poster

Milionová bankovka

 • Velká Británie

  Million Pound Note, The

Komedie / Romantický

Velká Británie, 1953, 90 min

Komentáře uživatelů k filmu (56)

 • golfista
  ****

  Tuším že se tenhle film jmenoval "Milionová bankovka". Gregory Peck v roli náhodného dočasného milionáře dokazuje, že jenom povědomost o tom, že je člověk bohatý z něj může udělat váženého člověka i když nemá ani vindru........ Původní komentář z kamenných dob CSFD, kdy bylo českých názvů poskrovnu :))(26.2.2003)

 • B!shop
  ****

  Na rok vzniku prekvapive docela svizne natocena komedie, ktera sazi krome zajimavy zapletky hlavne na tradicne perfektniho Pecka, kterej svym charisma utahne ke konci uz lehce natahovanej dej a sem tam nejaky to hlussi misto. Takze jsem se nakonec tech 80 minut dobre bavil.(11.7.2010)

 • sportovec
  *****

  Celkový počet hodnocení i nepočetnost komentářů a jejich poměrná bezradnost naznačují, že starobyle natočený takřka šedesát let starý film vyvolává nevyslovené rozpaky celého fóra. Že Gregory Peck patří k absolutním hereckým světovým špičkám, se zdá být nesporné. Že režisér Ronald Neame tu dosáhl zenitu svých schopností a scénáristka Jill Craigiová dokázala Twainův satirický nadhled žensky citlivě rozvést, v jistém smyslu dokonce vychutnat a navíc vystupňovat v působivých výstupech vstřícně pojaté staropatriarchální dvorné mužnosti předminulého století, je rovněž zřejmé. Ano, naše doba, současnost, v níž žijeme, má své kořeny a poměrně přesné časové ohraničení v ropných šocích sedmdesátých let a nástupu tzv. postmoderny. Ale ještě minimálně první polovina padesátých let alespoň navenek žila v nostalgii 19. století a v nostalgizující idylizaci doby, která sice uměla být sociálně krutá, nepoznala však takřka půlstoletí (měřeno pamětí a rozměry průběžně pociťovaného lidského života dneška zhruba 70-80 let) válku; to všechno vystresované Evropě i Americe let 1914-1951 připadalo jako ztracený svět, jako kulisa dobra, ráje, který je nenávratně ztracen. Teprve v takto celostně pojaté paletě ekvipáží, krásných šatů a starosvětského humoru doceníme nejen Peckův výkon, ale i neméně dobrý výkon jinak neznámé Ann Gudrunové v roli Peckova ženského protějšku. Americký hřebec, sedlaný suchou britskou ostrovtipnou noblesou, se proto ani divákovi, ani autorům nevzpírá ani dnes. A proč by konec konců také měl?(7.2.2011)

 • cheyene
  ****

  Úsměvný film s charismatickým Gregory Peckem v hlavní roli. Příběh o síle peněz ve společnosti, o tom, jak se z chudáka může stát respektovaná osoba, jak lze opět padat na dno a že díky štěstí se lze opět dostat na špici. Tak nějak bych popsal tento příjemný snímek ve zkratce.(20.1.2013)

 • LiVentura
  ****

  :-))) Skvostný původní dabing, jedna báseň poslouchat zvonivé hlasy našich bardů za jejich nejaktivnějších let.!(6.7.2009)

 • Aky
  ****

  Pěkná komedie, zejména díky Gregory Peckovi a předloze Marka Twaina.(25.4.2009)

 • jonyyy
  ****

  Lidi jsou strašní podlejzavci a zlatokopové. 80%(4.7.2010)

 • Chrustyn
  ****

  Výborná a hlavně zábavná komedie s charakteristickým Gregory Peckem, který se jako chudý občan zaplete do sázky znuděných milionářů a jen díky "milionové bankovce" se stane členem snobské smetánky. Povedená a vtipná satira na život ve vyšších vrstvách.(2.5.2012)

 • anderson

  ČST 1 = 20.7.1985 (17.2.2011)(17.2.2011)

 • Flego
  *****

  Keď v roku 1893 napísal Mark Twain túto poviedku možno ani netušil aké nadčasové dielko vytvoril. Aj sfilmovaná Miliónová bankovka je svižná a vtipná satira o mužovi, ktorý dokázal prežiť mesiac bez jedinej utratenej penci.(4.8.2013)

 • dopitak
  ****

  Maličko naivní příběh až spíše dětskou povídačku vysoko vyzdvihuje skvělý původní dabing ČST Praha 1967. Na Pecka skvěle sedl Jaromír Spal, a o dalších rolích (Kopecký, Prokoš, Lipský, Kačírková, Beneš, Větrovec...) ani nemá cenu pochybovat.(26.10.2012)

 • mm13
  ****

  Má to vtip, švih aj postreh, presne v duchu príbehov Marka Twaina, čo by teda tomu asi tak malo chýbať, no že?(10.9.2010)

 • Kryton
  ****

  Tak tady bych viděl základ filmu Výměna. Dva bohatí gentlemani se vsadí a dají chudému Američanovi milionovou bankovku. Samotné vlastnění bankovky udělalo z Henryho Adamse boháče a každý se mu klaní k nohám. Pěkná satira , kdy je důležité jen mít peníze a ty pak udělají dobré jméno z kohokoliv. Budete se příjemně bavit a poznáte proč Gregory Peck byl ve své době pan HEREC! I přes romantickou linku, kterou bych vynechal! I po 60 letech vynikající zážitek. Doufám, že nebude žádný remake. Přeci jen milión liber dnes nikoho nedonutí se klanět.Hodnocení OST: Přijemné, veselé a symbioticky žije společně s obrazem. 8/10(20.3.2013)

 • Damiel
  ****

  78 % - Tohle je geniální komedie, kterou jsem poprvé viděl jako dítě, to mi bylo asi osm let, u dědy a babičky :) Od té doby ne, a dost mě mrzí, že nevyšla - nejen u nás - na DVD.(3.11.2005)

 • Rakosnicek77
  *****

  Gregory Pack je i v této Twainově románové předloze excelentní. Nejenom Prázdniny v Římě, ale i Milionová bankovka, je jeho hereckým koncertem v tomto lehce naivním příběhu, který si od té doby vysloužil už nespočet dalších, třeba i mírně modernizovaných verzí.(24.3.2015)

 • Orlau32
  *****

  Tento film se mi těžko objektivně hodnotí, když v něm hraje můj idol, má láska GREGORY PECK. Námět je ovšem tak báječný a legrační, neboť nám ukazuje, že stačí, aby si lidé mysleli, že jste pracháč a klaní se vám, dělají vám pomyšlení, zkrátka co bych to neřekla lezou vám do zadku. Money,money,money všemocná kletba štěstí i neštěstí. Vynikající film ( no on byl tehdy G.P. asi 37 letý fešák, že?)(1.12.2007)

 • Jirka_Šč
  ****

  Konečně to vyšlo na DVD! Hurá! Krásná klasika!(11.10.2010)

 • (mOnkey)
  ****

  Šarmantní Gregory Peck v roli náhodného milionáře, který zažívá spoustu vzrušujících (převážně komických) situací v komedii o tom, že peníze nejsou to, co dělá z člověka opravdového boháče.(7.5.2010)

 • mortak
  ***

  I děti kapitalistů potřebují své pohádky. Třeba o tom, že peníze mají velikou moc, ale lásku si za ně nekoupíte. Milionová bankovka tak nevědomky potvrzuje Marxovo učení: kultura patří do nadstavby, která je závislá na základně (ta určuje, kdo vlastní výrobní prostředky). Buržoazie si tedy vytváří mýtus o kapitalismu s lidskou tváří - základní kapitál je nutný, ale zbytek závisí na důvěryhodnosti podnikatele. A kdo by nevěřil Gregory Peckovi? Filmový přepis Twainovy povídky je sice vybroušený klenot po všech stránkách, ale přesto tomu hemžení pánů v buřinkách nějak nemohu přijít na chuť.(8.5.2010)

 • zette
  ****

  Velmi povedena satira podle povidky Marka Twaina. Gregory Peck nezklamal a herecky prevysuje ostatni. Filmu nechybi svizne tempo, humor, atmosfera i duvod k zamysleni. Typicky film, kteremu roky nic neubraly na krase.(28.11.2010)

<< předchozí 1 2 3