• Krátkometrážní

Sexuální výchova (2019) (seriál)

místy přepálená a často předvídatelná či dosti klišovitá rom-com-dram vztahovka ze střední, které ovšem díky zajímavým postavám, mistrně dávkovaným emocím a naprosto fantastickému soundtracku nejde nepodlehnout..

Creed II (2018)

jo, je to předvídatelná recyklace už x-krát viděného a cca půlhodina po prvním zápase má navíc trestuhodně roztahané tempo, podobně jako celá příběhová linka točící se okolo rodiny.. i přesto se filmu, zejména díky brilantně natočeným scénám v ringu, ale podařilo mě několikrát nekompromisně vcucnout, takže prostě nemůžu jít s hodnocením níž.. slabé 4*

Městečko South Park (1997) (seriál)

evoluce South Parku je obdivuhodná.. ze seriálu postaveného ze začátku především na tom, že v něm čtveřice školáků mluví sprostě a jeden z nich v téměř každém díle dostane pádlem, se během více než dvaceti let stala jedna z nejtrefnějších politicko-společensko-kulturních satir vůbec, která navíc zvládá být i přes občasné slabší epizody i nadále ukrutně vtipná.. jen tak dál!

Avengers: Endgame (2019)

Russovi zvládli tenhle megalomanský komiksový kolos ukočírovat až do samotného finále ve velkém stylu a Endgame je bez debat přesně tím vyvrcholením, jaké si tohle 11 let pečlivě piplané universum zasloužilo.. přesto se nemůžu ubránit pocitu, že tempo (zejména v první polovině) místy lehce drhlo a že předchozí film držel navzdory své rozkouskovanosti jako celek paradoxně tak nějak více pohromadě, díky čemuž fungoval o něco lépe.. těch dojmů je ale tolik, že to stále zpracovávám a po nevyhnutelném druhém zhlédnutí možná budu mluvit jinak..

Brexit (2019) (TV film)

působivý náhled do zákulisí tohoto britského fuck-upu, který trefně demonstruje, s jakými sračkami se v posledních letech musí potýkat většina západních demokracií (ať už jde o Británii, USA anebo ten náš Kocourkov) a k čemu to vede..

Westworld (2016) (seriál)

1. série - 4* » myšlenkami neuvěřitelně nabité, vizuálně vypiplané a atmosférou po většinu času odzbrojující, ovšem místy také poněkud zdlouhavé a rovněž zdaleka ne tak dobře vypointované, jak bych čekal.. do plných tedy jít nemůžu, ale jsem spokojen a těším se na nášup! (5.1.2017) | 2. série - 3* » hrátky s časovými liniemi (no jo, Nolan), které do sebe v první sérii krásně zapadly a vyústily v uspokojující pointu, se ve druhé řadě opakují v daleko větším měřítku a po většinu času jde bohužel jen o samúčelné překombinovávání děje, které působí tak, jako by jen mělo zamaskovat vyprázdněnost celé zápletky.. ačkoli mi to sledování seriálu dost často znepříjemňovalo, tak jsem se přesto u většiny epizod vlastně celkem dobře bavil; hlavní problém ovšem nastal u epizody poslední, kterou měla celá tahle šílená mozaika vyvrcholit - očekávané rozuzlení v kulervoucím finále se totiž zdaleka nekoná a divák má po zhlédnutí závěrečného dílu spíše pocit promarněných 10 hodin života, protože to všechno, co se během předchozích 9 epizod "budovalo", jen tak nějak vyšumí do ztracena.. a samotný konec je přinejmenším zvláštní, takže z mé strany zůstává primárně velká nejistota, zda se vůbec pouštět do následující série... (8.8.2018) | 3. série - 3* | 4. série - 4* ||| průměr = 3,5*

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

po čtyřech dílech - 3* » aneb Kterak se ze zřejmě nejočekávanější seriálové události roku 2013 stalo největší seriálové zklamání poslední doby.. absolutně nezajímavé, prkenné postavy, nefungující týmová chemie, nudné dílčí zápletky a nečekaně slabý vizuál.. po čtyřech epizodách se seriálem končím, i když bych rád věřil, že to během následujících dílů začne postupně dostávat nějakou ucelenější podobu a hlavně tam o něco pořádně půjde, ale dalších 18 epizod na to opravdu čekat nehodlám (ABC před pár dny odkleplo plnou sérii s 22 epizodami).. ty nejslabší 3* ... P.S.: ten červík, že mi díky skoncování se seriálem uteče něco podstatného z marveláckého universa, trochu hlodá, ovšem ani to mě nepřiměje k tomu, abych ve sledování pokračoval... (19.10.2013) | 1. série - 4* » po provázání seriálu s novým Kapitánem a s tím spojených kladných ohlasech jsem se rozhodl, že dám partě okolo agenta Coulsona ještě jednu šanci, a vyplatilo se.. zhruba do poloviny série to sice bylo stále tak trochu na krev, ale někde okolo epizody 11 se postupně začne lámat chleba a celé se to rozjede, seriál se přiostří, získá trochu na "temnosti" a především postavy se začnou vybarvovat, takže není problém si pár z nich oblíbit (hlavně Coulsona, samozřejmě).. jakmile se pak děj prováže s děním v Capovi, čímž se definitivně podtrhne ucelená zápletka, je jasné, že se z tohohle marveláckého počinu, jenž zprvu působil tak bezpohlavně, nakonec vyklubala podívaná, která rozhodně není ztrátou času (minimálně pro fandy Marvelu).. závěr série sice nemá až takové grády, jak jsem čekal (možná za to ale mohl fakt, že jsem všechny díly od pětky sledoval rychle po sobě a až před posledními dvěma jsem si udělal trošku pauzu), ale reputaci ze zpackaného začátku si u mě seriál napravil znamenitě a do budoucna se v něm rozhodně skrývá velký potenciál, takže se, třebaže to vidím plus mínus na čistých 70%, přikláním nahoru ke čtyřem hvězdám.. (24.6.2014) | 2. série - 4* » proměna Agentů je neuvěřitelná! ze seriálu, který byl po prvních pár epizodách k smíchu, se totiž vyklubala jedna z nejzábavnějších televizních podívaných, jejímž obrovským plusem je skutečnost, že drtivou většinu trumfů si ještě očividně schovává v rukávu.. na Agentech je sympatické hlavně to, že se oproti šablonovitému začátku nyní vůbec nebojí vybočovat z vyjetých kolejí a servírují velké množství dosti nečekaných zvratů, díky kterým se seriálu daří diváka neustále překvapovat a hlavně nenudit.. na závěr bych ještě vyzdvihl postavy, které se přes počáteční nijakost neuvěřitelně vybarvily a stal se z nich základní kámen celého seriálu.. tleskám Marvelu za to, že se jim podařilo Agenty takto oživit a že nad nimi ani přes nižší sledovanost nelámou hůl.. a z dalšího směřování seriálu vůbec nemám strach.. (16.1.2016) | 3. série - 4* » třetí sezóna hned od první epizody skvěle navazuje na twist z konce té druhé a tvůrcům se následně v prvních deseti dílech daří rozehrát skvělou partii korunovanou epizodou 4,722 Hours a ústící v představení možná vůbec nejzajímavějšího záporáka filmové či televizní odnože Marvelu.. první půlka tedy jednoznačných a nadšených 5 hvězd.. ve druhé polovině série bohužel dojde k opadnutí tempa a potenciál Hivea zůstává po většinu času dost za očekáváním.. samotný finiš je pak vcelku fajn, ale ta namlsanost z prvních 10 epizod zkrátka chtěla ještě o něco víc.. takže nakonec "jen" spokojené čtyři.. (19.7.2016) | 4. série - 5* » parta Agentů ze S.H.I.E.L.D.u i nadále zraje jako víno a její čtvrtá sezóna je pro mě zatím tou vůbec nejvydařenější, přičemž zejména závěrečná sedmička epizod inspirovaná Matrixem má neskutečné grády.. z AoS se zkrátka vyklubala aktuálně jedna z největších stálic televizní obrazovky a já jsem skálopevně přesvědčen, že to tvůrci potvrdí i v nadcházející páté (poslední?) sérii.. (20.6.2017) | 5. série - 4* » začátek našlapaný, plný překvapení a šokujících momentů, ale po prvních cca 2 dílech se nové prostředí bohužel hodně rychle okouká a po zbytek první poloviny série je to bohužel jedna z nejslabších zápletek seriálu.. druhá půlka (stojící nohama pevněji na zemi:) nabídne pak už o něco záživnější podívanou, ani ta ale kvalit předchozí sezóny nedosahuje.. za mě tedy slabé 4* s konstatováním, že se tvůrcům poprvé nepodařilo udržet kvalitativní nárůst mezi jednotlivými sériemi - nezbývá než doufat, že na to následující řada opět naváže.. (8.8.2018) | 6. série - 4* | 7. série - 4* ||| průměr = 4,1*

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

1. série - 5*, 2. série - 5* » bezesporu jedna z největších seriálových událostí poslední doby.. ožehavé téma, precizní zpracování, skvělé herecké výkony, nečekané zvraty.. první série velkolepě graduje směrem k vysoce očekávanému finále, které následně chytře připravuje půdu pro sérii druhou a seriál tak ve vysokém tempu upaluje i přes pár (ale jen opravdu malinko) slabších momentů dál až k dechberoucímu závěru druhé řady.. půda pro třetí sérii je tak opět připravena, takže nezbývá než doufat, že tvůrci udrží nastavenou laťku a nebudou muset vařit z vody.. po dvou sezónách střílím s radostí do plných a smekám před kabelovkou Showtime.. (4.11.2013) | 3. série - 4* » přes počáteční nedůvěru podpořenou dlouhou absencí Brodyho až k suverénní obhajobě pozice jednoho z nejzajímavějších a hlavně nejodvážnějších seriálů současnosti (Showtime se i nadále nebojí směle střílet do svých vlastních /amerických/ řad).. jakmile se děj přestane soustředit na zbylé členy Brodyovic famílie a začne kvaltovat kupředu trochu jiným směrem než doposud (což nemusí být každému po chuti), tak si to všechno hezky sedne a zejména poslední díly stojí opravdu zato.. jen bych byl asi radši, kdyby se epizodou S03E12 definitivně končilo (seriál byl prý od začátku plánován na tři série), ale pevně věřím, že mě tvůrci za rok přesvědčí o opaku... (20.12.2013) | 4. série - 5* » chvíli trvá, než si člověk zvykne, že vlastně sleduje zbrusu nový seriál, který s předchozími sériemi nemá krom postav takřka nic společného.. no a pak se to rozjede v tak nadupanou špionážní akčně-thrillerovou pecku, že se nestačíte divit.. jednoznačně nejlepší sezóna, na čemž nic nemůže změnit ani v pozvolném duchu se nesoucí závěrečný díl.. (6.1.2015) | 5. série - 4* » pátou sezónu nejlépe vystihují dvě slova - mrazivě aktuální.. to, jak se tvůrci tématikou teroristických buněk v samém srdci Evropy (naneštěstí) trefili do aktuálního dění, je skutečně "obdivuhodné".. série jako taková mě pak bavila o něco méně než o poznání akčnější čtverka, přičemž nejvíce mě zde mrzelo, že si tvůrci očividně nevěděli moc rady s postavou Quinna.. celkově ale spokojenost a jsem moc zvědav, kam nás Homeland zavede v následující sezóně.. (10.1.2016) | 6. série - 4* » šestá řada je zatím asi tou nejslabší a hodně pomalý rozjezd svědčí o tom, že by jí určitě slušel menší počet epizod, ale v momentě, kdy se v té pozvolněji rozehrané partii začnou vykládat karty na stůl a stupňovat tempo, je to okamžitě zase ten starý dobrý Homeland, kterému se v posledních sezónách daří tak umně trefovat do aktuálních témat, byť v tomto případě může pro někoho na atraktivitě trochu ubírat skutečnost, že to téma je primárně politické.. (11.5.2017) | 7. série - 4* » opět pomalejší a o poznání méně akční než některé z předchozích řad, ale zároveň opět trefa do černého, co se reflektování současné situace v USA, resp. ve světě týče - ruské ovlivňování, fake news a hluboké rozdělení společnosti.. opět palec nahoru! (8.8.2018) | 8. série - 4* ||| průměr = 4,4*

Liga spravedlnosti (2017)

když je po zhlédnutí veleočekávaného komiksového blockbusteru za 300 míčů, který měl být výkladní skříní a odrazovým můstkem celého DC univerza, vaší primární reakcí "hmm, s vypnutým mozkem docela fajn oddychovka", tak je něco hodně špatně.. z Justice League se vyklubal zkratkovitý, odfláknutý paskvil, který má nudnou akci, špatné herecké výkony, nezajímavé postavy, nulovou porci humoru a navíc vyloženě hnusný vizuál, na němž těch 300 mega absolutně není vidět.. skutečnost, že film díky relativně svižnému tempu docela rychle uteče, je tak asi jediným důvodem, proč nejdu s hodnocením ještě níž...

The Cloverfield Paradox (2018)

nový Cloverfield se v první polovině rozjede vcelku slušně a zajímavých nápadů (zejména samotná ústřední zápletka) je zde bezesporu spousta, ale celé je to bohužel šíleně děravé, nedotáhnuté a v některých momentech vyloženě pitomé.. a když se z toho následně ve druhé půlce stane tuctové sci-fi béčko, je definitivně jasné, že tvůrci v téhle sérii, do níž mimochodem Paradox zapadá jen velmi krkolomně, poprvé šlápli vedle.. slabé 3*