Kmotr (1972)

A jo mělo to tu pravou italskou atmosféru a to se mi na tom líbilo možná nejvíc plus teda ještě ta italská hudba, která jen zážitek umocňovala. Celkově co se týče hereckých výkonu, tak nemohu namítnout ani slovo, byly prostě skvělé. Jediná výtka, kterou mám je, že to bylo možná až moc dlouhé a kdyby se některé scény prostě vynechali, tak by to moc nezměnilo. 8/10

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Jeden z filmů, na které se vždy znovu rád podívám a rád na ně vzpomínám, taky je to asi první celkem brutální film, který jsem jako menší viděl a tehdy mě to dost šokovalo, ale přesto se mi to líbilo a užil jsem si to. A to vlastně platí dodnes, i když možná nejde o nejkvalitnější film, tak ho mám rád... Líbí se mi to originální pojetí projektu, ta brutalita, ta surovost, kterou to má. A výkon Gerarda Butlera je vyloženě dokonalý a král Leonidas je díky němu nezapomenutelným. 8/10

Taxikář (1976)

Tak musím říct, že jsem od toho čekal něco úplně jiného, ale nemůžu říct, že by to bylo špatné, špíš to není jen můj typ filmu. Přišlo mi, že se to celé trochu táhlo, ale konec byl fajn a potěšil. Jinak Robert De Niro byl skvělý a rozhodně tomu filmu taky něco přidal. 5/10

Batman (2022)

The Batman... Pro mě osobně nejlepší film, který jsem za svůj život viděl, nikdy mě žádný film tolik nenadchnul, neoslovil a nemotivoval jako The Batman. A právě proto si myslím, že se jedná o celkem underrated film, který je zastiňován Nolanovou trilogií, i přes to, že se jí vyrovná a dle mě ji dokonce i celou předčil a tudíž by si zasloužil mnohem větší procenta než 79. Celé ty 3 hodiny utečou jako nic a to hlavně díky skvělému příběhu, zápletce a nebo třeba i hudbě, která je naprosto dokonalá a asi jsem ještě neviděl film, kde bych věnoval takovou pozornost jenom hudbě. Líbí se mi, že je to celé hrozně temné až noirové a není zde přebytek akce a film si celkově na nic nehraje. Dál co se hereckých výkonů týče, nemám co bych vytknul a myslím si, že Robert Pattinson byl skvělou volbou. Efekty jsou taktéž bezchybné a naprosto dokonalé, není to přemrštěné barvami a celé to pěkně zapadá dohromady a ta automobilová honička s Penguinem, za mě asi nejlepší scéna celého filmu a také asi nejlepší automobilová honička vůbec. Chemie mezi Batmanem a Catwoman je další příjemné a velmi povedené ozvláštnění, tak jako detektiv Gordon, který je úžasný a velmi dobře zarhanný. Dále Riddler, ten je jedním z nejlepších filmových záporáků a doufám, že ho v budoucnu ještě uvidím. Závěrem můžu už jen asi říct, že se těším na pokračování a doufám, že dopadne ještě líp a nebo aspoň stejně dobře. Nemám co bych vytknul. 10/10

Joker (2019)

Tak jsem se na to konečně podíval a mám trošku smíšené pocity, na jednu stranu mi film přišel naprosto geniální a to hlavně druhá polovina, kterou jsem si užil a byla jen radost se na to koukat. Bohužel, Jsem měl ale trochu problém se prokousat první půlkou, a ne protože by byla špatná, ale trošku se to táhlo a hlavně některé scény pro mě byly vyloženě peklo, ten mix ztrapnění a nepříjemných situací je něco co moc nemusím. Přesto vše jsem si film nakonec užil a to hlavně díky výkonu Joaquina Phoenixe. No a nejlepší část byla za mě, když došlo na vyvrcholení celého příběhu v talk show, to bylo něco opravdu skvělého. 7.5/10

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Hned ze začátku bych chtěl říct, že Epizoda IX. rozhodně není nějak výrazně špatná a myslím si, že těch 58%, kterých má si určitě nezaslouží, ale možná mi to tak přijde, protože nejsem nějaký SW fanda. Bohužel mi zde ale chybělo něco, co měli předchozí díly a zdálo se mi, že se to trošku táhne. Tak ale nakonec se to všechno pěkně zachránilo a finální bitva měla opravdu koule a bylo se na co dívat. Jediné co jim asi neodpustím je, jak to dopadlo s Kylem. A vzhledem k tomu, že je to poslední díl SW, tak si to zde krátce shrnu a musím říct, že jsem si celou Star Wars ságu užil a krom epizody I. se jedná o nadprůměrné filmy, které stojí za to a určitě se na ně ještě někdy v budoucnu kouknu. 7.5/10

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Tak epizoda VIII mě opět nezklamala a potěšila a to ať už akcí, napětím, hudbou a nebo opět skvělou zápletkou a souboji. Vnitřní souboj Kylo Rena a Rey a vlastně celý jejich konflikt jsem si po celou dobu filmu neskutečně užíval a asi se budu opakovat, ale Kylo v podání Adama Drivera mi přijdě naprosto luxusní a já si užíval každou chvíli, kdy byl na scéně. A potom ještě společná dynamika Kyla a Huxe, který je takový zrzavý Hitler, byla naprosto dokonalá a scéna, kdy Kylo řve More ! Moore ! byla pro mě nejlepší ve filmu. 8.5/10

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Tak první díl ze zatím poslední trilogie a musím se přiznat, že jsem měl celkem strach, že to už nebude vono, ale mýlil jsem se a nebylo to vůbec špatné a já jsem nad míru spokojen. Ze  všeho nejvíc mě asi potěšilo setkání s už známými postavami, i když to, jak některé z nich dopadli je mi celkem líto, ale asi to nemůže být zase o nich no. Jinak největší radost mi udělala právě dvojice Chewbaca a Han Solo a je třeba říct, že na to kolik už Fordovi je, tak je to pořád frajer. Co se Rey týče, tak mi přišla vcelku jako sympaťačka a vůbec mi nevadila. Dále Kylo Ren a o něm si myslím, že je to vyloženě skvělý záporák a to co udělal bylo teda fakt hnusný, ale co už... Jediné, co mi trochu vadilo bylo, že i přesto, že má Kylo nějaký výcvik a zkušenosti, tak si s ním celkem vpohodě poradili a dokonce ho i zranili lidi, co prakticky žádné zkušenosti nemají, ale to asi dokážu přehlédnout. Jinak co se týče hudby, tak ta byla vyloženě skvělá a efekty plus souboje byly vyloženě pastva pro oči. 8.5/10

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediho je pro mě asi ten nejlepší díl z původní trilogie a velmi pěkným a povedeným zakončením celé trilogie. Tenhle díl měl opravdu něco do sebe ať už to byla fajn akce, napětí a nebo zajímavý příběh a vyvrcholení, které pro mě bylo víc než uspokojivé a normálně se i trochu stydím, že je to poprvé co se dívám na Star Wars. Teď něco k postavám a asi opět nemám co vytknout, princezna Leia je fakt kus a Han Solo v podání Harrisona Forda je opět a zas dokonalý a Luke mi byl ze všech tří dílů asi v tohle dílu nejsympatičtější a vcelku jsem si ho také oblíbil. No asi si tu asi zatím shrnu všech těch 8 dílů, co jsem viděl a asi to nebudou moje nejoblíbenější filmy, ale nemůžu jim upřít kvalitu, zajímavý příběh a to že jsem si je všechny celkem užil, tak jsem teď zvědavý na tu poslední trilogii o které jsem zatím neslyšel zrovna chválu. 8.5/10

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Opět a zas tohle nebylo vůbec špatné a taky je to o něco lepší než epizoda předchozí. Svižné tempo, fajn herecké výkony, Harrison Ford u mě opět bodoval a závěr velmi dobře zvládnutý, takže jen můžu říct, že jsem zvědavý jak to celé dopadne. 8/10