Nepřemožitelné zlo (2005)

Amy (Calista Flockhart) přijíždí do dětského sanatoria Mercy Falls kdesi v Anglii jako náhrada za zdravotní sestřičku Susan, která náhle onemocněla. Seznamuje se s roztomilou pacientkou Maggie, která ji posléze poví o "mechanické holčičce" z 2. patra (neplést s chobotničkami =) ). Zvláštní úkazy se v sanatoriu stupňují a Amy má co dělat, aby se spolu s dětmi dožila dalšího rána.. ..ehm, tak takhle nějak by mohlo znít "intro".. Po dlouhé době, psychicky odrazen od hororů po shlédnutí The Ring 2 sem si takříkajíc spravil chuť. Vyjukaná Ally McBealová pátrá po původu divností, děj naštěstí není ´až tak´ předvídatelný a zážitek je proto vcelku pozitivní.. Víc jak tři..

Generace X (2005)

Na úchylnější film nemůžete narazit. Je v něm úchylné kromě titulků prakticky všechno, doslova. Scénárista tohohle počinu je určitě strašněj úchyl. Každá osoba v tomhle filmu je divná, svým způsobem ujetá. ..je to tak úchylný, až se mi to líbí - to sem si prostě nemohl nechat ujít..

Ve stínu pravdy (2006)

Neoddiskutovatelné je, že Julianne Moore v roli Brendy Martin minimálně mou dolní čelist v kladném slova smyslu decentně prověsila. Samuel L. Jackson jako policajt věrohodnost nepostrádá, přesto bych si konec filmu dokázal představit lepší a to, kdyby třeba umřel =) - filmu značně chybí "kladná" oběť jako jednotlivec. Davy z ghetta nepůsobí emotivně tak silně, jak by ponejspíš režisér chtěl, každý ve filmu je svým způsobem vinen..

Nabít a zabít (2006)

..spolu s Running Scared zatím top film 2006. ultimátní zastoupení známých tváří spolu s úchylně stylizovaným scénářem, režií a kamerou..

Firewall (2006)

Nápady jako pes s GPS v obojku se musí cenit; jinak ale liga okresního přeboru Kopírákova proti Opakovicím.

Mimo zákon (2005)

Spacey a Freeman patří do mých top; přesto se zázrak nekonal. Převelikým mínus je Timberlake, kterému sem přes veškerou snahu ani na chvíli neuvěřil jeho "herectví". Děj byl v mezích únosnosti do koncové přestřelky, která byla nechutně odfláknutá co se ´ratatata´ a záběrů ´ála Rambo za autem´ týče.. 97 minut je tak kladem, který uvítají diváci odkojení popcornem s coca-colou.. Just enjoy & get out of mind..

Trosečník (2000)

Já tenhle snímek beru trochu jinak vež většina ostatních - ne vždycky se vyplatí dýchat; i přesto lze všechno ztratit..

The Up In Smoke Tour (2000) (koncert)

hafo peklo; známý xichty; známej zvuk; hafo koncert..

Hra s nevěrou (2005)

I přes "kopírování" dějových sekvencí z jiných filmů je Derailed ještě kvalitní podívanou při srovnání s masovou produkcí ostatních trhillerů. Smrt fenoména z Wu-Tang Clanu jen tak někde neuvidíte a i proto přes otřepanost a Jennifer Aniston, která umí jen kulit oči, je důvod proč tohle vidět.