Tenkrát na Západě (1968)

Jediné co mě na tomto filmu vzrušilo nebyla ani hudba ani atmosféra ale Claudia Cardinale! Text z tohoto filmu by se vlezl na pár stran, pár kultovních tónů na harmoniku mě nedostalo, s úctou ke golfistovi za 3☆! Někdo může vidět v těch předlouhých scénách kdy se vlastně nic neděje něco hezkého či dokonce geniálního já říkám NE! Určitě jsem viděl lepší westerny! Henry Fonda pro mě stále bude ten z filmu dvanáct rozhněvaných mužů. Charles Bronson zahrál dobře. Hudba taktéž nebyla tak famózní jak jsem očekával (těch pár kultovních tónů to nezachránilo). Nejlepší film který byl kdy natočen? Za mě fakt ne! 62%

Tenkrát v Americe (1984)

Být hlavním maskérem v tomhle filmu, to bych fakt nechtěl! Film s monuméntální stopáží (skoro 4 hodiny) která bere dech (možná více než samotný film)! Propojení tří životních etap dospívání (po 1. sv válce), dospělost (1932/33), stáří (cca 1958) jedné party a několik vedlejších postav. Hlavní dějová linka spočívá v rozvíjení sledování úspěchů a pádů party dospívajících kluků, kteří touží po prvním sexu a páchají malé zločiny, dospělých mafiánů, kteří si ve vrcholící prohibici vydělávají prodejem alkoholu, kradou a kulku do hlavy zasadí kde komu a stáří, kdy ti co zbyli se různě potkávají a propojuje se nám to všechno dohromady a dostáváme finální obrázek. Robert De Niro v hlavní roli ve filmu mafiántství jak neobvyklé (musím podotknout ze tohle je odlišné než klasické mafiánské snímky)! De Niro už měl za mě i lepší role např. Casino, ale i tady jako obvykle předvedl velmi dobrý výkon. Jsou to v podstatě 3 minifilmy v jednom, které se propojují v předlouhý snímek. Právě monstrózní stopáž je to co mě zde tak fascinuje, kdyby film měl 2 hodiny dal bych mu stěží 3☆. Tady má všechno úplně jiný nádech často se totiž nestává že máme několik dvou, tří minutových záběrů na ulici plnou lidí a vůbec několik záběrů kdy se vlastně njc neděje nemluví se, ale herci (hlavně De Niro) nám ukazují svoje výborné herecké schopnosti a ukazují nám jejich talent. Obvykle se to děje ve filmu, který se odehrává v přírodě např. Tanec s vlky, ale ne ve filmu kde máme velkou kumulaci lidí. Důraz a to jak si dává tento kousek od Leoneho s vyprávěním příběhu na čas je to co mě tu baví. 80%

Tanec s vlky (1990)

Viděl jsem special edition nebo directors cut (mělo to 3h a 51min pokud bych se díval znova zvolil bych tuhle verzi je oprvadu geniální celý film je skvostný

Smrtonosná past (1988)

O Johnu Mcclaynovi pochybují za jaký to vlastně kope tým (kromě jednoho policisty)! Bruce Willis mně až doteď moc nebavil ale teď jsem viděl zatím jeho nejlepší roli do které pro mě zapadl nejvíc. Dobrý scénář dobrà myšlenka a dobře která je dobře zfilmovaná. Willis je tady jako Rambo kterého nezastaví kulky, sklo v nohách ani několik soubojů za sebou. Je to velice solidní akčňák. 86%

Requiem za sen (2000)

Neberte drogy, nedržte "zázračné diety", nechtějte zhubnout ze dne na den, pozor na "zázračné" výživové poradce a závislost na lécích a nic o čem tento film pojednává se vám nejspíš nestane! Velice depresivní snímek který ukazuje rozklad hned několika osob dvěma různými způsoby drogy a diety. Film je velmi dobře zpracován a hlavně ta část s mamkou a dietařením, stimulanty, a dalším mě zaujala. 88%

Osvícení (1980)

Možná si taťka mohl koupit noise canceling sluchátka aby mohl se mohl soustředit a nemuseli se na měsíce zavírat do této chatrče, nebo vlastně museli protože to je druh cyklu, který se pořád opakuje(možná)! Jack Nicholson zde mohl naplno využít zkušeností z kukaččího hnízda. Postupný rozklad osobnosti zde Nicholson zahrál famózně a konečně celá hlavní trojice předvedla skvělé výkony. Horor není můj oblíbený žánr a jsou pasáže které se mi tu nelíbili ovšem po hodně dlouhé době musím říct dobrý horor. Nejlepší vysvětlení konce je že nejde vysvětlit (pár možností vysvětlení tu je). 85%

Shrek (2001)

Už jako dítě jsem podvědomě cítil že Shrekovi nemůžu přijít na chuť a to jsem viděl jen jeho fotku, dnes jsem viděl celý film a vše je jak jsem jako malý předpovídal! Jsou to solidní 3 ale za prvé se Shrekem se vůbec nestotožňuju spíš mi jako postava vadí. Což třeba u Mcqueena byla láska na první pohled. Shrek mi osobnostně vadí a proto mu nikdy nepřijdu na chuť. Oslík je samozřejmě dobrej jeho energie a vtípky jsou super. Oslík je nejlepši postavou ve filmu. Dobrá otvírací i finální scéna, dobré písničky, parodie na všechny nejznámější pohádky (všechny postavičky přítomny). Na rok 2001 tuším velmi solidní efekty. Na další díly už se nepodívám 63%

Vetřelci (1986)

James Cameron je mužem unikátních příběhů - Vetřelec, Avatar, Terminátor! Rukopis Jamese Camerona jsem pilně sledoval a objevil jsem několik se pojících myšlenek či scén s Terminátorem a Avatarem. Jsme na jiné planetě, máme umělého člověka, máme tady člověka který radši obětuje lidi kvůli úspěchu na Zemi, Roboti kteří se ovládají pomocí pohybů končetin, a mnoho dalšího. Na mě moc akce a i kdyby to bylo perfektně natočené (což není) nedal bych tomu víc jak 4☆, protože mě film prostě nezaujal. Vetřelec 1. mě před několika lety bavil je tam hustší, temnější atmosféra tady mi ten přehršel akce vadil. Vetřelců je tady až moc a nepůsobí nijak strašidelně spíše jsou to směšné loutky které filmu nedávají náboj ale spíš mu ho berou. Rozjezd filmu je taky slabý. 42%

Psycho (1960)

Pokud jsou v jedné mysli dva lidé, je to vždy těžký souboj! Tenhle film zčášti pohltil čas! Co bylo před více než 60 lety považováno za skvost, už jse dnes spíše úsměvné, ale jo já se bojím skoro u všeho, takže napětí jsem cítil i zde. Zajímavý námět na scénář prvních 40 minut trochu nuda. Konec je celkem mindblowing. Pokud to budu hodnotit z dnešního pohledu, není to snímek který bych opěvoval či doporučoval ostatním, ale z historického hlediska to za to stálo. Koupelnová scéna ujde, ale opravdu netuším proč je dnes tak známá. 62%

Někdo to rád horké (1959)

Na božské Marilyn stojí tento film! Jo taky zde hrají dva další chlápci převlečení za ženy kteří jsou pro děj zcela stěžejní ale koho by zajímali když tady hraje Marylin Monroe. Nebudu rozebírat jestli je dnes Marilyn taková legenda kvůli její postavě (sexsymbol 20.století), herectví, románku s prezidentem nebo předčasné smrti jo možná by po ní dneska neštěkl ani pes pokud bychom tam nechali jen to herectví (o čemž pochybuju protože její řeč těla společně s mimikou, vizáží a možná i drogami v žilách vytváří hodně dobrý finální výsledek) ale když už tady to vznášející se cosi nad ní je tak proč se tím nenechat pohltit. Já jsem se bavil i když bych asi kdybych hodnotil objektivně 5☆ nezvolil. Byl to můj první film s Marilyn tak proč tam tu 5 nevyslat ne?