65 (2023)

Veľmi obyčajný film, v podstate viacmenej zlátanina iných diel. Vlastne sme sa v kine behom pozerania bavili: „Toto je z Marťana. Toto je z Interstellaru. Toto je z Doby ľadovej 2. Toto je z Pasažierov. Toto je z Jurských filmov.” A keď už sa nedalo určiť, z akého filmu scenár práve čerpá, aj tak to bolo predvídateľné. Čo ale hodnotím ako pozitívum, sú herecké výkony ústredného dua. Vďaka tomu sa na film dalo celkom dobre pozerať a jedna scéna dokonca rozosmiala kino (skoro prázdne kino). Pokiaľ ide o krátku stopáž, tak neviem, či je to pozitívum alebo negatívum. Bolo by čo rozvíjať, ale aj čo pokaziť. Osobne to hodnotím tak na 65% 😉

Ohnivé nebe (2005) (TV film)

Úvodné intro vyzerá, akoby bolo vytvorené v PowerPointe, čo perfektne vystihuje kvalitu celého filmu.

Solární armagedon (2006) (TV film)

Miestami prekvapivo dobré dialógy, aspoň na to, aký nezmysel je celý zvyšok filmu.

Podporujte svého šerifa! (1968)

Podľa mňa pravdepodobne najvtipnejšia westernová komédia. Herci trúsia jednu vtipnú hlášku za druhou, narážky na klasiky žánru (najmä na Rio Bravo) sa hrnú plným prúdom, no a keď už si myslíte, že tvorcom došla para, znovu vás niečím prekvapia.

Říční monstra (2009) (seriál)

Rybársky expert cestuje po svete a rieši záhadné útoky vodných živočíchov ako pravý detektív. Seriál je nabitý zaujímavými informáciami a zároveň akciou, ktorá z toho urobí aj prekvapivo napínavú dokumentárnu sériu.

Divoký západ s Robertem Redfordem (2016) (seriál)

Podľa mňa asi najviac objektívne spracovanie Divokého západu. Celá séria navyše pôsobí filmovo, hrané scény, hudba aj scenár tomu na hodnote len pridávajú.

Hercule Poirot (1989) (seriál)

Vynikajúco spracované dielo Agathy Christie. Predovšetkým Poirot je tak dobre zahraný, akoby priamo vystupoval z knihy. Inak samozrejme aj ostatné postavy sú vo všeobecnosti kvalitne zahrané a detektívne záplatky dobre prerobené ako scenár. Pre fanúšikov klasických detektívok je to „MUST SEE”.

Na nože (2019)

Celkom kvalitná detektívna zápletka a navyše tona humoru. Ak dobre poznáte klasické detektívky Agathy Christie a chcete sa pobaviť, prídete si na svoje.