• Krátkometrážní

Robin Hood (2010)

so fuckin' long and boring.. hodně netradičně pojatý příběh o Robinu Hoodovi, na což jsem chtěl původně trochu nadávat, ale jelikož závěrečné "and so the legend begins" naznačuje, že má jít o něco jako prequel, tak dejme tomu.. jinak je ale film jednoznačným zklamáním a potvrzením toho, že to Ridleymu v poslední době zkrátka už moc nejde, třebaže se zde najde pár scén, při kterých zamrazí, a závěr má docela grády.. slabé 3*

Labyrint lží (2008)

tak trochu tuctový thriller z prostředí Blízkého východu, který nenabídne dost ucelenou zápletku, neustále (zbytečně) střídá lokality a ve finále působí spíš překombinovaným dojmem, přičemž samotný děj je vcelku povrchní a možná až zbytečně moc rychle kvaltuje kupředu.. DiCaprio je standardně přesvědčivý, Crowe naopak nevýrazný a stopy Ridleyho Scotta za kamerou hledám spíš marně.. silnější 3*

Dobrý ročník (2006)

ukázkový příklad příjemného, pohodového filmu, který do člověka napumpuje pořádnou dávku pozitivní energie a v jehož případě vůbec nevadí, že je po celou dobu vlastně jasné, jakým směrem se bude děj ubírat.. a naprosto kouzelná Marion Cotillard a krasný dojemný konec to jen podtrhují.. silnější 4*

Diktátor (1940)

úvodní půlhodina je geniální - scény z fronty, diktátorův úvodní proslov a holičův návrat domů.. pak tempo bohužel poněkud zvolní, takže jsem měl nečekaně často potřebu dívat se, kolik zbývá do konce (chtělo to dle mého tak o 30 minut kratší stopáž).. spokojen tedy úplně nejsem, přesto ale téhle neskutečně trefné protiválečné satiře, za kterou patří Chaplinovi obrovské uznání (natočit něco takového v roce 1940, to opravdu klobou dolů), nemohu udělit méně než slabší 4*.. P.S.: hrozně bych si přál vidět reakce Hitlera při sledování všech těch parodií na jeho osobu :)

Top Gear: Indický speciál (2011) (pořad)

nejsem pravidelným divákem, a tudíž ani nějakým velkým fandou Top Gearu, ale když o něj čas od času někde zavadím, pobavím se nadprůměrně.. to samé platí i o tomto speciálu, který je daleko víc o pošťuchování se mezi ústřední trojicí a o vymýšlení kravin než o autech, ale to vůbec nevadí.. moc fajn zábava a spokojené 4*

Nestyda Louis C.K. (2007) (pořad)

maximálně nekorektní stand-up show, která je plná vulgárního humoru, a tudíž rozhodně není pro každého.. Louis C.K. si ze začátku utahuje spíš z běžných každodenních věcí, aby pak postupně přešel ke konkrétnějším tématům jako např. gayové, masturbace, sexuální život manželů a děti a jejich "hloupost".. napadá mě srovnání s Dylanem Moranem, ze kterého mi vychází, že Louis C.K. je rozhodně sprostější, zdaleka ne tak trefně vtipný a celkově na Morana ztrácí, ale i tak je opravdu hodně zábavný.. suma sumárum je první dvacetiminutovka Shameless excelentní a zabijácky vtipná, přičemž zbytek je pak už "jen" velmi dobrá zábava.. takže nakonec trochu slabší 4*

Jeff Dunham: Spark of Insanity (2007) (pořad)

z mého pohledu o trochu slabší než předchozí Je-F-F-ovo vystoupení.. vynikají zde zejména Achmed the Dead Terrorist a Peanut, ostatní trochu zaostávají, ale pořád je to jednoznačně nadprůměrná zábava.. P.S.: obě zmíněné scénky s Achmedem a Peanutem jsem viděl už kdysi dříve na YouTube, což jim v mých očích samozřejmě mohlo ubrat trochu na vtipnosti, třebaže jsem se opět bavil skvěle..

Jeff Dunham: Arguing with Myself (2006) (pořad)

Jeff Dunham má neskutečný talent (nejde jen o břichomluvectví, ale především o to, jak zábavně to dokáže prodat), každá postavička má něco do sebe (za mě je zde jasným vítězem Walter) a jako celek je tahle show prostě a jednoduše výborná.. silné 4*

Sherlock - Unaired Pilot (2010) (TV film)

první díl A Study in Pink osekaný o půlhodinu děje, takže je divák o pár věcí ochuzen, ale zase je tento neodvysílaný pilot díky kratší stopáži o něco svižnější a má větší spád.. druhým plusem je skutečnost, že jsem si díky znalosti děje byl schopen jednotlivé scény daleko více vychutnat, což by se samozřejmě konalo i při opakovaném sledování první epizody, ale na to se jaksi nechystám.. pohodová čtyřka..

Hon za ledem (2012)

moc povedený dokument s ekologickým poselstvím, které je zde podpořeno tisícovkami fotek a záběrů, a tudíž se proti němu nedá moc protiargumentovat.. a to je dobře, takováhle facka je totiž čas od času potřeba..