70 minut s Evou Pilarovou a jejími hosty (2009) (pořad)

Eva Pilarová má hlas nejméně pětihvězdičkový, o tom žádná. Ale z formy tohoto pořadu jsem měl rozporuplné dojmy. Možná kdybych očekával míň, tak bych nebyl tak zklamaný. Kladem určitě je přesná stopáž: když 70 minut, tak 70 minut. Ale rádobyvtipná sumarizace manželů EP za pomoci Petra Lesáka mi přišla jako hluché místo. Chvíli mi trvalo, než jsem pochopil, že se jedná o střihový pořad z více koncertů. Škoda, záznam z jednoho vystoupení Evy Pilarové by mohl být lepší. Případně měli střihový pořad víc zpestřit. Ani volba Evy Pilarové jako průvodkyně pořadem nebyla úplně šťastná. Na druhou stranu - klipy z archívu byly bezkonkurenční.

Psí život (2008) (pořad) odpad!

Pěkná znělka, pohledné moderátorky (Veronika Nováková, Gabriela Bártíková, Petra Černocká), hafani. Přesto pořad jako celek nefunguje. Pes není věc, aby se prostřednictvím domácího videa původní majitel rozhodoval, komu ze dvou kandidátů psa dá. Navíc "výcvikář", který dává potencionálním majitelům, kteří mají psa "na zkoušku" doma 24 hodin, úkoly typu: ukažte, jak Punťa umí přiběhnout na zavolání, působí tragikomicky. Místo psů je zbytečně kladen důraz na sociální postavení uchazečů o psa i původních majitelů. Nechápu, jak se takováto "předstíraná" pomoc veřejnoprávní televize mohla rok udržet na obrazovkách. Pokud se ČT rozhodla pomáhat, stačilo zřídit webovky a upozornit na ně v pořadu Chcete mě? Hodnotím pořad, takže ani soucit se psy mě nedonutí nahodit hvězdičku. Zbytečnost.

Mlynáři od Babic (2009) (TV film)

Luděk Navara má dar skládat střípky z neslavných českých (československých) poválečných dějin - např. Smrt si říká Tutter, Příběhy železné opony. Jeho knižní publikace mají i televizní podobu a v případě Mlynářů z Babic ostravské studio využilo moderní techniku, která se snaží navodit dobovost. Vhodně je zvolená forma hraného filmu s komentářem vypovídajících pamětníků. A samotný obsah? 11 odsouzených k trestu smrti mluví za vše... V Jihlavě, kterou pamětníci v dokumentu několikrát skloňují, je památník obětem komunismu u budovy Vysoké školy polytechnické (cestou na autobusové nádraží); v 50. letech tam byl právě soud...

Příběhy včelích medvídků (1984) (seriál)

Písničkově příběhy naladí na veselou notu. kterou udrží víc popleta než strašidlo Pučmeloun. Občas ale padne vtípek, který spíš docení dospělák než dětský divák. Loutky čmeláků se mi líbí, ale třeba krtek mi přijde neforemný.

Česko - Slovenská SuperStar (2009) (pořad) odpad!

Fandím s citronem – 1838:-D Když česko-slovenská superstar, pak třeba Miro Žbirka a Magda Šalamounová, ta se ve druhé české sérii nedostala do finále - http://www.youtube.com/watch?v=gIpukqX7yH4. Nebo Petr Bende a Dara Darinka Rolins - http://kultura.idnes.cz/muj-mily-kde-se-mi-toulas-zpiva-slovensky-dara-rolins-petrovi-bendemu-1kr-/hudba.asp?c=A090902_081857_hudba_jaz. Jsem zvědavý, jestli se zrodí nějaká podobná pěvecky kvalitní slovensko-česká dvojice.___________________ Fandit s citronem nemá cenu. Soutěž není o zpěvu, ale o přesvědčování, aby diváci posílali esemesky. Komu a proč? Moderátorsky ubohé. Mareš před - náctiletými soutěžícími a jejich fanoušky exhibuje (propagaci rádobyvtipů o drogách a sexu fakt nechápu) a Banášová ho nezkrotí. Scénáristicky ubohé. Z medailonků soutěžících bylo nejlepší domácí video, zpovědi na křesle pravdy nebo na kolotoči, to zavání jednoznačně odpadem!

Mr. GS (2008) (pořad) odpad!

Tož takhle vypadá lidová novácká zábava. Nic, při čem bych se smál. Asi bych se měl dívat častěji a pozorněji. Ale to by chtělo změnit moderátorskou dvojici i formát...

Starci na chmelu (1964)

Co víc dodat ke komentáři sportovce? Žádné současné retro nezachytí 60. léta tak, jak se to podařilo Blažkovi s Rychmanem. Atmosféra doby, dvou táborů je zachycena výborně. Uživatel (k 13.10.2009)/é, kteří "Starce na chmelu" hodnotí odpadem, by zasloužili pár dělnických pohlavků.

V hlavní roli (2008) (TV film)

Příběh si na detektivku víc hraje, vinu na tom má slabší scénář. Ale herecky přesvědčivé hlavně díky Kňažkovi.

Události (1993) (pořad)

Chybí mi někdejší události v kultuře. V současnosti kulturní střípky zapadnou v mozaice událostí. To je, jako bych otevřel MF Dnes a nenašel tam stranu kultury. Nicméně ve srovnání s Novou jsou Události opravdu zpravodajský deník, na jehož konci jsou očekávané BBV.

Zázraky přírody (2009) (pořad)

Dlouhá televizní sobotní nuda, kterou neoživí ani obrázky, ani živá zvířata, ani moderátor, ani pozvaní hosté. Vysílat "soutěžní" pořad ČT v jiný čas, možná bych přihodil hvězdičku za zajímavosti (o zvířatech, ne o hostech...).