavenou laťku.. po v poklidnějším tempu se nesoucím (ovšem opět hodně znepokojujícím) prvním dílu přichází vrchol druhé série v podobě epizody White Bear, která má tempo, šokující zvraty a geniální závěrečné titulky.. třetí díl je opět nejslabší, jelikož jeho zápletka možná skrývala ještě o něco větší potenciál, ale celkově jsou všechny tři nové díly opět vysoce nadprůměrné.. (5.3.2013) | White Christmas (2014 Christmas special) - 5* » parádní záležitost s odzbrojující pointou, které na působivosti neubírá ani skutečnost, že jsem ji vytušil už asi v polovině.. doufám, že se v brzké době dočkáme dalších dílů! (7.1.2015) | 3. série - 4* » jsem hrozně rád, že vzal tuhle britskou vizionářskou pecku pod svá křídla Netflix, jelikož by byla moc velká škoda, kdyby tento projekt představující možná rizika související s technologickým pokrokem lidstva nepokračoval dál.. nová šestice epizod je rozhodně vydařená a každý díl má co říct, takže za mě velká spokojenost a už se nemůžu dočkat další série.. (7.12.2016) ||| průměr hodnocení jednotlivých epizod = 4,3*

• 7.12.2016  14:50
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

1. série - 4* » seriál, který se hodně šikovně trefuje do fungování vrcholné politiky, zejména pak do provázanosti moci a peněz a s tím souvisejících zákulisních intrik.. k 5* by to chtělo ještě trochu více přitvrdit a vystupňovat tempo, takhle je to "jen" kvalitní žánrové drama s neuvěřitelně konstantní kvalitou napříč celou sérií a výbornými výkony (dechberoucí Kevin Spacey, božská Kate Mara).. na druhou sérii jsem moc zvědav.. (20.4.2013) | 2. série - 4* » tvůrci se s tím moc nemažou a bez jakékoliv rekapitulace vrhají diváka rovnýma nohama zpátky do změti událostí a postav přesně ve stavu, v jakém je zanechal závěr první série.. po chvilkové dezorientaci je ale hned jasné, že se mistr manipulací Underwood nebude ani letos s ničím srát a udělá opět všechno pro to, aby dostal, co chce.. čekal jsem sice daleko větší porci gradace v závěru (a možná bych pak dokonce zvedal hodnocení), ale i přesto jsem jednoznačně spokojen.. (24.6.2014) | 3. série - 4* » zatím nejslabší sezóna, v níž se toho vlastně zas tak moc nestalo, což je vzhledem ke skutečnosti, že jsme se v politických kruzích posunuli o dost výš, trochu paradox.. (22.9.2016) | 4. série - 4* » opět lehké zklamání stejně jako v případě předcházející série.. kvalita tam pořád je, ale místy mi přijde, že se to celé posouvá dopředu už jen tak nějak ze setrvačnosti.. (7.12.2016) ||| průměr = 4*

• 7.12.2016  13:54
    Narcos (TV seriál) (2015)

1. série - 4* » po nekřesťansky vysokých očekáváních zákonitě lehké zklamání, ale jinak není téhle nadmíru kvalitní a patřičně strhující podívané nabité skvělými hereckými výkony takřka co vytknout.. jen se trochu děsím toho, že na Netflixu krom aktuální druhé série už odklepli také třetí a čtvrtou.. (22.9.2016) | 2. série - 4* » Narcos do toho ve druhé sezóně šlapou úplně stejně intenzivně jako v té první a skutečnost, že se tedy žádný kvalitativní propad, kterého jsem se obával, nekoná, je moc příjemná.. ke konci série pak sice přijde zlom, kdy veškerá akčnost seriálu ustoupí ve prospěch osobnějšího pojetí souvisejícího s tím, jak se kolem hlavního antihrdiny postupně utahuje smyčka, což mi úplně nesedlo, nicméně asi se tomu nešlo vyhnout.. o další směřování seriálu v tuto chvíli každopádně nemám strach.. (7.12.2016) ||| průměr = 4*

• 5.10.2016  12:13

špičkové, strhující drama s jako vždy přesvědčivým Hanksem před kamerou a jistojistým Eastwoodem, který s přehledem strká do kapsy o jednu nebo dvě generace mladší tvůrce, za ní.. styl vyprávění, kdy událost postupně sledujeme z několika úhlů pohledu, navíc funguje výborně a je i příjemně osvěžující.. za mě jeden z top kinozážitků roku a ty nejsilnější 4*

• 29.9.2016  15:54
    Švýcarák (2016)

neuvěřitelná ujetost, což by až tak nevadilo, kdyby to nebylo úplně o hovně.. slaboučké 2*

• 29.9.2016  15:17
    Mělčiny (2016)

napínavá podívaná, která se sice místy snaží být po audiovizuální stránce až přehnaně moc stylová, ale jinak funguje spolehlivě.. bohužel ale chybí něco, čím by se tahle žraločí jednohubka dokázala zarýt více pod kůži, takže za mě jen silné 3*, byť těsně.. jo a Blake Lively je samozřejmě kus..

• 29.9.2016  14:27
    Saulův syn (2015)

mrazivě autentické a originálně pojaté bezesporu ano, jenže ta netradiční kamera je po chvíli pěkně otravná a hlavní postava Saula, který se po celou dobu chová jako naprostý idiot, je v té otravnosti bohužel ještě o několik levelů výš.. takže za 2*

• 22.9.2016  18:52

nezajímavá zápletka, nezajímavý záporák a nezajímaví noví mutanti.. fajn jsou akorát triky (byť to místy sklouzává k digibordelu) a pár momentů finále, jenže to je dost málo..

• 22.9.2016  18:46

nijak zvlášť originální, ale zato dost vtipný a moc roztomilý animák, který je ideální jako večerní oddychovka.. slabší 4*

• 22.9.2016  18:42
    Coherence (2013)

mysteriózní sci-fi s výborným námětem, díky němuž divák i na malém prostoru a za málo peněz dostane hodně muziky.. spokojené 4*

• 22.9.2016  18:20

originální nápad, který skvěle fungoval při pětiminutové stopáži, natažený na hodinu a půl, toť vše.. ta kamera hold po chvíli omrzí a jelikož celá zápletka je neskutečná slátanina, dalo mi dost práce to vůbec dokoukat..

• 22.9.2016  18:12

jednoznačné zklamání.. po fantastických trailerech slibujících nekorektní komiksárnu s opravdovými anti-hrdiny se ze Suicide Squad nakonec vyklubala dost předvídatelná a na jistotu jedoucí podívaná, jejíž hlavní postavy se sice naoko tváří jako padouši, ale ve skutečnosti jsou to vlastně (možná s výjimkou Harley Quinn) dobráci, co by neublížili ani mouše.. to všechno by se ovšem dalo překousnout, nebýt ultratrapné ústřední zápletky a záporáka, který je vyloženě smíchu.. škoda slov.. 3* P.S.: soundtrack je fajn, ale ve své podstatě je to totální vykrádačka Strážců Galaxie..

• 22.9.2016  17:51

Bay si opět odskočil od Transformers a natočil nečekaně povedený válečný akčňák, ve kterém hrstka vysloužilých mariňáků bojuje proti hordě zfanatizovaných arabů.. jo, je to sice setsakramentsky americké, ale hlavně je to výborně natočené, pekelně napínavé a po akční stránce bezchybné.. takže silné 4*

• 22.9.2016  17:41

fantasy snímků už tu sice bylo mnoho, ale troufám si tvrdit, že žádný nebyl po vizuální stránce tak originální jako právě Warcraft, v němž se Duncanu Jonesovi, který je pro mě nadále jedním z nejzajímavějších tvůrců současnosti, podařilo stvořit podmanivý barevný svět, ve kterém se i naprostý neznalec hry jako já dokáže bez problémů zorientovat.. samotný příběh je poměrně jednoduchý, ale po dějové i vizuální stránce to všechno funguje, a tak mě dost mrzí, že film finančně tak propadl, jelikož bych bez váhání vyrazil na dvojku.. 4*

• 22.9.2016  17:26

marvelovská sázka na jistotu, která ničím nepřekvapí, ale zabaví spolehlivě.. a rozhodně je třeba smeknout klobouk před tím, s jakým přehledem zvládli Russoovi ukočírovat to obrovské množství postav..

• 22.9.2016  17:23

vizuálně fantastické, ovšem po dějové stránce místy lehce pokulhávající.. 3*