Základní instinkt (1992)

Důvodem, proč má Basic Instinct takovou fame není to, že jde o senzační thriller s geniálním scénářem; nýbrž, že prakticky každý muž slyší a vidí od Sharon Stone to, co by podvědomě sám chtěl a platonicky tak prakticky při sledování onanuje očima =)

Hadi v letadle (2006)

Hafo hadů a letadlo. Jak málo stačí ke štěstí a zábavě. Béčko pro film nemusí být urážka, teda aspoň v tomhle případě není..

Deník princezny (2001) odpad!

údes, hrůza, zděšení, úžas, chuť zvracet a tak pořád dokola periodicky po 114 minut..

Jak na věc (2002)

Když byl About The Boy v kinech, viděla jej moje bývalá spolužačka a moc si film pochvalovala, jak se jí herci a jejich výkon líbil. V té době nepatřil zrovna žánr Drama / Komedie mezi mnou vyhledávané a tak jsem tyto řeči přezíravě přecházel s míněním cosi jako jo, jo jo.. ..Čtyři roky trvalo, abych měl možnost posoudit jeho kvality a vyjma naprosto otřesné čecháčkovské variace na jinak překrásnou píseň Kiling Me Softly v originále od Roberty Flack, které se dostalo nespočet variací od Fugees přes vlastního nápadu neschopnou loutku české prapop scény Heleny Vondráčkové jsem jinak neměl pádnější argument pro jakoukoli nespokojenost. Takhle sem byl zachumlanej v gauči a spokojeně se dávil zbytky pizzy a vánočního cukroví.. =)

Černá Dahlia (2006)

Pro pochopení vyžaduje BD naprostou koncentraci soustředění se na děj, jeho spletitost a krása složitosti je totiž schována za hrubou hradbu dialogů ´na první poslech o ničem´. I tak si fanoušek 50´s krimi přijde na své a ocení smysl pro detail. (Já e-e)

102 dalmatinů (2000)

Rozhodně nepovažujte jednu pětinu plného hodnocení za to, že by se mi 101+1 dalmatin nelíbil nebo tak něco. Nebýt posledních deseti minut, možná bych se i překonal a skončil u ****; to je to ale osudné ´kdyby´.. Každopadně pro kindroše další nezbytná záležitost a pro všechny ostatní povinnost pohladit svého čtyřnohého miláčka =)

Po čem ženy touží (2000)

Sympaticky sentimentální záležitost, které zas přiřknu víc subjektivity než je zdrávo. Je prvoplánově samoúčelová a jednoduchá; přesto s originální myšlenkou a odzbrojujícím šarmem hlavních protagonistů. Ke konci sem přímo doufal, že si scénárista nevymyslel mravokárně poučný konec namísto happyendu - a vyplnilo se mi to..

Polární expres (2004)

Milá pohádka s oduševnělým námětem a několika zajímavými momenty. Scéna s jízenkou volně poletující vzduchem neomylně zařadila režiséra kopírujícího sama sebe, infantilnost mě kazily písničky v českém znění a vleklost bez obsahu..