• Pohádka

Madisonské mosty (1995)

Rozhodně dokonalé herecké výkony, režie jistě taky skvělá, a příběh by nebyl šaptný, kdyby nebyl tak...mdlý. Nemůžu si prostě pomoct, ale delší čtyři dny jsem v životě nezažila. Většinu filmu jsem se nudila a to i přes to, že mě příběh upoutal. Škoda.

Hotel Modrá hvězda (1941)

Takové roztomiloučké :) Já Natašu Gollovou prostě miluju, Adinu Mandlovou taktéž, Antonín Novotný byl fešák (díky němu nedám dopustit na Školu, základ života :D) a Oldřich Nový je prostě věčný milovník :). Jeden ze starých filmů, který můžu vidět pořád.

Forrest Gump (1994)

Jeden z mála filmů, který se mi líbil více než jeho knižní předloha. Kniha byla na můj vkus taková trochu buranská a apsíše urážející. Film je kouzelný, svým způsobem jemný, dokonalou hudbou podkreslený a jaksi citlivý. Tom Hanks zde skutečně září.

Horákovi (2006) (seriál)

Když jsem tento seriál viděla poprvé, bylo mi jedenáct a očividně jsem měla jiný pohed na svět. Teď o pět let později vidím, že to skutečně není žádná sláva, druhá řada docela hodně zabíhá do trapností, a už ani Jakub Chroměček mi nepřijde tak přitažlivý, jako v těch jedenácti :P No, škoda, námět může být hezký. Předloha (Los Serrano) mě celkem láká.

Letopisy Narnie: Princ Kaspian (2008)

Díky mladší sestře jsem tento film viděla nespočetněkrát a předchozí díl ještě vícekrát. Ze začátku jsem z obou Narnií byla nadšená, což ale časem opadlo a přišla krutá realita v podobě přehrávání, naivity a vlstně "ničeho tak extra". Ovšem, stejně si počkám i na Jitřního poutníka :)

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Tuto Wildeovu hru zbožňuju. Už při čtení jsem se smála nahlas, protože tak úžasné slovní přestřelky a zamotané vztahy se najdou málokde. Tato adaptace to přenesla dokonale. Ve filmu se odráží jak ironické narážky a zesměšnění romantiky, tak téměř pohádková atmosféra. Herecké obsazení mě nesmírně potěšilo, hlavně Rupert Everett a Reese Whiterspoon, kterým to spolu kupodivu moc sluší :)

Otec prasátek (2006) (TV film)

Terry Pratchett je člověk s naprosto neobvyklou fantazií, takže jsem měla trochu obavy z přenesení jeho díla do filmu. Myslím, že se to povedlo na jedničku :) (Nezastírám, že hodnotím i pod silným vlivem literárního podkladu, který je prostě skvělý.) Velice mě potěšilo, že se tvůrci nesnažili obsáhlý děj nacpat do jednoho filmu, ale rozdělili jej na dva devadesátiminutové snímky. Jediné co mě zamrzelo, bylo snad téměř nulové marketingové zpopularizování, protože něco tak krásného a pohádkového by jistě mohlo zaujmout. Celý film je nádherně výpravný, velmi mě potěšily kulisy, které téměř odpovídaly mým představám, a stejně tak i postavy, z nichž vyniká (již téměř tisíckrát zmíněná) figura Smrtě, jejíž hlas zní úžasně. Skvělá je i Michelle Dockery jako Zuzanka Stohelitská či Ča-snač-aj Marca Warrena. Zajímalo by mě, jak film působil na diváka, který je neznalý předlohy. Občas se mi zdálo, že některým věcem bylo věnováno málo pozornosti (napřiklad paradox potomka Smrtě, který napadl i mou malou sestru) a jiným sice hodně, ale mohly být nepochopitelné (vesměs všechny pasáže z Univerzity). Ale jako celek hodně slušné. HO. HO. HO. :)

Zákon přitažlivosti (2004)

Předvídatelné, nijak zvlášť vtipné, ale tak nějak hezké a dobře se na to dívadlo.

Let's Dance (2006)

Po strašné dvojce (kterou jsem zcela nelogicky viděla dřív) jsem čekala, že to bude horší slátanina. Sice to slátanina byla, ale průměrná. Dokonce koukatelná. A to nesnáším hip-hip a Channinga Tatuma :) Předvídatelný děj bych přežila, taková trochu nepovedená parafráze Dirty dancing, ale český dabing příšerný (zaznělo asi nejhorší dabované vzlykání, jaké jsem v poslední době slyšela).

Esmeralda (1997) (seriál)

Byl to děs, ale tím, že to byla jedna z prvních latinskoamerických telenovel u nás, dokázala divy. Byo mi asi pět, když to dávali v televizi a dodnes si pamatuju, jak jsem spěchala ze školky, abych stihla Esmeraldu ;-) (a už jako malé děcko mě fascinovalo, že má ta holka všechno zelené...zelené oblečení - budiž, ale zelený svatební dort? Dítě oblečené v zeleném?)