Střihoruký Edward (1990)

Zahradník tady musel stát solidní pálku! Tim Burton mě svými velkolepými výpravami spíše nudí. Na oko je to hezké ale po nějaké době to omrzí a netáhne. Johny Depp je už podruhé pod taktovkou Burtona jen nastrčrná nalíčená figurka kterà mě nezaujala. Líbilo se mi vykreslení venkova aneb babovřesky nic se tady neděje opravdového kamarádství je tu pomálu a když někdo s někým bábičky se seběhnou aby to omrkly. Jinak mně děj nechutnal a do další Burtonovky už bych se fakt musel nutit.

Vítejte na jihu (2010)

Cizinec na jihu pláče dvakrát při příjezdu a při odjezdu! Já jsem neplakal ani jednou avšak pokud bych tu jako hlavní hrdina strávil 2 roky namísto mých 10 dní tak bych při odjezdu možná slzu uronil. Snímek měl pro mě rozhodně velkou váhu poněvadž nám ho pustil náš průvodce po 10 dnech objevování a nasávání pro seveřany italského zapadákova. Spoustu věcí se tu ztratilo v překladu v podstatě jsem při těch krkolomných českých překladech různých vtípků přemýšlel jaké by to asi bylo v italštině. Domnívám se - jsem přesvědčen o tom že by to rozhodně bylo o mnoho lepší. Inu pár vtipných momentů vychutnání si tématu sever vs jih ušlo jinak však nic skvostného. Má to dobrý začátek ovšem poté začíná kouzlo jaksi opadat. Pokud jste dočetli až sem a zároveň se vracíte z poznávačky s CK Redok a možná i s velmi dobrým průvodcem Václavem Kabíčkem (pravděpodobnost cca 1:Tarantino natočí 11. Film) nacházíte se teď asi někde u Bologny a přeji vám šťastný návrat domů

Pláž (2000)

Občas jsem si připadal že koukám na nějakou netflixáckou reality šou! Pravda Francesca Farago tady nebyla za to tady byly dvě francouzské bytosti a třešnička na dortu DiCaprio. Okej s třešničkou jsem to trochu přehnal herecky zde není ještě zdaleka tak vyzrálý jako např. rok 2013 ale špatně nehraje samozřejmě nikde a nikdy. Rozjezd to má dobrý parta kámošů co sami sebe hledají se jdou najít a taktéž jdou najít Pláž. Po nějaké době začne být Pláž ne tolik fascinující a začíná přinášet nekvalitní až směšné scény např. tu se žralokem. Když Leo běhá sám po ostrově je to SKORO až nuda. Mocný finiš mi to završil na 3/5

Černá labuť (2010)

Chytré jako Nolanovky a silné jako tanec s vlky? Ne vůbec spíš jenom smíchanina čisté duše s osvícením s ne až tak okouzlující Natálií Portman a plochým dějem! To když jsem byl v 3. třídě základní školy na labutím jezeře popadal jsem se za břicho jako kdybych seděl v divadle járy cimrmana. Dneska jsem se na řemeslo balet díval s větším obdivem a uctíval jsem každý šrám na Potrmaniných nohách (určitě ji to stálo spoustu úsilí). Ovšem čitelné hororové prvky spolu s ne mnoho pohlcujícím dějem mi vychází na 3/5.

Simpsonovi ve filmu (2007)

Žlutou rodinku jsem nikdy moc nehltal a tady jsem dostal tak nějak to co jsem očekával! Je pravda že to byly spíše slepené epizody než nějaký pořádný film. Pár vtipných narážek vtípků a prostě to co je pro SIMSNY typické. Ideálka pro rodinný večer

Dospívání po americku (1993)

DiCapriovi s De Nirem to neklape ve filmu ale klape jim to herecky! Jedna legenda již v pokročilejším věku druhá ještě celou kariéru dobrý příběh který se vybízí k zfilmování perfektně však natočen nebyl.

VALL-I (2008)

Robotovské kamarádství v pixarském hábu mi chutnalo vesmírně! Pixar mě uchvachuje a málokdy zklame tady jsem byl téměř uchvácen po celou dobu. Skvělá myšlenka lehce přetloustlý lidé jsou perfektně vyzobrazeni a válka dobrý a zlých strojů je rovněž dobrá.

David Attenborough: Život na naší planetě (2020)

Attenbourghovi zkrátka nelze odolat! Na překrásné záběry přírody je radost pohledět jako vždy. Do toho všeho už opravdu postarší chlapík který díky celoživotnímu objevování a toulání se přírodou může ještě dnes v takto pokročilém věku natáčet takové skvosty. Jeho poselství v jednom kratším filmu který stojí za ro vidět. Pceňuji vsunutí všeho podstatného do krátké stopáže. K silnici bych se za národní park sice nepřilepil ale citát když mi pomůžeme přírodě ona pomůže nám je slastný

Trosečník (2000)

Tenhle film vám změní život! Ano je to klišé ale já ten pocit po poslední scéně prostě mám a 5* musím po dlouhé době uštědřit. Nebál bych se pocit po závěrečných titulcích přirovnat k Forrestu Gumpovi hlavní myšlenky jsou podobné vážit si života jen v jednom rozdílu že každý z filmů k myšlence dojde úplně jinak. Je to v podstatě one man show která se mi líbí v žádném případě nenudila. Myslím že každý bychom si měli naordinovat dopaminový detox akorát v méně brutálnější podobě než tento chlápek z FedEx. Spoilery: Se započetím začleňování Hankse zpátky do společnosti mi mozek šlapal na plné obrátky a užíval jsem si to. Druhá nejlepší postava je kdo jiný než Wilson a nezapomeňte dýchejte dál protože slunce zítra opět vyjde (ehm v češtině to nezní tak dobře)

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Uživatelé Madlipz děkují za tento film! Bez něho by Leo oscara nedostal bez něho by nebyl světoznámý proslov a bez něho by nebylo tucet videí na Madlipz. Jo byl to trend roku tak 2017 ale proč si nezavzpomínat? Leonardo si poležel na lehátku proplazil se, zajezdil si na koníčkovi vyspal se v jeho útrobách a dostal oscara? Proč ne! Nebudu to srovnávat s Vlkem protože to si myslím není možné avšak oscara mu rozhodně přeju a schvaluju. Film do kterého jsem se zažral a dokonce mě nepustil po delší době už jsem nevyhlížel finální hvizd ale užíval jsem si to. Po kvalitativní stránce jsem si to užíval jinak jsem s DiCapriem alé Hugem prožíval každý jeho další krok americkou pustinou. Uronil jsem rovněž jednu kapku potu ve žlutém autobusu za každou kapku krve která dopadla na sníh za kterým museli filmaři putovat až tak moc na sever nebo na jih? Možná bych si měl vyhledat synonymum ke slovu který každopádně příběh se mi líbil a ani jsem neřešil co je výplod mysli pana režiséra a co je podle skutečné události. Příběh Hugha Glasse je fakt drsný!