• Krátkometrážní

Zátoka (2009)

Vynikající eko-dokument (thriller). Nelze nevidět...

Moje povstanie.sk (2014) (TV film)

Výborný počin ze strany RTVS - zpracováním příběhů, kamerou i režii. Tolik omílané a zprofanované téma SNP tím u mne podvědome získalo jiný rozměr. Hudba není rušivá, právě naopak - dotváří černobílou dusivou atmosféru povídek. Především - MILAN.

Sám proti všem (1998)

Krutý pohled do nejskrytějších koutů mysli, bez úprav a cenzury a bez smilování - zlo, špína, nenávist, amorálnost, sebedestrukce, despekt k druhému i sobě samému; jen občasné záblesky člověčenství, projevující se však navenek, ne uvnitř - 95% komunikace založeno na monologu. Na druhé straně - vynikající film - dynamický, překvapující v každé minutě, herecké výkony /v první řadě hl. představitele/ obdivuhodné - hudební podmaz vše skvěle doplňuje - na takovou podívanou ovšem divák nemůže být připraven... Špatně se "tráví"... je z něho doslova fyzicky zle. Takže, excuse moi, ale od p. Gaspara Noé už nechci nic vidět.

Vše je ztraceno (2013)

(Téměř) absolutně tichý film. Vynikající herecký výkon Roberta Redforda. Závěr jako naděje.

Piargy (2022)

Velmi, velmi dobré v provedení black-and-white, i v duchu literární předlohy Františka Švantnera: pokrytectví zabalené do corpus christi. Částečně ale scénáristicky prvoplánové, forma vynikající - obsah místy zadrhává. Uhrančivá Judit Bardos. Kamera je excelentní, snový soundtrack, gradující společně s dějem a podkreslující celkovou atmosféru. Poslední filmová role p. Mariána Geišberga...

Koncert (2009)

"A Vodka?" "Francouzská." "Ne!!!" Povedený - více-méně satirický -  snímek na téma "široké ruské duše" s všudypřítomným Čajkovským.

Zahrada (1995)

Poezie na filmovém plátně, kterou bychom měli číst zrcadlově, stejně jako zápisky, které Jakub našel schované pod slamníkem... Roman Luknár (s vizáží vojáka cizinecké legie) v nejlepší roli své česko-slovenské kariery. S úžasem člověka z města pozoruje a vstřebává, co mu starý dům a zahrada nabízí, koho potkává, o čem s ním mluví a taky o zbližování... a to ho mění.... Střípek:  "Ale zima bude dlhá, osi sa premnožili." "Viem, hovoril som o tom s mravcami."

Kůň (2022)

Nezaměnitelně poetický rukopis p. Šulíka, film s duší (koně...), očistná hudba Solamente Naturali.

Kdo si myslíš, že jsem (2019)

Juliette Binoche opět hraje očima v dalším poctivě zpracovaném kousku francouzské filmařiny. To, co původně budilo dojem nezávazného flirtu na soc. sítích, poháněno mstou zhrzené starší milenky, expandovalo do destrukce jejího okolí i hlavní hrdinky samotné. Velice hodnotné psychologické drama, výborný soundtrack.

Malá smrt (2014)

Co říká odborná literatura? (citace) "Výraz sexuální deviace pro veřejnost může odkazovat k implicitně nežádoucí, společensky škodlivé odchylce od normy v sexuálním chování. Proto je v současné odborné literatuře namísto sexuální deviace upřednosňován výraz parafilie (para = vedle/okolo; filie = milovat) jakožto označení méně moralizující a dehonestující než sexuální deviace." Nešlo elegantnějším způsobem natočit film na toto taboo téma, mluvíme-li o standardně fungujícím vztahu dvou milujících se bytostí. Jde hlavně o scénář, který s mile chápajícím humorem a lidsky přístupně zachytil tyto intimní odlišnosti. Ano - Příjemná a velice zábavná podívaná ;)