Uteč (2017)

Tak to mě dostalo, fakt parádně udělaná záležitost. Jen to dokazuje, že není třeba obrovské peníze na to, aby se natočil dobrej film s výtečnou komerční odezvou. Veškerý hype je oprávněný.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Vlastně všechno mi přišlo, že vypadá dobře atp. Jen to bylo neskutečně nudné, chybělo tomu srdce a vůbec mě to nechytlo. Ale kde děj neuchvátí je vše už jen zmar. 5/10

Liga spravedlnosti (2017)

Když moc nečekáte a jste už zoceleni BvS i další DC produkcí poslední doby, tak vlastně vcelku jakž tak v pohodě. Samozřejmě to mělo být vyvrcholení a totální pecka, ale alespoň to bylo lepší než BvS.

Vetřelci (1986)

Viděl jsem ten film mnohokrát. Poprvé na začátku 90. let v kině jako dítě a byl jsem z toho úplně mimo. Hrozně jsem se bál, ale zároveň se mi to strašně líbilo. Od té doby viděno kromě domácí produkce i v kině (speciální verze) a dnes jsem si to dal znovu a musím říct, že to je super. Adrenalin tam je pořád a triky taky nestárnou tolik, jako třeba v prvním Terminátorovi, i když ten je pořád super, ale ty triky ta zestárly o dost víc. Prostě paráda. Za mě existují jen první dva filmy, to co se dělo poté (a předtím - nedíky Ridley) už mělo dost proměnlivou kvalitu.

Wonder Woman (2017)

Podarek, který sice na Muže z oceli nemá, ale je to úplně něco jiného a jen kvůli tomu, že to je z DCEU to nechci porovnávat. Rozhodně posun k lepším zítřkům pro komiksy DC. Fajn film, u kterého ale nechápu ten hype. Prostě fajn film.

Ze života loutek (1980) (TV film)

Zatím se mi nestalo, že by mě Bergman vyloženě zklamal a nenastalo to ani u tohoto TV filmu, který si pohrává se zločinem a odhaluje následně co se vlastně stalo. Možná ne tak strhující či brilantní jako jiné Bergmanovy filmy, ale i zde se jedná o těžký nadprůměr a výborný film, který stojí za těch 104 min. života. 9/10

Persona (1966)

Film, který chápu, že se nemusí každému líbit. Stejně jako v jiných Bergmanových filmech však jsou dialogy naprosto výtečné. Krátký film s výrazným vyvrcholením, u kterého si netroufnu trvdit, že bych ho úplně ve všech aspektech pobral a láká mě ho vidět znovu.

Mlčení (1963)

Film, ve kterém se opravdu více mlčí než mluví a přitom je ta studie dvou sester tak neskutečně hluboká, až se tomu nechce věřit.