• Krátkometrážní

Narcos (2015) (seriál)

1. série - 4* » po nekřesťansky vysokých očekáváních zákonitě lehké zklamání, ale jinak není téhle nadmíru kvalitní a patřičně strhující podívané nabité skvělými hereckými výkony takřka co vytknout.. jen se trochu děsím toho, že na Netflixu krom aktuální druhé série už odklepli také třetí a čtvrtou.. (22.9.2016) | 2. série - 4* » Narcos do toho ve druhé sezóně šlapou úplně stejně intenzivně jako v té první a skutečnost, že se tedy žádný kvalitativní propad, kterého jsem se obával, nekoná, je moc příjemná.. ke konci série pak sice přijde zlom, kdy veškerá akčnost seriálu ustoupí ve prospěch osobnějšího pojetí souvisejícího s tím, jak se kolem hlavního antihrdiny postupně utahuje smyčka, což mi úplně nesedlo, nicméně asi se tomu nešlo vyhnout.. o další směřování seriálu v tuto chvíli každopádně nemám strach.. (7.12.2016) | 3. série - 4* » mírné obavy z toho, že seriál nebude mít bez postavy Escobara co nabídnout, se ukázaly jako naprosto liché.. stačí se totiž prokousat první trojicí epizod, v níž se v pozvolnějším tempu rozdávají karty, a počínaje čtvrtým dílem se třetí sezóna rozjede v ukrutnou kokainovou pecku, jejíž tempo de facto nepoleví až do samotného finále.. za mě zatím nejlepší série a k páté hvězdě chybí jen malinko.. (10.1.2018) ||| průměr = 4*

Domek z karet (2013) (seriál)

1. série - 4* » seriál, který se hodně šikovně trefuje do fungování vrcholné politiky, zejména pak do provázanosti moci a peněz a s tím souvisejících zákulisních intrik.. k 5* by to chtělo ještě trochu více přitvrdit a vystupňovat tempo, takhle je to "jen" kvalitní žánrové drama s neuvěřitelně konstantní kvalitou napříč celou sérií a výbornými výkony (dechberoucí Kevin Spacey, božská Kate Mara).. na druhou sérii jsem moc zvědav.. (20.4.2013) | 2. série - 4* » tvůrci se s tím moc nemažou a bez jakékoliv rekapitulace vrhají diváka rovnýma nohama zpátky do změti událostí a postav přesně ve stavu, v jakém je zanechal závěr první série.. po chvilkové dezorientaci je ale hned jasné, že se mistr manipulací Underwood nebude ani letos s ničím srát a udělá opět všechno pro to, aby dostal, co chce.. čekal jsem sice daleko větší porci gradace v závěru (a možná bych pak dokonce zvedal hodnocení), ale i přesto jsem jednoznačně spokojen.. (24.6.2014) | 3. série - 4* » zatím nejslabší sezóna, v níž se toho vlastně zas tak moc nestalo, což je vzhledem ke skutečnosti, že jsme se v politických kruzích posunuli o dost výš, trochu paradox.. (22.9.2016) | 4. série - 4* » opět lehké zklamání stejně jako v případě předcházející série.. kvalita tam pořád je, ale místy mi přijde, že se to celé posouvá dopředu už jen tak nějak ze setrvačnosti.. (7.12.2016) | 5. série - 4* » sázka na jistotu stejně jako dvě předchozí sezóny.. na jednu stranu tedy spokojenost, na stranu druhou to na mě již celé začíná krapet působit únavou materiálu.. přesto by byla velká škoda, kdyby poslední šestá série díky aktuálnímu Spaceyho skandálu nakonec nevznikla, jelikož závěrečný zvrat má potenciál být předzvěstí moc zajímavé podívané.. (3.11.2017) ||| průměr = 4*

LEGO® Batman film (2017)

smršť popkulturních (logicky hlavně komiksových) odkazů a narážek, která má zběsilé tempo, vymazlený vizuál a geniální úvodní titulky.. sedlo mi to víc než LEGO® příběh a i přes pár výhrad jsem spokojen.. slabší 4*

Power Rangers: Strážci vesmíru (2017)

samozřejmě, že je to neskutečná ptákovina, ale při troše soudnosti nemohl člověk ani nic jiného očekávat.. s vypnutým mozkem jde vlastně o relativně sympatickou oddychovku, která sice nudí během prostřední pasáže a následně zase příliš nepotěší ne zcela zvládnutým akčním finále, ale po jejímž skončení jsem se stejně přistihl, že bych si z fleku pustil další díl.. nostalgické 3*

Dunkerk (2017)

řemeslně samozřejmě naprosto dokonalé (nad tou souhrou tria Nolan+Zimmer+Hoytema místy zůstává rozum stát), ale naopak "odfláknuté" po stránce děje a postav, díky čemuž celá ta vypiplaná rekonstrukce působí dosti chladně, byť chápu, že to byl pravděpodobně režisérův záměr.. jinak jde samozřejmě o neskutečně pohlcující zážitek (šitý na míru pro velké plátno) a kdyby to natočil kdokoliv jiný, tak jsem jednoznačně spokojen; nicméně Nolan má hold laťku jinde, tudíž se nemohu ubránit mírnému zklamání.. přesto jistojisté 4*

Kong: Ostrov lebek (2017)

přímočará dobrodružná jízda, která mě díky výborné vizuální stránce zvládla i přes nevýrazné postavy na těch 110 minut spolehlivě zabavit.. slabší 4*

Válka o planetu opic (2017)

mírné zklamání, jelikož předchozí díl mě tím, jak mistrně rozdal karty mezi obě strany konfliktu, rozsekal na maděru.. třetí Opice jsou oproti tomu maximálně jednostranné, mají vcelku pomalé tempo a rovněž jsou tak trochu zvláštně rozkročené mezi obě své poloviny, kdy ta první působí takřka westernově, zatímco druhou bych se nebál nazvat vězeňským dramatem.. za mírný podvod na diváka pak považuji skutečnost, že se zde žádné osudové války opic s lidmi, kterou je vzhledem k názvu naprosto logické očekávat, vlastně nedočkáme, přičemž akce taky není zrovna mnoho.. slabé 4*

Wonder Woman (2017)

zklamání.. úvod na ostrově Amazonek je fajn (i když ta mytologie krapet drhne), ale jakmile se děj přesune do civilizace a vřavy 1. světové války, upadne celý film do nezáživného průměru, který je korunován vyloženě dementním finále s tím nejhorším záporákem ever.. slabé 3*

Spider-Man: Homecoming (2017)

Spidey se vrací domů do náruče Marvelu a je z toho moc příjemná odlehčená komiksárna, která je říznutá teenagerskou komedií a bez zásadních zádrhelů funguje na všech frontách.. nejde samozřejmě o žádnou must-see záležitost (na to už tu těch Spider-Manů bylo příliš), ale jako oddychový letní blockbuster, který byl očividně záměrem, funguje nový film Petera Parkera na jedničku.. za mě spokojené 4*

Fargo (2014) (seriál)

1. série - 4* » vysoce kvalitní a nápaditá černohumorná jízda s geniálním Freemanem a božským Thorntonem, kterému by měli za jeho výkon postavit v Minnesotě (nebo kdekoliv jinde) sochu.. za mě jsou to velmi silné čtyři a vlastně malinké zklamání, protože tam v jednu chvíli byl dokonce náběh na pět.. teď hlavně ať hlavouni z FX odklepnou druhou sérii.. (24.6.2014) | 2. série - 5* » obrovská spokojenost! Fargu se během pouhých dvou sérií podařilo vypracovat se v jeden z nejvýraznějších a nejoriginálnějších klenotů televizní tvorby, což je i ve druhé sezóně opět podpořeno zejména osobitou syrovou atmosférou a fantastickým castingem.. samotná druhá série pak dle mého tu první ve všech směrech o kousek překonává, a to i přesto, že postrádá tak geniální postavu, jakou byl v sezóně první Thorntonův Malvo.. já každopádně zvyšuji na pět a povyšuji do TOP 10.. a na třetí sérii se nesmírně těším! (10.1.2016) | 3. série - 4* » třetí série mi sedla jednoznačně nejméně, třebaže se určitě nedá hovořit vyloženě o zklamání.. problém jsem měl především s opravdu pomalým tempem, které jsem však byl ochoten akceptovat s tím, že si tvůrci jen pomalu ale jistě rozestavují figurky na šachovnici, aby... ehm... to pak celé bez uspokojivého finále vyšumělo tak nějak do ztracena.. přesto se opět jedná o nadmíru kvalitní desítku epizod se skvělými hereckými výkony, po jejímž skončení mám však poněkud rozpačité pocity.. (20.7.2017) | 4. série - 3* | 5. série - 3* ||| průměr = 3,8*