• Krátkometrážní

Assassin’s Creed (2016)

zdaleka ne takový propadák, jaký jsem na základě spousty ohlasů očekával.. je to sice celé vystavěné na hodně pochybné (resp. vyloženě směšné) zápletce ohledně jakéhosi debilního jablka a konec vyzní dost do ztracena, jinak má ale celý film slušný spád, hodně zajímavou atmosféru a především výbornou akci, takže z mé strany nakonec v podstatě spokojenost a ke 4* chybí jen malinko..

Rogue One: Star Wars Story (2016)

intergalaktická nuda plná naprosto nevýrazných charakterů, jejichž osud vám je úplně fuk.. a nadupaná akce (zejména v poslední třetině) to sama o sobě nezachrání.. za mě nejslabší Star Wars a slabounké 3*

Kosmo (2016) (seriál)

výborná satira na českou politiku a především češství samotné.. tohle tu chybělo!

Trabantem z Austrálie do Asie (2016) (seriál)

oproti Jižní Americe o něco méně zajímavé, tudíž i zábavné.. seriál v podstatě trpí stejným neduhem jako film, kdy se na plátně krom neustále se opakujících poruch vlastně nic extra zajímavého neodehrává, z čehož plyne, že 12 dílů je zbytečně moc a při řekněme poloviční porci by to fungovalo o mnoho líp.. celé bych to připsal zejména nepříliš zajímavým lokacím, díky čemuž věřím, že plánované nadcházející putování (po ose Thajsko, Indie, Pákistán, Afghánistán, Kazachstán a dále pak okolo Kaspického moře a přes Turecko zpět do Evropy) bude o poznání výživnější.. slabé 4*

Příchozí (2016)

osobitá, komorní sci-fi s elektrizující atmosférou, kterou bych se nebál přirovnat třeba k Nolanově Interstellaru.. zatím film roku, druhá projekce jistá a Villeneuve už je definitivně záruka kvality.. 5*

Doktor Strange (2016)

společně s Iron Manem jednoznačně nejlepší marvelovský origin, který má svižnou zápletku, nadupanou vizuální stránku, správnou dávku vtipu a zejména spolehlivého Cumberbatche, jehož Strange má dostatek charismatu na to, aby jednoho dne vystřídal Tonyho Starka v roli ústřední postavy celých Avengers.. spokojené 4*

Buchty a klobásy (2016)

z originální podívané plné sprostého, kontroverzního humoru, kterou slibovaly trailery, se vyklubal naprosto neškodný počin, jemuž se za těch 90 minut krom pár trefných přisprostlých vtípků nepodaří vybočit z kolejí tuctového animáku.. velké zklamání.. 2*

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

špičkové, strhující drama s jako vždy přesvědčivým Hanksem před kamerou a jistojistým Eastwoodem, který s přehledem strká do kapsy o jednu nebo dvě generace mladší tvůrce, za ní.. styl vyprávění, kdy událost postupně sledujeme z několika úhlů pohledu, navíc funguje výborně a je i příjemně osvěžující.. za mě jeden z top kinozážitků roku a ty nejsilnější 4*

Švýcarák (2016)

neuvěřitelná ujetost, což by až tak nevadilo, kdyby to nebylo úplně o hovně.. slaboučké 2*

Mělčiny (2016)

napínavá podívaná, která se sice místy snaží být po audiovizuální stránce až přehnaně moc stylová, ale jinak funguje spolehlivě.. bohužel ale chybí něco, čím by se tahle žraločí jednohubka dokázala zarýt více pod kůži, takže za mě jen silné 3*, byť těsně.. jo a Blake Lively je samozřejmě kus..