World Trade Center (2006)

Realita co chvíli proložená zpomaleným záběrem; libující si v detailech tak tak prvoplánovitě naaranžovaných, že to až kazí dojem. Film mi připomíná řidiče na serpentinách, který permanentně nabourává pravý a levý mantinel vozovky. "Jen" postavit celý film na famu tragédie 9/11 a obsadit do hlavních rolí známé tváře ze SvatéhoLesa ještě není zárukou kvalitního filmového zážitku - naneštěstí dváci mají ještě stále svůj úsudek.. WTC budí nepochybně emoce, ovšem v mém případě né asi vždy takové, jaké Oliver Stone zamýšlel.

Miami Vice (2006)

Hrálo si na víc (dle místních příspěvků) než nemuž nakonec dostálo. Jamieho Foxxe mám příliš zafixovaného z dramatu Ray a jako taxikáře z Collateralu, než abych mu přes jeho vypracované tělo uvěřil roli "Johna McClanea". Farrell si fousama jak vodník z "Žertů s Hastrmany a Čerty" od Jaromíra Jecha u mě taky reputaci zrovna nevylepšil. Ehm; osobně mi tam chyběla druhými vychvalovaná atmosféra..

Tajemná vražda (2005)

Po dějové stránce nadprůměrná záležitost, která má však víc potenciálu než naneštěstí bylo zužitkováno. Zajímavou kameru kontruje zmatená režie, která jakoby nevěděla, který záběr naservírovat dřív, aby to bylo ještě zamotanější. Dialogy jsou místy vleklé a unavující; což je ale zapříčiněno hlavně tím, že 90% filmu vlastně nevíme, o co komu jde..

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Ztráta času je litovat svých činů v minulosti. Lepší je udělat všechno pro to, abychom jednou nemuseli litovat nynější přítomnosti.

Halloween (1978)

Přes všechny kopie a parodie sem se konečně dopracoval až k originálu..

Účastníci zájezdu (2006)

Taková zábavnější, odlehčenější reedice Slunce sena & erotiky s trochou trapnosti, absurdna a převážně inteligentních postřehů o lidských vstazích, které málokomu nepřipadly důvěrně známé. Účastníci jsou jeden vedle druhého unikum a přitom tak tvoří zcela uvěřitelnou karikaturu rádoby "vysněné dovolené". Moc se mi líbily komplexy neřešící Anča Polívkovic a infantilně tupá Jitka Kocurová =)

Superman se vrací (2006)

Řemeslně bez ztráty úcty k originálům kvalitně spáchaný sequel dalšího dobrodružství toho, kdo už jenom ve jméně samotném má "super".

Zodiak (2005)

Od 20. prosince 1968 se datuje příběh, který nemá happyend a vlastně ani konec. Události natolik zneklidňující, že si jako předloha scénáře do filmových studií zákonitě cestu najít dřív nebo později musely. Co už být nemuselo je tento "nemastně-neslaný" snímek, který nedostál, minimálně mým, očekáváním. Režisér se do atraktivních událostí pokusil procpat něco jako sociální drama vyšetřujícího detektiva Justina Chamberse (btw tak mladého, že by se hodil spíš na bratra svého "syna", než tátu, ehm.. ); což ale děj nepovzneslo; spíš naopak; a tak vlastně jen bez zájmu pozorujeme dialogy, které jsou bez zveličování o ničem. Výsledkem je promarněná šance slibného scénáře a já si tak musím počkat až na ´druhý pokus´, za kterým stojí jméno, jež je pro mě zárukou filmového zážitku; David Fincher..

Hra (1997)

I was drugged and left for dead in Mexico - and all i got was this stupid t-shirt..

Únosci (2000)

Nedostál očekáváním. Sterilní prostředí bez atmosféry, kdy mi popravdě bylo úplně jedno, jak děj skončí. Mohli sme si napočítat, že do zásobníku 1911 A1 vejde skutečně 7+1 náboj, tím atraktivita ještě vyjma objemu spotřeby kečupu na sekvenci záběru končí.