Vláda - Volby (2013) (epizoda)

"Birgitte, Birgitte, Birgitte!"

Rodinný film (2015)

Zápletka podobná jako v Rudolfově příběhu. Při bloudění borderky pralesem jsem přemýšlel, že bych si udělal výlet do botanické zahrady :-)

Kam doskáče ranní ptáče (1987)

Vaří za vás Vitana, myslí za vás Musil. Elektrizující kouzla podobná Hofmanovým Chobotnicím. Scén se šikanou bylo na můj vkus moc. Vtipný byl ředitel (M. Šimek) a Musilovy nápady: "Ano, maminko".

Příběh třetí lidské pochodně (2017) (TV film)

Divný dokument - už úvodní rozhovor s náhodně(?) procházející dvojicí kolem pamětní desky E. Plocka působí nepřesvědčivě. Chybí pohled nějakého historika.

Řachanda (2016)

Tváří se to jako pohádka, ale není to pohádka. Několikrát jsem se lekl - když postavy (včetně princezny) ječely jako by je vraždili...

Jak básníci čekají na zázrak (2016)

Básníkovská série má štěstí, že se tandem Ladislav Pecháček - Dušan Klein doplňuje a že jim celých 34 let fungují zásadní body: 1) Pavel Kříž, David Matásek; 2) Pavel Kříž jako Štěpán Šafránek a všechny jeho partnerky; 3) animace Adolfa Borna + písničky (Ondřej Brzobohatý v 6. díle navázal na předchozí autory hudby); 4) další rázovité postavy v podobě Štěpánovy maminky, profesora chemie, řidiče sanitky/ pohřebního vozu, Nádeníčka nebo Vendulky Utěšitelky... V šestce potěšil návrat mistra saunaře :-); 5) hlášky - i ty, které odrážejí dobu (v šestce například hodnotící dotazníky); 6) veršování

Teorie tygra (2016)

Respekt před Radkem Bajgarem. Debut se povedl. Hercům jsem věřil (i Kohákovi!), příběh byl tak přirozeně smutněúsměvný. Podobný film: Výlet.

Labyrint - Epizoda 5 (2017) (epizoda)

Podprůměrný scénář ani nadprůměrný režisér nezachrání. Krimi? Drama? Thriller? Mysteriózní? Komedie.

Decibely lásky (2016)

Muzikálově barevné, roztančené a optimistické. Příběh tak nějak naznačen, ale podprahově tam vnímavý divák :-) zachytí magii 14.7. :-) Srovnatelné s Kvaskou, ale za hitmakera jednoznačně hvězdička navíc.

Krtek a Panda (2016) (seriál) odpad!

Hnus. Viděl jsem náhodou na odpadkoidní barrandovské televizi díl o pneumatice. Postrádá všechno, co Zdeněk Miler Krtečkovi vdechnul. Především jednoduchost. Milerova vnučka by měla dostat trest za vlastizradu.