Blázniví bažanti (1971)

Dlouho jsem se rozhodoval mezi 3* a 4*. Nakonec jsem zvolil nižší hodnocení, hlavně kvůli slabému a poněkud nudnému rozjezdu. Postupně s časem roste i zábava, která vrcholí zhruba od půlky do 3/4 filmu, kdy se bažanti dostanou do kasáren. Závěr byl z mého pohledu opět slabší. Suma sumárum 3, ale kvalitní hvězdy. :-)

Srdečný pozdrav ze zeměkoule (1982)

Nechápu, že tento film komouši nechali natočit. Já jsem tam našel né výsměch celé civilizaci, ale výsměch komunistické verbeši a jejímu režimu. Hláška z filmu OT: Jak byste se zachoval při návštěvě mimozemské civilizace? - ODP: Já se o politiku nezajímám, do práce chodím, okna zdobím, já chci mít klid. mluví za vše. Film jako takový bych hodnotil za 2 *, ale právě za toto "poselství mezi snímky" dávám 3*.

Velký šéf (1969)

Čekal jsem komedii a dočkal jsem se komedie bohužel nepovedené. Z námětu se dalo určitě vytěžit daleko víc. Sem tam jsem se opravdu zasmál, ale na 110 minut dlouhý film to bylo málo. V porovnání například s Belmondovým Zvířetem je Velký šéf doslova NUDA.

Velká sázka o malé pivo (1981) (TV film)

Velmi zdařilá komedie na netradiční téma ve které mladý Oldřich Kaiser předvedl parádní výkon. Poctivé 4 hvězdy.

Krakatit (1948)

Až moc těžký film, hodnotím hodně subjektivně, asi jsem film viděl v nesprávný čas a náladě.

To já ne, to on (1980)

První půlka hrůza k unudění, naštěstí zhruba od poloviny film dostává šťávu a už jsem se bavil. Žádný extra povedený humor ale nečekejte.

K-19: Stroj na smrt (2002)

Kde jsou protijaderné obleky? - Neměli je na skladě tak nám dali protichemické - To už si rovnou můžou vzít pláštěnky. Řekněte posádce, že je to ochrání... Teda, asi jen díky štěstí bouchnul rusákům jen Černobyl...

Snít můžeme vždycky (1991)

Tak tady nefunguje nic a naopak skřípe vše. Pierre Richard se v roli Císaře vůbec nenašel a nejlepší momenty filmu představují scény s bláznivým detektivem. Toť vše.

Lhář, lhář (1997)

Bez Jima Carreyho by se jednalo o podprůměrnou komedii, jeho výkon ale zaslouží dvě hvězdy navíc.