Garfield 2 (2006)

njn; tomu, že dvojka Garfielda je slátaninou všech možných pohádek nelze odporovat - a aji tak mě to bavilo =) I průměrně civící fanoušek pohádek viděl G2 v tisíci a jedné předloze; momenty jako zvířátka dělají lasagne (Brementowns Musicians v originále) nebo bojový plán ala Home Alone ten úsměv ´mimoděk´ přece jen vytvořily.. Je to od Disneye a primárně určeno pro děti - a pokud se na tomuhle podobné filmy nedívám častěji jak jednou za půl roku; tak koneckonců proč ne..

Brutální Nikita (1990)

Leon šel mimo mě a ne nepodobně na tom je i Nikita; jež spojuje jméno režiséra Luca Bessona. Chybí tomu náboj; jiskra; cokoli co by zdlouhavé monotóní ´téměř nic o ničem´ posunul do interesantnější roviny. Vidím jen snahu o komornost, která se mi při typu tohodle filmu všechno jen ne zamlouvá. Druzí si tu "svou" genialitu našli; já jen tápu a nemám sebemenší důvod ji byť jen snažit se hledat..

Dr. House (2004) (seriál)

Seriály? ..necu, neznám, škoda času. Vždycky předem víme, že to "dobře skončí" a to nám vlastně nedává moc důvodů koukat na další díly. Nejsem z těch, koho zajímá, co měl Thomas v 1468. díle seriálu Tak jde čas k snídani. Ale House MD je za moc - ten sarkasmus a nadsázka je právě tím důvodem, proč zrovna na todle stojí za to koukat..

Krvavá hostina (2005)

Lehce zavádějící titulky hned ze začátku, hehe. Seznamujeme se s osazenstvem zapadnutého lokálu kdesi uprostřed pouště. Tak to začíná. ..A to navazující je pro mě synonymem pojmu "zábava" - našlapaná hudba; hrdinové říkající jeden zapamatováníhodný citát za druhým, sympatiční ´doggystyle´ alieni, ulítlej scénář a dějové šmodrchanice. Taxe mi to líbí..

Rychle a zběsile: Tokijská jízda (2006)

Viděl sem už hodně filmů ale tohle zas po čase byla ta pravá "xp".. =) Krystalický koncentrát nudné naivity spolu s naprosto otřesným hlavním hrdinou; kterému herectví je blízce jako číňanovi vepřo-knedlo-zelo. Auta sou sice super ale kdybych se chtěl dívat jen na ně, pustím si v neděli dopoledne Prima Jízdu. Film tak přinesl jen očekávané zjistění, že i v japonsku sou slečny ´co by se daly´ a že pokračování pokračování málokdy skončí byť jen na průměru.

V pasti (2005)

Co tohle mělo wtf znamenat? ..Odplata za zlé "věci" dělané malým holčičkám? Kdo kruciš měla být ta Hayley?! V polovině best atmosféra ale potom už jen sraní se; zabředávání do dalších aspektů a moje kompletní znechucení. Za konec scénáře 2*, neuvěřitelnosti dal tento snímek další rozměr. Režisér David Slade dal do filmu kus invence; i tak mi ale kvůli absenci "prostřihů z činů minulých" připadla jako záporná postava spíš slečna než chudák zaopatřený mladý fotograf. Natočil bych alternativní konec, kdy ji Jeff za utrpěné psychické příkoří ( baba nikdy nemá šanci pochopit, jak super je mít koule =) ) zabije nějakým obzvlášť vychytaným násilně drastickým zpsobem..

Vyšší princip (1960)

Jedna z mála povídek, které mě uzemnily natolik svou ukázkou z čítanky ve škole, že sem si ji ve volném čase přečetl - a rok poté shlédl filmovou verzi, která nejen že dostála mým představám z Drdovy knihy, ale i překonala postavu profesora "Principa", kterou František Smolík dotáhl naprosto k beznadějné dokonalosti.

Ucho (1970)

Když se Ucho vezme kolem a kolem; stačí na dokonalý zážitek jen dva vynikající herci a místnosti spočítatelné na prstech jedné ruky.

Krvavá neděle (2002)

Křečovitý úsměv vzbuzuje v mé tváři fakt, že je o čem spolu s 11 / 9 točit filmy s takovouto tématikou; aniž by to byla fikce či téma středověku. Přes jasně specifikovanou (před)pojatost si Bloody Sunday pozornost zaslouží; kéž by scénáře tomuto podobné nikdy nebyly napsány..