Neřízená střela (2010)

Film jednorázového použitia s totálne suchým anglickým humorom, milou Emily Blunt a komickým Billom Nighym. Wild Target nesie v sebe náboj francúzskych filmov zo 70 až 80tych rokov a kľudne by si v ňom mohol zahrať aj Louise de Funés, keby bol ešte medzi nami. Viac tvorivej invencie by rozhodne neuškodilo.

Bouchači a bouchačky (2001)

Malé sklamanie, keď už máte napozeraných pár filmov od Toma DiCilla. To, čo tu vôbec nefunguje, je romantická zápletka, to čo funguje je humor, streštenosť a Steve Buscemi, tentokrát v menšej nevýraznej roličke.

Mechanik (2004)

Mrazivý snímok, kde atmosféra funguje dokonale. Bale ide za hranice herectva a svojimi 55 kg dokazuje maximálne stotožnenie sa s postavou, nakoľko to preháňa nech už každý uzná sám. Film je vlastne "one man show", to podstatné sa podarilo. Vykresliť zraniteľnosť ľudskej psychiky s následnými dôsledkami. Z postavy Balea ide des, zúfalstvo a bezradnosť, z toho čo prežíva hrôza a zaplavenie negatívnymi pocitmi sa čiastočne prenieslo aj na mňa, až mi z toho bolo miestami ťažko na duši.

A-Team: Poslední mise (2010)

A- Team je štvorica dobre skombinovaných ostrých chlapcov - vojnových veteránov, ktorá si vytvorí pekelne dobrý plán a divák si už len pasívne užíva nepretržitú akciu, odľahčené dialógy a šikovné triky. Partičke velí výborný Liam Neeson, ktorému otcovská rola v tíme svedčí úplne najviac. Charaktery ostatných dominantných postáv sú vymedzené dosť jednoznačne a priamočiaro, čo v kombinácii s rytmom akcie a obsažným scenárom je akurát dosť na udržanie pozornosti a zachovanie nadhľadu. Silu celku tvorí viac atribútov a zábava je pri sledovaní na prvom mieste.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Za elegantne odvedenú réžiu si Stone zaslúži zvučný potlesk, Michael Douglas minimálne uznanie (Gordon Gekko is back! - aj keď nie v podobe finančného dravca ako kedysi) a Shia LaBeouf si začína budovať trvalé sympatie. Po vzhliadnutí som dostala chuť presťahovať sa priamo do New York City a investovať poriadny finančný kapitál:) Pre mňa je pokračovanie rovnako dobré a kvalitné, zachováva si svoju podstatu a rozvíja niečo nové. Panoramatické zábery sú fascinujúce, herci v maximálnom súlade s rolou a réžia úderná, jednoducho niet čo vytýkať. Ten pozitívny dojem stojí určite aj na dialógoch a slovných prestrelkách, nie tak ani na scenári a prekvapujúcich dejových ťahoch. Wall Street II. je u mňa o nedočkavých a naplnených očakávaniach a maximálne pozitívnom dojme.

Benga v záloze (2010)

Will Ferrel a Mark Wahlberg v dementne komediálnej polohe, kde humor nie je humorom.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

To najlepšie a najnapínavejšie ponúkla prvá časť trilógie a ten zostatok napätia a príbehu si spravodlivo rozdelila dvojka a trojka. Lisbeth Salanderová si poriadne kopla do osieho hniezda, znova v nej ožíva rebélia a krehkosť zároveň a "jej príbeh" sa treťou časťou pútavo končí. Napätie je síce neporovnateľne iné, v porovnaní s prvým dielom ide na pol plynu, avšak skompletizovaná mozaika krimi príbehu je elegantne dotiahnutá ( výborná scénka v súdnej sieni).

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Ak predošlý snímok "Muži, ktorí nenávidia ženy" využíval všetky ingrediencie kvalitného thrileru na 100 percent, "pokračovanie" o kúsok pokulháva v tempe, v scenári a v atmosfére. Rozlúskne sa však veľa záhad zo života tajomnej Lisbeth a poteší hlavne to, že to ešte stále nemá svoj koniec.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Severská detektívka o jednej veľkej záhade a jednej ženskej postave s tajomnou minulosťou. Znepokojujúcu atmosféru úvodnej prvotinky z úspešnej trilógie tvorí výborný scenár a zimomravé prostredie, sekundujú kontrastní herci a určitá necitlivosť a drnosť, ktorá filmu nepochybne panuje najviac. I napriek všetkým kladom sa tu nájde pár menej využitých miest, v závere dokonca pár heroických kúskov, ktoré hraničia s akčným béčkom, avšak nadmieru uspokojivý divácky dojem zostáva zachovaný.

Noční rande (2010)

Film, ktorý šliape úplne vedľa - od začiatku do konca je len ukričanou pseudokomédiou. Blbý scenár nevylepšilo ani sympatické herecké duo (kde Tina Fey bola tou slabšou polovičkou) a miesto zábavy som zápasila s trápnou nudou.