Pok-sun nesmí přežít (2023)

Nie som nadšeným pozeračom akčňákov - JAPAN samuraj a iných bojovníkov ostrých mečov, ktorí lietajú vo vzduchu nad strechami atď. Vypnem - nepozerám. Vonku zima, pršalo tak voľba NETFLIX a kuk na mňa novinka Killboksoon - dám šancu ? Dám. Už som to chcel vypnúť Boksoon sekera vs samuraj meč ale, že počkám, keď tu z ničoho nič - nevídané, nemožné - Boksoon, že vymením zbraň a to PREKVAPKO zaj€bla ho pištolou  - TY KOKSO - WOW - kde sa podela česť ? Vedľajší príbeh s dcérou celkom fajn, čakal som výchovu v rovine budúca killerka ale nie,  to je ďalšia nečakaná zmena. Žiaľ aj tu prehnaná mlátička - kaviarneň v matičke RUSI, syslie oči pretieram, sám veľký šefino to tam vyzabíja - punktum. Konštatujem, že hneď od začiatku ma zaujala Do-yeon Jeon - Boksoonku hrá výborne za jej výkon štvrtá hviezda a tiež Esom falošná riaditeľka. Kto má rád takéto filmy - pozrieť.

Noční agent (2023) (seriál)

4 z 5 - štvrtá hviezda za - NESKUTOČNÉ - žiadna buzna, lesba, trans, toto bolo DOVOLENÉ natočiť ??????? Dej filmu v podstate nič nové neponúkol. Pozrel som v sobotu celé, boli tam hlucho / slepne miesta ale nenudil som sa. Herecké výkony, no čo už sú to zrejme BEČKARI - CEČKARI ale zrejme zahrali čo sa očakávalo.  Hereckým výkonom všetkých prevyšovala a cele potiahla Hong Chau. Veľmi ma potešilo - žiadne zbytočné Kung fu - Krav magy súboje bez kvapky krvi a všetci zdraví - živí a sračkoidné, nudné zdĺhavé auto naháňačky.

Minuta věčnosti (2021) odpad!

Ak by Havlík tento film natočil s Lamgmajerom ako komentovaný  dokument o Islande tak by som dal 7/10. Veľmi zbytočný film.

Ztracena v bílém šumu - Epizoda 5 (2023) (epizoda)

Pohľad na život únoscov AMAYI, kto z manželov je odpornejší KIDNAPPER ? Žena, ktorá nemôže mať deti alebo muž, ktorý je ochotný páchať zločin pre ženu, Amayi tak spôsobiť celoživotnú traumu. Zabitie bankového úradníka no dobre všimol si niečo na podlahe. Dotrepe sa civilná ochrana CO, určite zámer scenáristu, veď CO to sú také trdlá preto ich nedôslednosť a hlúposť. Dialóg ,, poznáte Raula - NIE, kto to je ? Váš bankový poradca, ahááá, Raul samozrejme, že ho poznám - potrebujte pomôcť ho nájsť a scéna v dome tak to je neskutočná nedotyčná prostota. Žena nedám im ,, moju " dcéru, radšej zomrieme spolu. Záver veľké prekvapenie, muž premyslenou samovraždou - nepozornosť na ceste, vyrieši dlhy za dom. Poisťovňa bezproblémovo vyplatí životnú poistku, žena vyplatí dlhy za dom. POISŤOVŇA nič nevyšetruje - zaplatí HA HA HA HA, to je sen každého poisteného. Niečo tuším, že záverečnej časti sa žena bude chcieť aj s dcérou zabiť ale dcéra prežije - dám sa prekvapiť.

Docent (2023) (seriál)

Veľké očakávanie za zmenilo na veľké sklamanie, kam do akej priepasti sa to české krími nadzvukovou rýchlosťou rúti ?🤔 Každú časť som hodnotil samostatne takže teraz túto nepodarenú mini sériu zhrniem.  Scenár totálne zlyhanie nevyužitia lapania super sériového vraha. IT - Docent postava, ktorá mala mať najviac priestoru ho mala minimum + nevyužitie potenciálu IT. Réžia nič nové -  Strach to nevie, už teraz mám STRACH čo nabudúce zas striéska. TR vresk, rev , krik. OV slabota. Ostatný no čo už ?👎  Hodnotenie 1/5 sú aj podstatne horšie zlátaniny.

Docent - Rozhodnutí (2023) (epizoda) odpad!

Pozitívne TR konečne neziapala pre istotu jej zalepili ústa aj OV stíchol. Z obuvákom na sériového vraha 🤔👎😡. Celá časť o ničom, každú nasledujúcu minútu som vedel čo sa stane, ak by v závere Docent prijal ponuku ostať polišom, tak to by bolo prekvapenie.

Invalida (2023)

Dna 17.02.2023 som zažil v kine  SLOVENSKÉ historické prekvapenie. Vzhliadol som NAJ NAJ komédiu po roku 1989 -  priatelia konštatujem WOW. Má to dej, má to rychlo spád, má to parádny humor s ničím sa scenárista a režisér nedrbali a išli na tvrdo tak ako som očakával od čiernej komédie. Vulgarizmy zapadli tam kde mali ak by neboli úplne by táto komédia skapala.INVALID má nábeh na kultovku, ktorá bude dlho meradlom kvality pre všetky komédie. Hološka - IVALIDA dal excelntne, - Godla hviezda seriálu MOST opäť presvedčil, že nie je nutné absolvovať VŠMU, AMU jednoducho keď vieš tak vieš a narážka na  Studenkovú - super. Gogál ako detektív dobre. Krajčiová, Fišer, Popovič - zvládli. Malachovský,  možno rolu starostu mohol zahrať niekto neopozeraný, nič nepokazil ani neoslnil. Na túto komédiu som šiel z predtuchou, že to bude len trápny pokus na čiernu komédiu. Herecké obsadenie Kubovčík, Latinák, Polnišová, Ritmus už chýbal len Hudák a Čekovský vzbudzovali strach a véééľku obavu dalšej filmovéj katastrófy --  veľké šťastie,  na obraze sa len krátko mihli aj to až v samom závere,  tak už nič nestačili totálne skokotiť. Asi mali byť len lákadlom pre diváka, možno aj boli ale v kine sme všetci zistili, že v tejto komédi boli a to ďakujem pánovi režisérovi len komparz. Apropo pre  ČESKO ak toto nadabujete tak slovami INVALIDA  choďte do piče s českým dabingom skurvíte to a český diváci prídu o jedinečnú autenticknosť tejto super komédie.

Docent - Preso s mlíčkem (2023) (epizoda)

Táto časť sa venuje duelu  OV vs TR kto viac a dlhšie bude revať - kričať. TR vo fitku, majiteľ odíde, nechá kľúče aby zamkla - to scenáristom fakt eblo to ako už väčšia bičovina vás nenapadla ? TR pokazí kávovar, zavolá servisáka a už to ani nemôže byť predvídateľné. WAU konečne sa dozvieme prečo TR stále žvácha a lepí kade tade žuvačky, jednu prilepí aj na schránku, aby docent v 3 časti ľahko identifikoval 🏡 kde ju servisák uväznil - len ťažký povzdych OH JAJ. TR vie kam prišla, vidí bagandže ale však blbá v  pohode stojí chrbtom - tresk bum bác a je to tu OH JAJ 👎  Celé dlho dlho nuda. IT už by mal ukončiť dlhoročnú filmovú profesúru - stačilo ale i tak 1 z 5 lebo IT docenta hrá s prehľadom.

Ztracena v bílém šumu - Epizoda 4 (2023) (epizoda)

Dobrý začiatok, začne mať táto séria GRÁDY ? Vážení spisovateľ alias scenáristi to fakt by urobila znásilnená – čo prevláda v jej mysli, pomsta alebo novinárske šialenstvo ??? Miren navštívi vo vezení sťahováka. Sťahovák  ponúkne Miren radu a pritom v krátkosti povie zdrvujúcu PRAVDU - čas 35:47 až 37:10 -  doporučujem. Zatiaľ naj časť, naj monológ tejto série. Hodnotenie  E04  som katapultoval na 3 *** možno by som dal aj 4 **** ale ta hlúposť v karavane Tapera !!!!!

Ztracena v bílém šumu - Epizoda 3 (2023) (epizoda)

Už vieme prečo VHS, fajne vymyslené. Toto je príbeh o unesení, tak prečo tak veľká minutáž o depke MIREN, že by také NETFLIXové naťahovanie. Sťahovák -  dozvedeli sme sa prečo ho zatkli, je to sviňa porno pedofilná a čo jeho syn ??? Kvitujem nie sú zbytočné dlhé scény z rodičmi. Žiaľ aj v tejto časti sa uchýlili ku KLIŠÉ: Oslava novinárov v bare. K Miren prichádza novinársky tútor a začnú bla bla keci. Pripomenutie, aby sme nezabudli -   všetci poliši sveta nemajú časť papať preto neustále chlascú kávu. Hlavná poliška dohoda s Miren „ Quiet pro Quo “ Záver prekvapivý.