Suspiria (1977)

Parádní hudba, parádní vizuál, super atmosféra. Dějově nic převratného, ale forma tluče obsah na maximum a neskutečně to člověka vtahuje.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Tady musím dát plnou palbu. Ne proto, že by byla každá série za 100%, ne protože by to nemělo své vady, ne protože by to nikdy neztrácelo dech i po více než dekádě, ale za celkově parádní výkon napříč lety. Jasně, je to celé o Samovi a Deanovi, opakují se atp. atd., ale až dosud to neztrácelo náboj, atmosféru a nakonec vždycky přijde něco překvapivé, co člověka nutí dívat se dál. První série byly hororové, později se to proměnilo, ale pořád parádní záležitost.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Neskutečné zábavné béčko. Překvapivě o dost lepší než jsem čekal. Je třeba to brát v rámci svého žánru a v tom je to špička. Spokojenost. 7/10

Ant-Man a Wasp (2018)

Zábavné, podobně příjemné jako první díl, větší ambice to nemá, ale já jsem i tak spokojen.

L (2012)

Téměř nehodnotitelné. Tak absurdní, až to vlastně má svoje momenty, ale totálně ulítlý art, který může někdo hodnotit jako odpad a někdo tomu možná dá i po marihuaně 100%. Jedním slovem "podivnost".

Chata na prodej (2018)

Nerozumím vysokým hodnocením a co se na tom může komu vlastně líbit. Velmi dobrá a zajímavá sestava herců v naprosto nezajímavé, hloupě a na efekt napsané podívané, kde každá další věta bolí víc než ta předchozí. Ale ano, člověk se tu a tam uchechtne a řekne si, že ten Vávra nebo tak Chýlková jsou vlastně fajn. Ale celkově je zde vidět spíše jen zmařený potenciál a křečovitou snahu tvůrce být za každou cenu vtipný.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Skvělá akce, super Cavill a vlastně vše při starém. Akce skvělá, děj místy dost předvídatelný atp. atd. Kdo se chce bavit, určitě si užije, kdo chce nejlepší film série, ten si dle mého pohledu musí počkat na nějaký příští film. McQuarrie je zajímavou volbou, ale bylo by fajn příště přijít s novou krví. Jinak Cruise i všichni ostatní do toho dávají maximum a rozhodně se jedná o jeden z lepších dílů téhle našláplé série.

Jan Palach (2018)

Na české poměry řemeslně velmi zdařilé (kamera, hudba atp.). Postavy působí věrohodně, film vyvolává emoce i otázky. Působí jako velkofilm, na který budou chodit středoškoláci a nebudou se u toho nudit. Možná to pro někoho zní negativně, ale já to myslím v nejlepším slova smyslu. Jediná výtka je snad jen ta, že to Robert Sedláček natočil možná až příliš na jistotu. Resp. mohl z postavy Palacha udělat trochu trojrozměrnější bytost i s jeho chybami, kterých je zde opravdu poskrovnu. Za mě ale každopádně 9/10. Více zde

Třetí princ (1982)

Pro mě naprosto úžasná pohádka, geniální atmosféra. Chytlo mě to už v dětství a drží mě to dodnes. Aktuálních 67% je fakt málo!

Deadpool 2 (2018)

V zásadě to samé, jen v lepší, vyváženější a dějově silnější podobě. Vlastně, kdyby se tolik neblblo, tak by to fakt byl poměrně hlubokej rodinnej biják. Ale je to opět moc fajn ;).