Dokažte mi vinu (2006)

Tak říkajíc one man show Jackieho DiNorscia v roli Vina Diesela. Ten se po akčních partech v xXx, Fast & Furious, Riddickovi a neskutečné blbosti Pacifier ujmul vskutku neobvyklé role výstředně zásadového kriminálníka se smyslem pro humor. Drtivá většina filmu se odehrává v soudní síni; projednáváním takzváné RICO (Racketeer Influence and Corrupt Organizations) aféry, při které byla rodina jistého Luccheseho jakožto mafiánského spolčení obviněna z celkem 76 trestných činů .. 2 hodiny příjemně utekly, ani zdaleka ale film nevyvolává jakékoli emoce či zaujetí. Výsledek je zašmodrchaný kumul názorů na snímek; kdy jsou elementy filmu jako režie, scénář, herecké výkony; ect v prazvláštní symbióze tří hvězdiček..

Biznis (2005)

Hraje si rozhodně navíc než ve skutečnosti je; nicméně já mu to s přivřením obou očí žeru =). Snaha se musí cenit; viděl sem v tom kus Guye Ritchieho. Došlo jehněčí je top citace. Libová oldschool muzika, štylový oblečení Fily, přitažlivá slečna Linda Henry, zbraně a hafo drog. Dá se..

Requiem za sen (2000)

Už chápu. A jsu rád, že sem neudělal, co sem měl po deseti minutách koukání v plánu. A sice, že moje smysly podpořím psychoaktivní látkou delta-9 tetrahydrocanabinolem. Ehm. každopádně jsu rád že sem to neudělal; více scén mi připadalo ´plastických´ i bez externí stimulace. Varování víc než důrazné; forma inovátorská, děj odzbrojující. celkově vystihnutelné slovem působivé...

Šifra mistra Leonarda (2006)

Špatné je na ní to, že byla nadhodnocena přemírou zájmu u médií a tak získala více špatné reputace, než by si možná zasloužila. Rozhodně to není špatný film, námět je rozhodně atraktivní. Tom mi do role hledače svatého grálu nicméně nesedl minimálně tak jako Cage v National Treasure. Chaotický děj mi ´až tak´ nevadil, co sem ke konci opravdu nemohl přenést přes srdce byla jedna dějová linka za druhou; jakoby bez konce. Jo a zmíněná teze, že jen samotná víra stačí k řešení problémů - to je totiž dle mého blbost. En nomine Patris et Filii et Spiritus Sancti. Amen.

Hory mají oči (2006)

Vskutku vykoumaný způsob pohledu na "hrdiny" snímku. =) Žádné starání o jejich přežití, taxe mi to líbí! Unrated verze dopřává odvráceně zvrácené straně mého já to pravé potěšení ze s láskou propracovaných zaběrů na ty nešťavnatější způsoby zabíjení a ubližování. Film se sice chová trochu jak houpačka, kdy krvavý orgasmus střídá zoufání nad blbostí protagonistů; nicméně i přesto jsu nadšen. Městečko s figurínami dává feed-back na House of Wax; co se mi doopravdy líbílo byla drumm´n´bass hudba vkusně se hodící do akčních sekvencí, Big Head ( & jeho konec.. ) a scéna začínající falešnou americkou státní hymnou a končící vlaječkou s 50ti hvězdičkami a 13ti pruhy..

Čistá duše (2001)

Po shlednutí Beautiful Mind mám chuť přehodnotit všechny "*****" filmy; zda si mé hodnocení opravdu zaslouží. Čtyři, nebo pět? Okem je rozeznatelný a rozlišitelný milión barev; zde mám šest možností vyjádření. Dost svazující; přesto hodnocení není o "ten s pěti hvězdičkami a 87% bude lepší než se čtyřmi a 76%". Je to jen a pouze o: "tohle je blbost, nestojí za podívaní" a jeho antonymu. Subjektivní pocit, který se mění nejen mezi jednotlivci, nýbrž i v jediném recenzentovi v závislosti na čase a s ním na náladě a rozpoložení.

Jeepers Creepers (2001)

..upřímně? ..blbost, která si na horor jen hraje. Vyjma zajímavého začátku s auty nic, co by mě bavilo. Hysterčení, zmatené pobíhaní. Kdyby to bylo natočeno v devadesátých letech, byl bych smířlivější ale že takovýhle nonsens má year release 2001; ne, to prostě neskousnu..

Tma (2005)

Sarah jede s cholerickou mámou Adelle do Walesu za tátou Jamesem, žijícím v opuštěné usedlostí při pobřeží. Dům byla dříve ofčí jatka a kromě jiného zde před 50ti lety bydlel farář velšského náboženství s progresivními metodami léčby migrén =). Sarah se ztratí při prolézaní útesů pobřeží; následně Adelle s Jamesem objeví holčičku Ebrill, dceru faráře, která má již být půl století mrtvá.. ..film si vystačil s obsazením 12ti lidí a stáda ofcí; i tak byla jeho působivost na výši. Na Marii Bello je fajn se dívat, což už nejde říct o její dceři, která je subjektivně značně ošklivá. Inspirace The Ring je víc než do očí bijící, jen místo koňů skáčou do moře ofce; taktéž záběr padající dámy ze srázu je přesnou kopií té z videopásky. Nicméně i přes tyto zpětné ´odkazy´ má film svoje vlastní kouzlo, týkající se převážně teorie zmiňovaného velšského náboženství. Krvechtiví jedinci se také dočkají, co mi tu chybí je uvěřitelnost. Konec je nemainstreamovej, což se cení..

Kameňák (2003) odpad!

buďme nekopromisní - nic není horšího, než když jste po dlouhé době na chatě, kde nejede jinej program než nova a oni "nečekaně" po 120x pustí tohle.. při výběru koukat se na to znova a zírat do zdi volím zeď.. ..a mýmu tátovi se to líbí; co z toho plyne? ..obávám se, že jsu adoptovanej.. =)